فهرست
آنالیز/ مورینیو چه نقشه‌هایی برای رئال دارد؟
آنالیز/ مورینیو چه نقشه‌هایی برای رئال دارد؟

آنالیز/ مورینیو چه نقشه‌هایی برای رئال دارد؟

آی اسپورت- امشب در فینال اسکوپیه رئال مادرید به مصاف منچستریونایتدی می‏رود که ژوزه مورینیو را روی نیمکت دارد. مطمئنا سرمربی پرتغالی باز هم تیمش را بر اساس بازی دفاعی و فیزیکی به زمین خواهد فرستاد. قدرت فیزیکی تیم مورینیو به آن‎ها اجازه می‎دهد پرس را از زمین رئال مادرید آغاز کنند و مناطق مورد استفاده برای آن‎ها قسمت‎هایی است که مورینیو معرفی خواهد کرد. همچنین در قسمت‎هایی که مورینیو تاکید کند هم پرس بیشتر خواهد بود. مطمئنا یونایتد فشار زیادی هم به دروازه‎بان رئال وارد خواهد کرد و به او اجازه نمی‎دهد با پاس‎های کوتاه و بلند بازی‎سازی کند.

اگر بازیکنی از یونایتد نتواند در جدال بر سر تصاحب توپ موفق باشد، بازیکن رئال با دو لایه دفاعی، یکی خط میانی و دیگری خط دفاعی اصلی تیم رو به رو خواهد شد. یونایتد همچنین بدون توپ دفاع کرده و سعی می‎کند راه پاس دادن‏های رئال را ببندد تا توپ را بازپس گیرد. اصلی‎ترین بازیکنی هم که در مرکز زمین مهار می‏شود لوکا مودریچ است.

اما اگر مالکیت توپ به منچستر برسد این تیم بسیار راحت خواهد بود. مخصوصا که با حضور روملو لوکاکو ارسال‎های بلند دخئا به احتمال زیاد بیشتر به این تیم خواهد رسید، شاید هم دخئا توپ را با پاس‎های بلند به آنتونیو والنسیا برساند.

لوکاکو نقشی شبیه به نقش سال گذشته زلاتان خواهد داشت و سعی می‎کند توپ را در زمین حریف نگه دارد و کاری کند که خط میانی رئال مجبور به عقب‏نشینی شوند. این یک تست واقعی برای خط دفاعی رئال هم هست.

خرید نمانیا ماتیچ باعث شده این تیم در فضای بین خط دفاعی و خط میانی هم بازیکنی با تکنیک داشته باشد، اما مطمئنا باز هم ترجیح شیاطین سرخ استفاده از توپ‌های بلند و جدال‎های هوایی است.

در حمله هم این تیم در هوا تهدیدی جدی است و با بازیکنانی مانند پوگبا، فلینی، کریک، اسمالینگ، راشفورد و لوکاکو شرایط خوبی خواهد داشت. البته اریک بیلی و فیل جونز هر دو به دلیل محرومیت این بازی را از دست داده‎اند. در واقع یونایتد سیستم بازی کاملا ثابت و به دور از هرگونه انعطاف دارد  و این سبک کار مورینیو است.

سیستم‏های متفاوت

ترکیب طبیعی برای یونایتد 1-3-2-4 خواهد بود. اما ممکن است به 3-3-4 و 1-4-1-4 تغییر کند. مورینیو حتما ترکیب تیمش را تغییر خواهد داد و در طول بازی از سیستم‎های مختلف استفاده می‏کند و این تغییر بستگی به شرایط تیم حریف دارد. دوباره این فصل دخئا انتخاب اصلی رئال خواهد بود و بعید است در این بازی هم از سرخیو رومرو استفاده‎ای شود. او در مسابقات یورولیگ دروازه‏بان یونایتد بود.

انواع سیستم‎هایی که منچستریونایتد می‏‎تواند بازی کند
انواع سیستم‎هایی که منچستریونایتد می‏‎تواند بازی کند

۵    
آی اسپورت
2017-08-08 18:26:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر