فهرست
منصوریان علیه فتح‌الله‌زاده/ چرا و به چه دلیل؟
منصوریان علیه فتح‌الله‌زاده/ چرا و به چه دلیل؟

منصوریان علیه فتح‌الله‌زاده/ چرا و به چه دلیل؟

آی‌اسپورت- علیرضا منصوریان در سخت‌ترین اوضاع روحی باشگاه استقلال مصاحبه‌هایی می‌کند که نه در حیطه اختیارات او است و نه باری از روی دوش این باشگاه برمی‌دارد. سرمربی استقلال بی‌آنکه بازخورد مصاحبه‌هایش را بداند یک روز قبل از بازی با پیکان وعده افشاگری علیه فتح‌ا...زاده را داد در حالی که هیچ ضرورتی نداشت او پیش از این بازی حساس وارد چنین فضای پرتنشی شود.

استقلال به واسطه نتایج ضعیفی که در فصل جاری گرفته مشکلات بسیاری در بخش‌های فنی دارد و عقل حکم می‌کند که منصوریان به جای ورود به مسائل مدیریتی و وقت گذاشتن برای تماس با برخی مدیران به کار خودش برسد و فرآیندی را در تمرین‌های استقلال ایجاد کند که این تیم در آستانه بازی‌های حساس آتی با تیم‌های السد و پرسپولیس کاملا آماده و مهیا باشد. لزومی نداشت که منصوریان پیش از بازی با پیکان تلفنش را بردارد و مدام با مدیران سابق استقلال بر سر موضوعی بی ارتباط با بازی عصر دیروز گفت‌وگو کند.

منصوریان با این رفتارها به دنبال چیست؟ آیا او می‌خواهد شکست‌ها و ناکامی‌های گذشته استقلال را توجیه کند؟ دلیل موضوع محرومیت استقلال در نقل و انتقالات زمستانی کاملا واضح و روشن است و نیازی به این همه داد و قال ندارد. استقلال به دلیل دیرکرد در پرداخت بدهی عادل شیحی با این محرومیت مواجه شده و منصوریان اگر هم می‌خواهده نقشی در بهبود اوضاع داشته باشد باید عواملی که باعث دیر پرداخت شدن بدهی شیحی به فیفا شدند را شناسایی کند نه اینکه وعده مصاحبه علیه فتح‌ا...زاده بدهد یا اینکه بخشی از زمان خود را معطوف به صحبت با مدیرانی همچون واعظ، اولیایی و قریب کند. این رفتارها نشان می‌دهد که منصوریان هنوز آنقدر حرفه‌ای نشده که اولا در مسائلی که اساسا هیچ ارتباطی با او ندارد و کاملا مدیریتی است، خود را دخالت ندهد و درثانی قبل از بازی با پیکان نه ذهن خود را درگیر کند و نه ذهن بازیکنانش را. اصول حرفه‌ای ایجاب می‌کند که سرمربی استقلال فقط در حیطه فنی فعالیت کند و از توجه به فرعیات بپرهیزد.

خود منصوریان کاملا روی لبه تیغ گام برمی‌دارد و هیچ بعید نیست که پس از دربی دیگر او را روی نیمکت استقلال نبینیم. سرمربی استقلال شاید تصور می‌کند که هر نتیجه‌ای در فصل جاری کسب کند فصل آینده هم سکاندار هدایت آبی‌ها خواهد بود اما او باید آگاه باشد از مکنونات ذهنی مدیران کنونی باشگاه استقلال که ابتدای همین فصل با استخدامش مشکل داشتند و به دنبال مربیانی همچون اسکوچیچ بودند.

منصوریان اگر تصور می‌کند که بعد از شکست‌های احتمالی به السد و پرسپولیس حتی افتخاری هم همچنان پشتش خواهد بود (البته اگرتا آن زمان مدیرت تغییر نکند) سخت در اشتباه است چون افتخاری هم دوست ندارد از جانب هواداران استقلال تحت فشارهای بیشتر قرار بگیرد و قطعا تغییرات را در بخش فنی اعمال خواهد کرد.

بدون شک یکی از عواملی که منصوریان را در مسیر موفقیت و امیدواری قرار می‌دهد انتقال آرامش ذهنی به خود و بازیکنان است. بنابراین برای او بهتر است که امروز از مصاحبه علیه مدیر سابق خودداری کند و از یاد نبرد که خودش روزگاری با همین مدیر (علی فتح‌ا...زاده) نشست‌های خصوصی داشت و عکس‌های یادگاری آنچنانی می‌انداخت تا شاید روزنه‌ای برای ورودش به نیمکت مربیگری استقلال باز شود.

۹ ۸  
آی اسپورت
2017-01-28 03:01:00
نظر دهید

۸ نظر
تيمور
شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۵، ۰۳:۲۱
يادداشت عالي
۶
مصی
شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۵، ۰۳:۴۶
فوق العاده بود
۳
دانیال
شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۵، ۰۹:۰۳
کاری به این مطلب ندارم. کلا سایتتون پرسپولیسیه. یا حد اقل ضد استقلاله. به خدا هوادار میفهمه این چیزارو. یه نگاه به لیست اخبار سمت راست بندازید. فقط خبر ضد استقلال دستور کارتونه. حتی وقتی تیم میبره میاید با طعنه مطلب میزنید برد رو استقلال مدیون یه بازیکنه!!! هیچوقت یادم نمیره مطلب زده بودید فلان بازیکن تو ماشینش لباس عوض کرد!! آخه حاشیه سازی و خبرای خاله زنکی تا چه حد!! خواهش میکنم از مدیران سایت انقدر یه طرفه خبر نزنید. خدا وکیلی خبرا رو از بالا تا پایین چک کنید متوجه یه طرفه بودن میشید. امیدوارم چاپ شه. ممنون
۷ ۲
shahab.ir
شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۵، ۱۲:۲۹
سایت تراکتوری فقط در حال کوبیدن پرسپولیس و استقلال ..دیروز استقلال 3 تا زده انگر نه انگار وی همش داره ناز تراکتوری هارو میکشه
محسن
يكشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۵، ۱۲:۲۵
جماعت کیسه کش همه شون خودشیفته متوهم وبی خرد هستن .....کلا دوست دارن عالم وادم به نفعشون حرف بزنن ..سوت بزنن...و هر صدای مخالف و هر نظر مخالف رو نمی پزیرن و بهش انگ پرسپولیسی می زنن ...این عوام که تعدادشون اندک هم نیست در مساعل سیاسی انتظار ازادی بیان دارن ...شما هوادار خودت وقتی صدای مخالف و تحمل نمی کنی چطور از اون مسئول انتظار داری برخلاف منافع و میزش بیاد صدای تو رو بشنوه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟باشگاهی دست هوادار بیافته و هوادار جوگیر مربی بیاره مربی ورداره ..مدیر بیاره مدیر برداره تیمی که اینطور پیش بره لیاقتش همین جایگاهی هست که الان داره ......و شما جناب کیسه کش تقصیر کسی نیست که تیم شما یک تیم معمولی وسط جدولیه (البته با کمک داورها )..که نه سر مربی درستی داره نه مربی .نه بازیکن اماده ..نه مدیر نه هیت مدیره ....میدونی چرا؟؟؟؟؟چون شما نمونه بارزی از فرهنگ هواداری این تیمی 1!!!!فرهنگ فحاشی روی سکو ..فرهنگ درگیری روی نیمکت ....فرهنگ خیانت به سرمربی ....
مهراد
شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۵، ۱۳:۱۷
عالی
مهراد
شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۵، ۱۳:۳۳
عالی
ع ع ب
شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۵، ۱۵:۰۷
داچ علی شیرین عقله ...چی کارش دارین ، بذارین خوش باشه !! دو تا بازی خفن داره با السد و پرسپولیس که بعدشم سوتش می کنن بیرون ! بذارین آخرین زورشم بزنه سوژه خنده خان !
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر