فهرست
همه قهرمانی‌های زودهنگام تاریخ لیگ برتر
همه قهرمانی‌های زودهنگام تاریخ لیگ برتر

همه قهرمانی‌های زودهنگام تاریخ لیگ برتر

آی اسپورت - برتری ۲-۰ لیورپول در هفته بیست و سوم رقابت‌های لیگ برتر انگلیس مقابل منچستریونایتد، اختلاف این تیم با منچسترسیتی رده دومی را به رقم باورنکردنی ۱۶ امتیاز رساند و اگر بازی عقب افتاده مقابل وستهام با برتری تیم کلوپ همراه شود، 19 امتیاز فاصله به وجود می‌آید! این یعنی، لیورپول عملا با ۹ برد دیگر در هفته سی و دوم زودهنگام‌ترین قهرمانی تاریخ لیگ برتر انگلیس را جشن خواهد گرفت. جالب اینکه قرمزها در هفته سی و سوم هم این شانس را دارند تا در بازی ورزشگاه اتحاد مقابل منچسترسیتی به رویایی‌ترین شکل ممکن به انتظار ۳۰ ساله خودشان برای نوزدهمین قهرمانی در لیگ پایان دهند! به این بهانه نگاهی به زودهنگام‌ترین قهرمانی‌های تاریخ لیگ برتر انگلیس خالی از لطف نیست.

چلسی در فصل ۲۰۱۴ (۳ هفته مانده به پایان فصل)

چلسی با برتری یک-صفر در زمین کریستال‌پالاس در هفته سی و پنجم، ۳ هفته قبل از پایان فصل، سومین قهرمانی در لیگ برتر انگلیس با مورینیو را جشن گرفت. علاوه بر کاستا و هازارد که به ترتیب ۲۰ و ۱۴ گل به ثمر رساندند، زوج ماتیچ و تری هم نقش مهمی در قهرمانی تیم داشتند. چلسی با ۸۷ امتیاز (۹ امتیاز بیش از منچسترسیتی رده دومی) بر جام بوسه زد و آرسنال و منچستریونایتد هم در رده‌های سوم و چهارم ایستادند.

چلسی در فصل ۲۰۰۴ (۳ هفته مانده به پایان فصل)

مورینیو در اولین فصل مربیگری در فوتبال انگلیس در فاصله 3 هفته مانده به پایان فصل، چلسی را پس از ۵۰ سال به مقام قهرمانی در لیگ انگلیس رساند. دروگبا، گودیانسون و لمپارد در بخش تهاجمی و تری و چک در بخش تدافعی از ستارگان چلسی بودند. ماکلله هم در مرکز خط  میانی یک مهره غیرقابل انکار نام داشت. تیم لندنی با رکورد ۹۵ امتیاز و دریافت تنها ۱۵ گل در یک فصل قهرمان شد. برتری ۲-۰ مقابل بولتون قهرمانی تیمی را قطعی کرد که در پایان فصل ۱۲ امتیاز با آرسنال فاصله داشت.

منچستریونایتد در فصل ۲۰۱۲ ( ۴ هفته مانده به پایان فصل)

فرگوسن سی و هشتمین و آخرین قهرمانی دوران امپراطوری‌اش در منچستریونایتد را با قهرمانی قاطعانه در فصل ۲۰۱۲ جشن گرفت. با وجود حذف در لیگ قهرمانان اروپا در مرحله یک‌هشتم‌نهایی، منچستریونایتد با گل رویایی فن‌پرسی در بازی ۲۸ فوریه ۲۰۱۳  مقابل آستون‌ویلا بیستمین قهرمانی خودش در لیگ را جشن گرفت؛ آن هم 4 هفته مانده به پایان فصل. منچستریونایتد با ۸۹ امتیاز و اختلاف ۱۱ امتیازی با منچسترسیتی جام را بالای سر برد. چیچاریتو با ۱۲ و رونی با ۱۰ گل کنار فن‌پرسی ۲۶ گله (بهترین گلزن تیم) از ارکان موفقیت شیاطین سرخ بودند. این تیم با ۸۶ گل زده ۲۰ گل بیش از سیتی به ثمر رساند.

آرسنال در فصل ۲۰۰۳ (۴ هفته مانده به پایان فصل)

آرسنال با رقم زدن یک فصل بدون شکست، لقب «دست‌نیافتنی» را از آن خودش کرد. برتری در ۲۶ بازی و کسب ۹۰ امتیاز آن‌ها را به دومین تیم تاریخ فوتبال انگلیس و تنها تیم تاریخ لیگ برتر انگلیس تبدیل کرد که یک فصل را بدون باخت پشت سر می‌گذارد. برتری ۱۱ امتیازی نسبت به چلسی ۴ هفته قبل از تساوی ۲-۲ در خانه تاتنهام و قطعی شدن قهرمانی شکل گرفت. آنری با ۳۰ و پیرس با ۴ گل زده همراه پاتریک ویرا در نقش هافبک دفاعی و اشلی کول در خط دفاع از ارکان این قهرمانی شگفت‌انگیز بودند.

منچستریونایتد در فصل ۱۹۹۹ (۴ هفته مانده به پایان فصل)

منچستریونایتد در بیست و پنجمین فصل متوالی حضورش در بالاترین سطح فوتبال انگلیس با بیش‌ترین اختلاف امتیاز ممکن یعنی ۱۸ امتیاز اولین تیمی شد که ۴ هفته زودتر از پایان قهرمان لیگ برتر انگلیس شد. کول و یورک با ۱۹ و ۲۰ گل زده نقش مهمی در قهرمانی شیاطین سرخ داشتند. این تیم ۹۱ امتیاز به دست آورد و  ۲۴ گل بیش‌تر از دومین تیم گلزن فصل یعنی آرسنال به ثمر رساند؛ مجموعا ۹۷ گل! برتری ۳-۱  ۲۲ آوریل ۲۰۰۰ در خانه ساوتهمپتون در هفته سی و چهارم، قهرمانی قاطعانه و بی‌حرف و حدیث تیم فرگوسن بزرگ را قطعی کرد.

نود

۲ ۱  
آی اسپورت
2020-01-20 22:24:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
سیامک
دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۸، ۲۳:۵۲
با توجه به بازیهای پیش روی منچستر سیتی با تاتنهام ،لستر ، منچستر یونایتد و چلسی قبل هفته ی 32 باید اعلام کنم قهرمانی لیورپول قبل از عید نوروز و هفته ی سی ام خواهد بود