فهرست
بازگشت نکونام؛ این بار از لیگ یک؟
بازگشت نکونام؛ این بار از لیگ یک؟

بازگشت نکونام؛ این بار از لیگ یک؟

آی اسپورت - با اینکه در لیگ یک معمولا اتفاقات عجیب و غریب، زیاد می‌افتد اما امضای قرارداد محمود فکری با استقلال جنوب تهران تعجب خیلی‌ها را به دنبال داشت. به این خاطر که قبل از امضای قرارداد فکری با استقلال جنوب، هیچ خبری از جدایی این سرمربی از شاهین شهرداری بوشهر به گوش نرسید. به هر حال در ابتدا، باشگاه شاهین بوشهر این اتفاق را غیرقانونی خواند اما ظاهرا چنین نیست. چراکه مسئولان شاهین شهرداری بوشهر هم خیلی زود دست به کار شدند تا سرمربی جدید را انتخاب کنند. آنها ظاهرا مذاکراتی با مهدی پاشازاده و جواد نکونام داشتند که شانس نکونام بیش از دیگر گزینه‌هاست. چراکه مسئولان شاهین شهرداری بوشهر می‌خواهند با حضور نکونام، با یک تیر، 2 نشان بزنند. هم تیم‌شان را لیگ برتری کنند و هم اینکه اجازه ندهند فکری در تیم جدیدش به این هدف برسد.

رفت و آمدها در لیگ یک بیشتر از هر زمانی شده. البته این رفت و آمدها در لیگ یک همیشه وجود داشته اما این بار برخلاف قبل، این اتفاق به شکل عجیبی می‌افتد. قبلا وقتی یک مربی قرار بود به تیم دیگری برود، یا بدون تیم بود و یا خبر استعفایش را شنیده بودیم اما این بار شرایط متفاوت شده. یعنی بعد از امضای قرارداد با تیم جدید متوجه می‌شویم این سرمربی جدا شده و یا اینکه دیگر نمی‌خواهد با تیم قبلی‌اش کار کند. این اتفاق در مورد محمود فکری سرمربی (سابق) شاهین بوشهر افتاد. البته هنوز معلوم نیست می‌توان گفت سرمربی سابق یا نه اما به هر حال فکری در شاهین شهرداری بوشهر مشغول به کار بود که چهارشنبه ناگهان خبر رسید، او به تیم استقلال جنوب تهران پیوست. این در حالی بود که پیش از این خبر، هیچ خبری از جدایی فکری از شاهین بوشهر به گوش نرسیده بود.

به هر حال محمود فکری خیلی وقت بود که به مسئولان باشگاه شاهین شهرداری بوشهر هشدار داده بود در صورتی که مشکلات مالی حل نشود، از تیم جدا می‌شود. فکری قبل از اینکه نیم فصل اول لیگ یک تمام شود، به صورت جدی پیگیر این مساله بود و حتی یکی، دو بار هم به نشانه اعتراض، در تمرینات تیمش شرکت نکرد اما هیچ اتفاق مثبتی در تیم شاهین شهرداری بوشهر نیفتاد تا اینکه خبر رسید شورای شهر بوشهر قرار است هم به شاهین و هم به ایرانجوان بوشهر کمک مالی کند. همین مساله کافی بود تا فکری کارش را در تیم شاهین دنبال کند اما ظاهرا این اتفاق در حد وعده و وعید ماند و عملی نشد. با عملی نشدن وعده‌های شورای شهر، مدیریت باشگاه شاهین شهرداری بوشهر هم استعفا داد. با این استعفا کاملا مشخص بود شرایط بهتر نمی‌شود تا اینکه محمود فکری هم جدا شد و رفت. فکری بدون اینکه خبر جدایی‌اش رسانه‌ای شود، با تیم استقلال جنوب تهران قرارداد امضا کرد و جانشین فرهاد کاظمی شد که به بادران پیوست. بعد از این اتفاق، خبر رسید مسئولان شاهین شهرداری بوشهر این مساله را غیرقانونی دانستند و او باید برگردد اما ظاهرا این اتفاق نخواهد افتاد و قرارداد فکری با استقلال جنوب تهران کاملا قانونی است.

با این شرایط، حالا مسئولان باشگاه شاهین شهرداری بوشهر به دنبال بررسی گزینه‌ها هستند تا هر چه زودتر سرمربی جدید تیم را معرفی کنند. در این مورد خبر می‌رسد مهدی پاشازاده سرمربی سابق بادران تهران یکی از گزینه‌های اصلی تیم بوشهری است که مذاکراتی هم با این تیم انجام داده اما ظاهرا شانس پاشازاده خیلی زود پایین آمد. دلیل آن هم چیزی نیست جز گزینه‌ای به نام جواد نکونام.

گفته می‌شود مسئولان باشگاه شاهین شهرداری بوشهر با جواد نکونام وارد مذاکره شدند و قصد دارند او را به خدمت بگیرند تا شانس لیگ برتری شدن تیم‌شان بالا برود. نکونام بدون شک گزینه خوبی برای بوشهری‌ها حساب می‌شود اما همه می‌دانند او به دلیل مشکل مالی از تیم لیگ برتری نساجی مازندران جدا شد و بدون شک به جایی نمی‌رود که مشکل اینچنینی داشته باشد.

پس اگر مسئولان باشگاه شاهین شهرداری بوشهر بتوانند مشکلات مالی‌اش را حل کنند، احتمال حضور جواد نکونام در این تیم بیش از هر گزینه‌ای است. در غیر اینصورت باید به فکر گزینه دیگری باشند. نکته جالب این است که شاهین شهرداری بوشهر در حال حاضر ۳۳ امتیازی است و در رده سوم جدول قرار گرفته. البته شاهین با استقلال جنوب تهران امتیازی برابر دارد و فقط به دلیل تفاضل گل کمتر در رده سوم قرار گرفته است. یعنی این تیم شانس خوبی برای لیگ برتری شدن دارد و اگر نکونام بتواند هدایت آن را به عهده بگیرد، می‌تواند یک رکورد خوب به نام خود ثبت کند و دومین تیم را در ۲ فصل پیاپی به لیگ برتر بیاورد. نکته جالب‌تر اینکه با توجه به حضور محمود فکری در تیم استقلال جنوب تهران که در رده دوم قرار دارد، مسئولان شاهین شهرداری بوشهر خیلی دوست دارند تیم‌شان تحت هر شرایطی که شده، استقلال جنوب را کنار بزند و به لیگ برتر صعود کند. پس بعید نیست مسئولان شاهین شهرداری بوشهر به صورت جدی به دنبال حل مشکلات مالی باشند تا با یک تیر، ۲ نشان را بزنند. حالا باید دید آنها به هدف‌شان می‌رسند یا نه و اینکه در نهایت کدام گزینه استقلالی جانشین دیگر استقلالی یعنی محمود فکری می‌شود؟ مهدی پاشازاده یا جواد نکونام؟

ایران ورزشی

۱    
آی اسپورت
2019-02-01 21:03:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر