فهرست
مرد اول پرسپوليس كيست؟
مرد اول پرسپوليس كيست؟

مرد اول پرسپوليس كيست؟

1.استراتژی پرسپولیس چه دقیق ترسیم و چه كامل تصویر شده است: ...رفتن ...بردن ...بازگشتن! حرف كامل و برنامه درست را خود بچه‌های پرسپولیس بیان كردند، آنجا كه در كمال صراحت و با قبول همه مسئولیت‌های یك تعهد وظیفه‌آفرین گفتند: می‌رویم! می‌بریم! برمی‌گردیم!

پرسپولیس به سختی كار خود واقف است، با این همه از بردن دم می‌زند! پرسپولیس حریف عربی خود را می‌شناسد، با این وجود و به یمن همین شناخت از شكست دادن حریف سخن به میان می‌آورد! پرسپولیس از اهمیت همه‌جانبه برگزاری بازی اول در هر میدان و در هر تورنمنتی غافل و بی‌خبر نیست، با این همه از اراده‌ای می‌گوید كه دارد! اراده‌ای كه برای غلبه بر هر حریفی لازم است و بلكه اول شرط موفق شدن است!

پرسپولیس، برخوردار از یك روح بزرگ برای رقم زدن یك روز بزرگ به عمان پرواز كرده است! پرسپولیس در اوج قدرت روح برای بازی با الهلال لحظه‌شماری می‌كند.

2.پرسپولیس هم مشت پری دارد! برانكو بازیكن كم ندارد! سرخ‌ها بازیكن خوب، بلكه بازیكنان بهتر از خوب زیاد دارند! برای برانكو كه اهل عدول از خط و خطوط بازی تیمش نیست و قهرمان‌بازی را دوست ندارد، انتخاب 11 نفر اول، همیشه كاری بوده است شاق و در بازی‌های خاص، كاری بوده است تردیدآفرین! امروز اما، برانكو تردیدی ندارد! آقای ایوانكوویچ مردان نبرد با الهلال را و دستورهای ویژه این مسابقه را در ذهن خود نشانده است! مثل همه تیم‌ها و عین تمام بازی‌ها، اهمیت چیدمان نفرات، تحت‌الشعاع و تحت تأثیر نحوه حركت بازیكنان قرار می‌گیرد!

اینكه چگونه وظایف حركتی خود را به اجرا درمی‌آورند و اینكه از خلاقیت فردی و گروهی خود، چگونه و به چه ترتیب در راستای اهداف تیمی استفاده خواهند كرد! اینكه توپ‌محور بازی می‌كنند یا به بازی فضامحور روی می‌آورند! اینكه از رامین رضاییان، چگونه بازی باید گرفت!

3- بازی امروز، مثل هر بازی دلپذیری ستارگانی هم لازم دارد! ستارگانی كه بازی را تغییر هم می‌دهند! مردانی كه سرنوشت‌سازند! پرسپولیس پر است از این عناصر كلیدی! ستاره بازی با الهلال می‌تواند از خط دفاع شروع كند به درخشیدن! می‌تواند بیرانوند باشد و می‌تواند «سید» باشد! سیدجلال حسینی كه اگر لازم باشد (و خدا كند كه لازم نشود) جلوی هر دو دروازه سرزنی می‌كند! پرسپولیس ستاره غیر نمایشی دیگری هم دارد: كمال كامیابی‌نیا كه قیمت و قدر بازی‌اش، روز بازی با استقلال معلوم شد: ...كمال نبود، پرسپولیس هم گل خورد!

برانكو، از زوج سروش رفیعی و محسن مسلمان هم انتظارهای برنیامده بزرگی دارد! مرد اول پرسپولیس می‌تواند از جمع فانتزی‌بازها درآید و یا هر دو نفرشان - سروش و مسلمان- با هم باشند! بلكه با نفر سوم: ...آقارامین! اما برانكو در پس همه برنامه‌های حركتی‌اش یك خیال، یك توقع و یك طلب دیگر هم دارد: مرد اول تیمش گلزن هم باشد! یعنی مهدی طارمی! یعنی وحید امیری!

در بهترین حالت و در روزی كه همه چیز راست آید، برانكو دوست می‌دارد، تمام تیمش ستارگی كند! مثل روز بازی با تراكتور در تهران! برانكو، منهای نتیجه، تكرار روند بازی شهرآورد 84 را هم بد نمی‌داند!

۷ ۶  
آی اسپورت
2017-02-21 11:25:00
نظر دهید

۶ نظر
محمد پرسپولیسی
سه شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۵، ۱۱:۴۲
گلستان سعدی مگه،نثر مسجع نوشتین.من نمیدونم چرا ورزشی نویسای قدیمی اینجوری مینویسن.هیچ نکته خاصی تو این متن نیست فقط بازی با کلمات.بعد هر جمله یه علامت تعجب!یعنی چی!نقطه و ویرگول برای همین گذاشتن! حتی نقطه ویرگول!
حمید
سه شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۵، ۱۷:۵۷
خودتم! که! ماشالله! علامت! تعجب! کم! نذاشتی!
بشمارشون!
4 تا تو کمتر از دو خط! کار خوبی هم کردی درست مثل جناب نویسنده! به نظر من! باید همه علامت های دیگه رو حذف کرد و به جاش از علامت تعجب استفاده کرد!
هرمز
سه شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۵، ۱۳:۳۹
عابدینی
پرسپولیس واقعی
سه شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۵، ۱۴:۴۶
هواداران
حتی اگر درعمان
۱ ۱
محمدالبلوشی
سه شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۵، ۱۵:۴۴
ما پرسپولیسی زیادی در عمان ومسقط داریم
۱
شاگرد اردشیرخان
سه شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۵، ۱۵:۵۷
در پاسخ به محمد آقای پرسپولیسی
دقیقا گلستان است سخنان جناب اردشیرخان لارودی. مردی که بیش از 50 سال ورزشی نویس بوده و نمونه اش در بین مربیان متخصص جوانان و نوجوانان وجود ندارد. بیش از 40 بازیکن تراز اول به تیم ملی کشورمان تحویل داده است.
جناب محمد آقای عزیز! وقتی در باره اردشیرخان حرف می زنی و وقتی از نوشته های او می نویسی، مراقب باش که سادگی نوشتارش فریبت ندهد. هزار نکته باریکتر از مو این جاست.
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر