فهرست
دستکش بیشتر از کت به تو می‌آید، سید!
دستکش بیشتر از کت به تو می‌آید، سید!

دستکش بیشتر از کت به تو می‌آید، سید!

آی اسپورت – مصاف با شباب الاهلی، تنها نخستین تجربه عقاب بازنشسته فوتبال کشورمان در کسوت سرمربی شهرخودرو نبود؛ بلکه در سوی مقابل نیز، ژرارد زاراگوزا نیز از تیم زیر ۲۱ساله‌های شوالیه‌های سرخ به هدایت تیم اصلی رسید و در حالی‌که در امارات ماه‌هاست به‌خاطر شیوع کرونا خبری از از سرگیری تورنمنت‌های داخلی نیست؛ در اولین حضور رسمی خود بازی فکرها را از همتای ایرانی خود برد.

برگ برنده زاراگوزا دقیقاً حضورش در تیم‌های پایه الاهلی بود. او حارب عبدالله ۱۷ساله را به تیم اصلی اضافه کرد و به‌عنوان یار تعویضی به میدان فرستاد. همین بازیکن، بدون اینکه با فشاری از سوی مدافعین پرتعداد شهرخودرو روبه‌رو شود، تنها با دریبل زدن محمدعلی فرامرزی خود را به محوطه جریمه ما رساند و با یک ضربه بغل پای دقیق، سه امتیاز را در جیب زاراگوزا گذاشت.

با تماشای تنها یک بازی، روی هیچ سرمربی و کادر فنی‌ نباید مهر مردودی زد. سیدمهدی رحمتی و محمد نوازی هم از این قاعده مستثنی نیستند. با این حال، نمی‌توانیم کتمان کنیم که نمایش شهرخودرو مقابل برترین تیم سال گذشته فوتبال امارات، ما را به آینده عنابی‌ها و سرمربی جدیدشان امیدوار نساخت. آنچه تا دقیقه ۶۰ از نماینده مشهدی ایران دیدیم می‌گوییم: بدون شوت، بدون حمله، بدون پلن هجومی. زمانی هم که تیم ناچار به تلاش برای گلزنی شد، تاکتیکی متفاوت با تیم‌های تحت هدایت مربیان یک یا حتی دو نسل گذشته ندیدیم.

نسخه الاهلی را دیدیم و به این سؤال رسیدیم: آکادمی شهرخودرو کجاست؟ فرهاد حمیداوی یک مالک از جنس فوتبال مشهد است. شاید وی یک پاسخ قانع‌کننده داشته باشد که چرا سرمربی‌هایی که در تیم‌های پایه شهرخودرو فعالیت می‌کنند بیشتر از سیدمهدی رحمتی با صفر سال سابقه مربیگری و بدون هیچ مدرک معتبر در این زمینه شایسته نشستن بر مسند شهرخودرو نبودند؟ اگر بنا بر جدایی تعجب‌برانگیز مجتبی سرآسیابی و سهراب بختیاری‌زاده بود، چه ‌بسا سرمربی تیم امید شهرخودرو با خود یک جوان بااستعداد مانند حارب عبدالله را در چنین آوردگاه بزرگی رو می‌کرد؛ به‌جای اینکه قفس توری نماینده کشورمان از روی اجبار به متین صفاییان کم‌تجربه سپرده‌شود.

کاش سیدمهدی که یکی از برترین دروازه‌بان‌های فصل لیگ بود، در همان کسوتی باقی می‌ماند که در آن متخصص بود. سرمربیگری، بیش از یک کارنامه بازیگری درخشان، دانش فنی و تجربه می‌طلبد. به یوونتوس آندره پیرلو نگاه کنید. نمی‌دانیم وی در یووه موفق خواهدشد یا خیر؛ ولی این را می‌دانیم که معمار دهه گذشته آتزوری، پنج سال تلاش کرد و همین پریروز، از پایان‌نامه خود دفاع‌کرد تا مدرک مربیگری لازم برای هدایت بانوی پیر در سری آ را اخذ کند. رحمتی چه؟ آیا او قصد دارد در چند دوره آموزشی سنگین شرکت کند تا خود را برای پیمودن یک راه پر پیچ‌وخم آماده کند؟ یا بلیتش رزرو شده و غیرقابل فروش است و به تلاش و انگیزه برای پیشرفت نیازی ندارد؟

 

ایران ورزشی 

۴    
آی اسپورت
2020-09-17 01:15:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر