فهرست
سوالاتی از نیومایر؛ جپاروف اجنبی نبود؟
سوالاتی از نیومایر؛ جپاروف اجنبی نبود؟

سوالاتی از نیومایر؛ جپاروف اجنبی نبود؟

آی اسپورت - مارکوس نیومایر که در استقلال راه هم نمی‌توانست برود، حالا که از این تیم جدا شده گفته آبی‌ها به او حسودی می‌کردند و حتی گاهی پیش می‌آمد که در تمرینات برای مدتی طولانی به او و الحاجی گرو توپ نمی‌رسید. البته ما نمی‌خواهیم اصل انجام چنین سوءرفتارهایی را در برخی تیم‌های ایرانی رد کنیم. به هر حال زیاد پیش می‌آید که یک بازیکن خارجی تازه‌وارد توسط هم‌تیمی‌های ایرانی‌اش بایکوت شود. با وجود این حداقل نیومایر که هر شش ‌ماه یک تیم عوض می‌کند نباید از این حرف‌ها بزند. شاید بهتر باشد او اول نگاهی به کیفیت خودش بکند و بعد برای تبرئه شدن چنین مطالبی به زبان بیاورد. در نقض ادعای نیومایر و اینکه حسادت هم‌بازی‌ها و بایکوت‌شدن او از سوی آنها موجب ناکامی‌اش در استقلال شده، چند نکته مهم وجود دارد.

نیومایر و الحاجی گرو، هر دو به‌شدت تحت حمایت کادرفنی استقلال بودند. خود شفر آنها را می‌خواست و از یک سال قبل به‌دنبال فراهم کردن زمینه حضورشان در استقلال بود. بنابراین بازیکنان به‌‌سادگی می‌توانستند تشخیص بدهند که توطئه علیه این دو به منزله در افتادن آنها با شخص سرمربی است و می‌تواند تبعات زیادی برای‌شان داشته باشد. آیا کسی حاضر است چنین ریسکی را به جان بخرد؟

درست چند‌ماه قبل از اینکه نیومایر و گرو به استقلال بیایند، 2بازیکن خارجی دیگر در پست آنها بازی می‌کردند که از قضا به‌شدت هم موفق و محبوب بودند. جپاروف چنان حضور کارگشا و درخشانی در استقلال داشت که باشگاه هنوز به‌دنبال بازگرداندن اوست، مامه‌تیام هم در کوتاه‌ترین زمان ممکن میخش را کوبید و به یک «شبه افسانه» در استقلال تبدیل شد. چطور فکر بایکوت کردن و حسادت به این دو نفر به ذهن استقلالی‌ها نرسید؟

نیومایر در حالی از نرسیدن توپ به‌ خودش گلایه کرده که او هافبک است و اتفاقا خودش باید توپ پخش کند! حذف کردن یک هافبک میانی و طراح از بازی یا تمرینات، کار ساده‌ای نیست و مدافعان برای این کار باید به بازی مستقیم رو بیاورند. حالا گرو فوروارد است و اگر او این حرف را می‌زد جای بررسی داشت، هرچند به یاد داریم که همین گرو در بازی با سایپا پس از گلزنی از روی نقطه پنالتی یک رقص هماهنگ 2نفره با میلاد زکی‌پور انجام داد؛ آنچه نشان می‌داد او روابط دوستانه‌ای هم داخل تیم داشته است.

به‌طور کلی روند نامناسب جذب بازیکنان خارجی در باشگاه‌های ایرانی و از جمله استقلال باعث می‌شود خیلی از آنها نمک بخورند و نمکدان بشکنند. پیش‌تر به یاد داریم که یکی مثل گوران لاوره بعد از فسخ قراردادش و جدایی از استقلال مدعی شد در این تیم از او پول خواسته بودند تا بازی‌اش بدهند؛ ادعایی که سرمربی وقت استقلال یعنی امیر قلعه‌نویی را حسابی برآشفت. در مورد خارجی‌های دیگری همچون ریوالدو باربوسا و کبه هم از این مدل ناسپاسی‌ها دیده شده؛ آنچه یکی از هزار مصیبت جذب بازیکنان خارجی بی‌کیفیت است. کاش اگر دل‌مان برای ارز مملکت نمی‌سوزد، حداقل به‌خاطر غرور و شخصیت خودمان هم که شده در استخدام بازیکنان خارجی بیشتر وسواس به خرج بدهیم.

همشهری ورزشی

۹ ۷  
آی اسپورت
2019-01-14 21:02:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۷ نظر
عباس
دوشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۷، ۲۱:۱۹
بله واقعا دلمون باید به حال ارز مملکت بسوزه مثلا الان لنگ رو چه حسابی میخواد 1 میلیون دلار ارز مملکتو حروم پیری 32 ساله کرواتی کنه که قصد داشته آخر این فصل از فوتبال خدافظی کنه مگه نه؟؟؟
۷ ۲
....
دوشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۷، ۲۲:۰۱
فتل جون: شما(فتحی) و دوستان دیگرتان که مورد حمایت آقایان در وزارت ورزش هستید با ۳۰۰ میلیارد تومان در این سه سال فقط یک جام حذفی برای استقلال آورده‌اید!
...
دوشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۷، ۲۲:۱۳
خداروشکر جباروف تو سن بلوغ بود و کیسه رفت سراغش. خداوکیلی شما کیسه کشا عجب موجودات وقیح و پررویی هستین. حالا برو ببین تیمت وقتی پولش رو تا 4 سال دیگه پیشخور کرده از کجا میاره خرج میکنه؟درضمن پول خودمونه میخواییم اتیش بزنیم
علی
دوشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۷، ۲۱:۳۸
از نویسنده محترم که کاملا موشکافانه و نقادانه حرفهای نیومایر را زیر سوال بردند دقیقا با همین رویکرد مشخص کنند چگونه پرسپولیس با حمایت ۷۰ درصد مردم ایران درآمد اسپانسری مساوی با کیسه دارد?
با امنان فراوان
بهراد
دوشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۷، ۲۱:۵۸
عجب استدلالهای پرت و بی ربطی. من اصلا نمیدونم ادعای نیومایر درسته یا غلط, و عملکرد قابل قبولی هم ندیدم از نیومایر. اما نویسنده انگار دشمنی شخصی داشته با این بازیکن
۴
@
دوشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۷، ۲۲:۰۹
برید ببیند شفر از بابت دلالی این دوتا بازیکن زد به جیب. قربون بزرگی خدا برم که درست تو روزهایی که داشتین بابت ماریو بودیمیر واسه پرسپولیس حاشیه میساختین فتحی و فتل به جون هم افتادن و شروع کردن به افشاگری؛ هرچی بیشتر واسه پرسپولیس حاشیه درست کنید کیسه ذلیل تر میشه
کنت دراکولا
دوشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۷، ۲۲:۰۹
پرسپولیس بیش از چهارصد هزار نفر شرکت کننده در پیامک اسپانسری داره که با یه حساب سرانگشتی میشه سالی حدود ۳۰ میلیارد تومان!!ولی به گفته ی مسعولین دریافتی ما نسبت به کیسه تنان ده میلیارد بیشتر هست!!!!!!(تازه معلوم نیست این حرف با توجه به خرجهای کیسه درست باشه!!!)این ما به تفاوت درامد ما رو چرا به کیسه کشها میدن!!!؟؟؟خوب حالا دارین میدین این مبلغ رو که حداقل کیسه کشها اینقدر نمک نشناس و نمک به حروم نباشین.از پول ما به شما میدن تازه برای ما زبون درازی هم میکنین!!!!اینقدر نمک به حرومی باعث این بدبختیتون هست دیگه!!حداقل مثل سگ باشین که کسی که کمک میکنه بهتون دمی تکون بدین براش نه اینکه مثل گربه باشین پنجول بزنین.سگ شرف داره به شما استقلالیها.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر