فهرست
سیاه‌کاری و سیاه‌بازی
سیاه‌کاری و سیاه‌بازی

سیاه‌کاری و سیاه‌بازی

آی‌اسپورت- آبروی رفته را نمی‌توان مثل امتیازات از دست رفته جبران کرد. استقلال چهارشنبه بازی دارد اما ۳ بامداد سه‌شنبه مدیرعامل و سرمربی و کاپیتان و عضو هیات مدیره، ملت را مبهوت خود کرده‌اند. مدیرعامل بی رمق و بی جربزه‌ای که نمی‌خواسته مدیر شود اما به او تکلیف شده. «هیچکاری نکن و همه را تایید کن. با موانع نجنگ و کسی را نرنجان» مدل مدیریت دولتی در ورزش ایران و رمز دوام افتخاری.  مشابه وزیری که این افراد را گماشته راس باشگاه و در بزنگاه مهم‌ترین بحران ورزش ایران، راهی عشق آباد شده! با وجودی که هاشمی به عنوان رییس کمیته المپیک در ترکمنستان است.

خنده مستانه ملکی، اوج «تعزیه استقلال» بود. طوری که یزید در شبیه‌خوانی‌ها می‌خندد. ضرورتی به صداقت ملکی نبود؛ منصوریان افشاگر خودش است. مردی که دوستش داریم، مدتی است تعادل ذهنی‌اش به هم ریخته و از لحاظ روحی، شرایط هدایت استقلال را ندارد. وقتی به خودش مسلط نیست چگونه بازیکنان را اداره کند؟ سردرگم بین «حاجی سر جدت قسم و فول آو استرس»  گویا به خاطر فشارها، شکست‌ها و چنانچه خودش گفت "کارآفرینی برای ۱۵۰ نفر در دولت روحانی"، پاهای منصوریان روی زمین نیست و شاید به همین خاطر، مدام واژه فضا را به زبان می‌آورد.

دیشب دیدیم هیچکس رغبتی به رفتن ندارد. برکناری، بزرگترین خدمتی است که به می‌توان به این "فضا" کرد. میلیون‌ها هوادار نجیب، تا زمانی به مدیران و مربیان احترام می‌گذارند که متقابلاً آنها هم حرمت "تاج کبیر آسیا و پشتوانه مردمی‌اش" را حفظ کنن

۸۹ ۱۷  
آی اسپورت
2017-09-19 13:03:00
نظر دهید

۱۷ نظر
محمد
سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶، ۱۳:۲۴
ایول رستم پور عین حقیقتو گفتی مرحبا بر این قلم
علی
سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶، ۱۳:۲۴
حواشی استقلال رنگ مورد علاقه ژورنالیسم ورزش ایران رو بر ملا کرد!!
تاج کبیر آسیا رو از کجا درآوردی?!

مهدی
سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶، ۱۴:۳۱
از جایی نیاورد.. واقعیتو گفت
ناصر
سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶، ۱۳:۲۷
مخلص کلام همینه ...
مهدوی
سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶، ۱۳:۳۰
یادمه زمانی که رویانیان مدیر پرسپولیس بود و انواع اتفاقات اینچنینی تو باشگاه رقیب میافتاد و هوادارهای استقلال تو نظرات خوشحالی میکردن ، من تو یه خبر خبرگزاری فارس کامنت گذاشتم که این اتفاقات نباید باعث بشه رقیبمون رو به تمسخر بگیریم، بلکه باید متحد شد و جلوی همچین وزراو مدیرانی ایستاد و نذاریم که روزی برسه همین بلاها سر ما بیاد ، دوستان پرسپولیسی یادشون نره الان به چیزهایی فخر میفروشن و ما و تیممون رو به طنز و تمسخر میگیرن که چند سال پیش درست برعکسش اتفاق افتاده بود .
این نوع مدیریت سیاسی روزی هم دوباره گریبان پرسپولیسی ها رو خواهد گرفت کما اینکه بارها تکرار شده و تکرار خواهد شد.
مهرداد
سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶، ۱۴:۴۵
کاملا درسته. این یه سیکل معیوبه که نمی شه به این راحتی ازش خلاص شد.
استقلالی ام و واقعا آرزومه که پرسپولیس در آسیا قهرمان بشه. پرسپولیس تحسین برانگیزه و نمیشه دوستش نداشت، اما ساده انگاریه که فکر کنیم تبعات این فاجعه دامن پرسپولیس رو نمیگیره.
این کابوس دست بردار نیست. هر آن ممکنه این بلا سر پرسپولیسم بیاد. کما اینکه چند وقت قبل طاهری با داورزنی در افتاد و ممکن بود بره و به جاش یکی مثل افتخاری بیاد.
با رستم پور موافقم. این فقط مشکل استقلال نیست. ملیه. نشونه فساد و بی نظمیه. ولی این بی نظمی از یه قاعده تبعیت می کنه.
واعظ آشتیانی بعد از اینکه از استقلال رفت حرف جالبی زد. می گفت اینجا پر از بی نظمیه ولی زیر این بی نظمی یه نظم جریان داره که فقط خود عوامل ازش سر در میارن نه ما. راست می گفت.
دقت که می کنیم، می بینیم دیشب تا وقتی ملکی نیومده بود همه داشتن مهمل می بافتن. وضعیت برای مای بیننده بلبشو و غیر قابل فهم بود. واقعا نمیشد فهمید که کی داره چی میگه. حرفا مبهم، بی سر و ته، کلی و پر از مغالطه و سفسطه بود. به معنای واقعی بی نظمی موج می زد ولی نه افتخاری و نه منصوریان ککشون هم نمی گزید. انگار این هرج و مرج براشون عادیه و جزو روال کاره.
تا وقتی که ملکی اومد و بازیو بهم زد. تازه فهمیدیم که زیر این بی نظمی ظاهری یه نظم عجیبی وجود داره که خودشون بهش احترام میذارن. اونوقت بود که مزخرفات منصوریان (در مورد اشتغال آفرینی و برند و ...) و سکوت ها و انفعال افتخاری (فرار کردن از بحث ها و ...) معنی پیدا کرد.
بازی همین بود. که ملکی اومد و قاعده بازی رو افشا کرد.
پیمان
سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶، ۱۴:۵۱
دوست هزیز ما الان هم برای استقلالیا ناراحتیم چون خودمون اینا رو کشیدیم دوست داریم ببریمش اما نه اینکه هر تیمی بتونه شکستش بده
کاوه 6 & 4
سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶، ۱۹:۲۶
با شما موافقم جناب مهدوی! پرسپولیسی فهیم کسی است که امروز در کنار رقیب و برادر استقلالی اش بایستد تا فردا کسی جرات نکند همین بلا را به سر پرسپولیسی هم بیاورد...
۸
ویلی
سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶، ۱۳:۴۴
عالی بود، حال و روز تاج مقیاس کوچکیه از کل مملکت و نظام مقدس...به قول علی حاتمی همه چیمون باید به همه چیمون بیاد...
شاهین
سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶، ۱۴:۰۶
آزادی یعنی اینکه خبرنگار سایت مجاز داخلی و رسانه های ضد انقلاب یکی است ! مهدی رستم پور معجزه ی حاشیه درست کن برای نظام
۹ ۲
ویلی
سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶، ۱۶:۵۰
استاد ناموسن ورزشو قاطی آرمان های درپیت و توهماتتون نکنید اقتصاد و فرهنگ و آینده و امید و حیاتمونو که نابود کردید این دلخوشی کوچیکو بذارید بمونه واسه جوون بخت برگشته ایرانی....در ضمن نابغه حامد حدادی و ارسلان کاظمی و گوچی و دژاگه و استیلی و مرحوم حجازی....گفتگوی زنده داشتن با شبکه ها هیچ مشکلی پیش نیومد واسشون چون همه میدونن تو رسانه ها ورزش ربطی انقلاب و ضد انقلاب نداره حالا شما کاسه داغتر از آشی؟
شاهین
چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶، ۰۱:۴۴
خجالت بکش با نام من کامنت چرت و پرت میذاری
۱
نصر اصفهانی
سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶، ۱۴:۱۲
بزرگترین فایده بازی دیشب، افشای شدت حماقت شخص سلطانیخر بود
احمق ترین و بی آبروترین وزیر و میمون تاریخ ایران که توانسته احمق ترین و بی آبروترین میمون های ممکن: افتخاری، منصوریان، ملکی را پیدا کند و دور خودش جمع کند
ع ع ب
سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶، ۱۴:۱۸
حاجی سر جدت قسم ، تو رو به جمالت قسم !!! عجب سیرکی شده باشگاه استقلال !!!! دیشب از بس با صدای بلند خندیدم همسایه اومد در خونمون گفت چته ، ساعت 3 صبحه !!! خدایا افتخاری و ملکی و منصوریان و رحمتی رو از فوتبال ایران نگیر !!! آمین
۷
Ashkanred
سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶، ۱۴:۳۷
حاجی سر جدت قسم تو رو به فول آو استرست قسم ، این کاج حقیر آسیاست یا ستاره قالی سلیمون.
۵
محمد
سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶، ۱۴:۵۴
http://tabrizeman.ir/?p=9610 . تیتر جالبی هست گفت شاید دوست داشتین شما هم یه خبر بذارین
۹
بی طرف
سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶، ۱۸:۱۹
برنامه دیشب نود تا سال ها در ذهن می ماند، و تا سال ها هم کسی نمی تواند تحلیلی بر این کلاف سردر گم ارائه دهد، اما می شود نکاتی در باب آن گفت، و امیدوارم نگاه آبی و قرمز به آن نشود.
1.صحبت های اولیه افتخاری را مرور کنید و برای پی بردن به عمق فاجعه اشاره ای به صحبت های برانکو بعد از پایان بازی پیکان بکنیم. گمان کنم اکثر مربیان ایرانی به جز تعداد محدودی مثل ویسی اگر دچار باخت به پیکان می شدند به فدراسیون و تیم ملی و تاج و برنامه ریزی و ... می تاختند ولی برانکو خوب فهمید که برای درست کردن خودش باید به خودش نگاه کند و نه دیگران. افتخاری در توجیه شرایط به هر دری زد، و بهتر است بگوییم دست و پا می زد. پای فتح الله زاده را وسط کشید؛ حرف از بدهی ها زد، حتی باخت تیم رقیب به پیکان را هم دستاویز کرد، اما از اصل مساله نگفت، از مشکل تیمش نگفت، افتخاری و تمام کسانی که دیشب روی انتن بودند همچون کسی بودند که قایق شان غرق شده و بجای آنکه به ساحل نگاه و بسوی آن حرکت کنند تلاش می کنند به تکه تکه های همان قایق متوسل شوند، قایقی که غرق شده.... ایکاش افتحاری دیشب به این برنامه نمی آمد.
2.منصوریان دیشب همان منصوریان همیشگی بود، همان منصوریانی که دست مربی پدیده را می فشرد، بطری اب را بالا می کشید، تیمش را برای 1400 می بست، باخت 6 به 1 داشت و ... او باز هم نشان داد که یک شومن است، شومنی که برای بقا حرف می زد. نظیر او را در بسیاری از جمع های دوستانه هم می بینیم، کسانی که درباره همه چیز حرف می زنند و درباره هیچ چیز چیزی نمی دانند. اگر، اگر دانش و آگاهیشان به اندازه اقیانوس هم باشد؛ عمق آن بیش از 10 سانت نیست.
3.دیشب مشخص شد که سیستم مدیریت و روابط درون باشگاه بزرگی مثل استقلال با چه اصولی اداره می شود، سر جدت قسم، به جان بچه ام، به جان بچه ات، ... و حالا بهتر می فهمیم که کی روش و برانکو و برخی کاربلدان داخلی چه زجری می کشند.
4.اگر دیالوگ های دیشب را به کسی نشان دهید و اسم و سمت آنها را حذف کنید، و از او بخواهید مدیرعامل باشگاه را حدس بزند، قطعا می گوید افتخاری قطعا مدیرعامل نیست. مدیرعامل و اینقدر ....
5. برای من که پرسپولیسیم دیشب شب خوبی نبود، چون فاصله استقلال و پرسپولیس به اندازه چند خیابان است، چون ممکن است در روزهایی نه چندان دور بازیکن تیمم (حتی اگر کاپیتان باشد) در یک برنامه زنده به سرمربی و مدیرعاملم بتازد و هر دوی آنها حذر کنند از حتی یک اخم. مگر پست مدیرعاملی و سرمربیگری استقلال چقدر ارزش دارد؟
6. هیچ یک از سخنوران دیشب بحث فنی نکردند، یک کلمه از انتخاب بازیکن و یا سیستم بازی تیم حرفی نزدند، گویی همه آمده بودند که شفاف سازی کنند اما کار به عریان سازی رسید،... ایکاش دیشب برنامه 90 پخش نمی شد.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر