فهرست
رمضانی گزینه غلط برای تغییر سرنوشت بازی
رمضانی گزینه غلط برای تغییر سرنوشت بازی

رمضانی گزینه غلط برای تغییر سرنوشت بازی

آی اسپورت - یحیی گل‌محمدی و کادرش همواره در بازی‌های لیگ و در نیمه‌های دوم واکنش‌های مناسبی به آنچه در نیمه نخست گذشته بود نشان می‌دادند و بازی‌های پرشماری را با تدابیر و تغییرات رخ داده در نیمه دوم به سود خود تمام کردند. حتی در دو بازی قبلی مقابل التعاون هم تیم در نیمه دوم به گل رسید که تغییرات اعمال شده در ترکیب برای رسیدن به گل و بعد از آن حفظ برتری مؤثر و محسوس بود.

واکنش یحیی به عقب افتادن از دحیل اما یک ایراد بزرگ داشت. پرسپولیس تا قبل از دریافت گل از دحیل بازی نسبتاً پایاپای و روانی ارائه می‌داد و بعضاً از ساده‌ترین روش‌ها موقعیت گل می‌ساخت و به اندازه تیم پرستاره حریف خطرناک بود اما یحیی به دست خود کاری کرد تا این هارمونی از بین برود.واکنش کادر فنی پرسپولیس به گل خورده فوری و به موقع بود اما ورود آرمان رمضانی به زمین کاری کرد تا شکل بازی تیم به گونه‌ای تغییر کند که یک مهاجم نوک آن جلو دارد. مهاجمی که تنها با بازی مستقیم و توپ‌های ارسالی از کناره‌ها کارآیی‌اش را نشان خواهد داد و در سایر موارد چنانچه قرار باشد تیم با کار ترکیبی و روی اصول قبلی‌اش جلو برود کاری از پیش نخواهد برد.

آرمان رمضانی که در دو بازی قبلی هم نشان داده بود مهاجمی نیست که بلد باشد با حفظ توپ، چرخش به موقع و شرکت در کارهای ترکیبی کاری از پیش ببرد همواره رو به زمین خودی بود و هرگز نتوانست گزینه مؤثری در تغییر شرایط مسابقه باشد. در عین حال پرسپولیس هرگز نتوانست بازی مورد علاقه او را انجام دهد و غیر از یکی دو اوت بلند و یکی دو ضربه ایستگاهی اتفاقی نیفتاد تا همه به درخشش جرقه‌ای این مهاجم بلندزن دل خوش کنیم.

یحیی در شرایطی آرمان رمضانی را به بازی برد که میانه میدانش را پر کرده بود از هافبک‌های توپ نگه‌داری که همه در عرض بازی می‌کنند و دوست دارند با پاس‌های کوتاه کوتاه جلو بروند اما نه در این زمینه موفق بودند نه قدرت بردن توپ به کناره‌ها و ارسال از جناحین را داشتند.

پرسپولیس با تعویض آرمان رمضانی از دقیقه 65 از اصل خود فاصله گرفت در حالی که مطابق استانداردهای قابل انتظار، با توجه به شرایط تیم در آن موقعیت ورود یک هافبک خلاق دیگر مثل عالیشاه یا مهدی عبدی برای پر کردن جای آل‌کثیر در آن دقیقه از مسابقه می‌توانست گزینه محتمل‌تر و احتمالاً کارگشاتری باشد.مهدی عبدی با اینکه تجربه بازی در لیگ قهرمانان را ندارد اما حداقل اینکه با تیم فعلی هماهنگ‌تر است و روی زمین بهتر و مؤثرتر از رمضانی بازی می‌کند. او برعکس رمضانی پشت به دروازه حریف نیست و از درهای دفاعی می‌تواند عبور کند و مهاجمی نیست که تنها منتظر ارسال یا اوت‌های بلند بماند.

هر چند با این دفاع فشرده دحیل، خستگی مفرط بازیکنان پرسپولیس و نقصی که در دفاع چپ تیم ایجاد شده بود شاید ورود عبدی به جای رمضانی نیز نمی‌توانست اتفاق بهتری رقم بزند اما یحیی با این تغییر طرفی نبست و شکل بازی پرسپولیس در 30 دقیقه پایانی بدتر از 60 دقیقه قبلش شد در حالی که باید با ریتم بهتری به دروازه حریف نزدیک می‌شد و گل خورده را جبران می‌کرد.

پرسپولیس در شرایطی این بازی را باخت که مالکیت توپ این تیم نسبت به حریف پرمهره و قطری‌اش بیشتر بود و سرخ‌ها 53 درصد زمان مسابقه توپ را در اختیار داشتند و تعداد پاس‌های‌شان هم بیشتر بود اما ضربات در چارچوب این تیم نسبت به حریف کمتر بود. در مقابل 5 شوتی که حریف به دروازه پرسپولیس زد سرخ‌ها فقط دو بار ضربه در چارچوب داشتند اما هم ضربات داخل و بیرون چارچوب مربوط به زمانی بود که تیم به روال عادی خود بازی می‌کرد و تغییرات در ترکیب اعمال نشده بود.

 

ایران ورزشی 

۱ ۱  
آی اسپورت
2020-09-23 00:15:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
رضا
چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹، ۰۱:۱۵
این بشر واقعا کند و بی خاصیت هستش . به درد سیستم های کند و ایستایی مثل سبک بازی سایپا می خوره نه پرسپولیس.
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر