فهرست
گزارش روز: خواب عمیق سپاهان
گزارش روز: خواب عمیق سپاهان

گزارش روز: خواب عمیق سپاهان

آی‌اسپورت- سه هفته بعد از شروع فصل جدید لیگ برتر، تنها 4 تیم هنوز موفق به كسب پیروزی نشده‌اند. یكی از این تیم‌های بدون برد، سپاهان است. باشگاهی كه انتظار یك شروع رویایی را برای هواداران‌اش به وجود آورده بود اما در پایان هفته سوم با به دست آوردن تنها 2 امتیاز، در رده چهاردهم جدول رده‌بندی زندگی می‌كنند. این خانه محقر، تلخی احوالات سپاهان در چند فصل اخیر را حفظ می‌كند. اصفهانی‌ها بعد از قهرمانی لیگ چهاردهم، دیگر نسبت چندانی با آرامش نداشته‌اند و هرگز نتوانسته‌اند به كورس تصاحب جام قدم بگذارند. تا چند سال قبل، سپاهان به عنوان الگوی ثبات و موفقیت شناخته می‌شد اما انگار فرمول‌ رسیدن به جام، در باشگاه به سرقت رفت تا طلایی‌ها از روزهای طلایی گذشته، فاصله بگیرند. تیم كرانچار در ماه‌های پایانی فصل گذشته، درخشان ظاهر شد و همه هوادارها را به آینده امیدوار كرد اما از دست دادن 7 امتیاز در 3 مسابقه اول فصل جدید، شكاف عمیقی میان این باشگاه و رده‌های بالای جدول ایجاد كرده. سپاهانی‌ها نه در عمل به وعده قهرمانی آسیا وفادار مانده‌اند و نه توانسته‌اند از صلابت‌شان در فوتبال ایران محافظت كنند. «حالاحالاها» شعاری غرورآمیز در ستایش یك تیم همیشه قهرمان بود و حالا، مقیاس اندازه‌گیری سال‌های رخوت یک تیم بازنده.

چرا سپاهان به زندگی برنمی‌گردد؟‌ ظاهرا باشگاه برای بازگشت به سال‌های رویایی همه چیز دارد.  آن‌ها نه با بحران‌های مالی دست به گریبان هستند و نه دیگر وادار به کرنش‌کردن در برابر حواشی خواهند شد. سرمربی کروات باشگاه، یکی از بهترین مربیان لیگ برتر ایران به شمار می‌رود و مدیران سپاهان در جذب بازیکنان موردعلاقه او در تابستان موفق بوده‌اند. طلایی‌ها، ترکیب خوبی در اختیار دارند و استادیوم‌شان بعد از سال‌ها بالاخره مهیای میزبانی از این تیم شده تا هوادارها استقبال نسبتا مناسبی از نبردهای سپاهان به عمل بیاورند. برای رقم‌زدن یک شروع ایده‌آل در لیگ هفدهم، باشگاه به چه چیزی بیشتر از این عوامل نیاز داشته است؟  آیا مشكل اصلی، به ذهنیت بازیكنان تیم برمی‌گردد؟

سپاهان فصل را با یک نمایش خوب آغاز كرد. سطح فنی این تیم در افتتاحیه لیگ، در قواره‌های یک مدعی قهرمانی بود اما سهم آن‌ها از این جدال، فقط یک امتیاز شد. یک هفته بعد اما همه چیز از دست سپاهان خارج شد و گیج‌شدن در بن‌بست پدیده، یكی از سنگین‌ترین شگست‌های دهه را سر راه تیم كرانچار پهن كرد. تصور می‌شد اولین برد سپاهان در دومین میزبانی فصل شكل بگیرد اما طلایی‌ها فقط چند دقیقه کم آوردند و پیروزی را در آخرین ثانیه‌ها از کف دادند. اتفاقی که نشان می‌داد مشکل ذهنی دو فصل گذشته تیم، هنوز هم برطرف نشده است. کرانچی باید بحران‌های روحی تیم‌اش را برطرف کند. گرفتن عادت به ناكامی از ذهن شاگردها، ماموریت كلیدی او در هفته‌های پیش رو خواهد بود. برای بازگشت قهرمانانه سپاهان، هنوز هم دیر نشده. آیا هیولای زردپوش، بالاخره به این خواب عمیق و طولانی پایان خواهد داد؟

 

 

۸ ۸  
آی اسپورت
2017-08-13 15:02:00
نظر دهید

۸ نظر
محمد سپاهان
يكشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶، ۱۵:۱۷
چه تحليل خوبى؛ كاش اسم نگارنده رو هم مينوشتيد.
۵
فرهاد کجایی ؟؟
يكشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶، ۱۷:۳۳
سقوط نکنید:))))
۲ ۳
فرهاد
يكشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶، ۲۰:۵۴
نه حواسم به تیم هست می رسیم به صدر هفته هفتم سپاهان 5 پرسپولیس 0
۳
666666
دوشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۶، ۱۱:۳۶
بعداز اینکه به استقلالیها و تراکتوریا گفتن عدد 4 و 3 رو به 3090بفرستید و پرسپولیس 4تا و 3 تا به دوتیم زد گفتن هواداران سپاهان برا حمایت از تیم خودشون میتونن عدد 5 رو بفرستن ک با مخالفت شدید سپاهانیها روبه رو شدن و گفتن ما برا حمایت فقط عدد صفر رو میفرستیم چون نمیخوایم از پرسپولیس 5 تا بخوریم.
قابل توجه فرهاد.
۲
در جواب فرهاد نابغه دوران
دوشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۶، ۱۸:۱۴
پارسال ۵ تا خوردی یادته:))))
فرهاد
يكشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶، ۱۷:۴۷
خیلی منطقی بود مطلب .اگر به کرانچار فرصت داده شود شیر زرد بیدار میشود
۵
علی رضــا
دوشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۶، ۰۹:۴۱
هــیولای زردپــوش..
سپاهان
دوشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۶، ۱۴:۱۷
ایشالا برمیگرده سپاهان ما پشتشیم مثل شیییر
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر