فهرست
کی‌روش از ایران می‌رود؛ یک گمانه جدی
کی‌روش از ایران می‌رود؛ یک گمانه جدی

کی‌روش از ایران می‌رود؛ یک گمانه جدی

آی‌اسپورت- می‌گویند کیروش برای تعطیلات و دیدن خانواده به خارج از کشور رفته اما به نظرم ماجرا چیز دیگری‌ هم هست و کیروش باهوش‌تر از آن است که به ایران برگردد و تا جام ملت‌های آسیا با فدراسیون ایران تمدید کند.

اگر همه اتفاقات جام جهانی، در بعد از باخت پنج بر هیچ عربستان و بعد برد ایران برابر مراکش و حتی بعدتر، بازی آبرومند ایران برابر اسپانیا فریز می‌شد، شاید هم جو روانی و هم کل کاجرا اینجوری دیده می‌شد که ایران بهترین نمایش را در جام جهانی داده و همه چیز آماده این است که کشور ما بعد از بیش از چهل سال جام ملت‌های آسیا را به خانه بیاورد، اما ادامه جام جهانی شکل دیگری به خود گرفت. درست است که تیم ملی جلوی پرتغال هم خوب بازی کرد و اگر آن فرصت لحظه آخر این بازی گل می‌شد، به عنوان تیم اول به مرحله بعد صعود می‌کردیم اما، با آنچه بعد از آن در جام جهانی اتفاق افتاد، حتی همین درخشش هم نمی‌تواند گویای این باشد که ما شانس اول قهرمانی در جام ملت‌های آسیا هستیم. بعد از آن درخشش‌ها بود که کره آلمان را دو بر صفر برد و ژاپن به دور بعد صعود کرد و دو بر هیچ از بلژیک جلو افتاد و در تمام بازی از حمله به دروازه بلژیک پا پس نکشیده بود.

واقعیت این است که همگان دیدند و آمارها هم نشان داد که تیم کیروش برای بازی دفاعی برابر اسپانیا و پرتغال طراحی شده بود و در این تیم حتی فورواردهای گلزنی مثل سردار و طارمی‌ و جهانبخش هم تبدیل به مدافع شده بودند و رضا قوچان‌نژاد حتی فرصت حضور در ترکیب اصلی را پیدا نکرد و علی علیپور، آقای گل لیگ امسال حتی به تیم ملی دعوت نشد. این فرمولی نیست که در آسیا جواب بدهد.

واقعیت مهم‌تر این است که ما، اکثریت علاقه‌مندان تیم ملی فوتبال، درگیر ترسی بودیم که خود آن را ساخته بودیم و باور داشتیم که جلوی اسپانیا و پرتغال و حتی مراکش باید همین گونه بازی کرد و بعد از بازی‌های شجاعانه کره و ژاپن و بعد، حذف پرتغال و اسپانیا بود که فهمیدیم می‌شود طور دیگری هم بازی کرد و با این تیم‌های شجاع کره و ژاپن، قهرمان شدن در جام ملت‌ها اصلا آسان نیست. بگذریم که هنوز خود عربستان و حتی چین و قطر و تیم‌های دیگر هم می‌توانند جلوی ما شاخ شوند.

این‌ها چیزهایی نیست که کی روش آنها را نفهمد و تیم او حتی در همین طراحی ساختارهای دفاعی هم اشکالات فراوان داشت و در همان بازی اول باید از مراکش چند گل می‌خوردیم و همچنین فراموش نکنید اکثریت بازیکنانی که در ترکیب اصلی قرار گرفتند از همیشه خودشان بهتر بودند. حالا کیروش قطعا می‌داند که قهرمانی در جام ملت‌های آسیا چندان آسان نیست، و با این جو روانی که قبل از برگشتن به ایران راه انداخته، حتی آن محبوبیت نزدیک به صددرصدی قبلی را هم ندارد، بنا بر این، قطع به یقین او دیگر با تیم ملی قرارداد نمی‌بندد، مخصوصا که از جاهای خوب پیشنهادات جدی دارد و این پیشنهادات حتی می‌تواند جنبه‌های دیگری هم داشته باشند.

۲۰ ۱۶  
آی اسپورت
2018-07-10 22:00:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۶ نظر
بی طرف
سه شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۷، ۲۲:۱۳
دقیقا از چه تیم هایی پیشنهاد داره؟
امید از تفت
سه شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۷، ۲۲:۱۴
انشاأالله که بره. شانس ما با شفر از کیروش بیشتره. میتونیم موقتاً شفر را انتخاب کنیم تا بعد جام ملتها ارزیابی و تصمیم گیری بلندمدت داشته باشیم. اسمی از برانکو نبردم چون فکر نکنید موضوع بخاطر نگاه باشگاهی است.
امیر
سه شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۷، ۲۲:۲۰
کیروش یواش یواش میره. تا الان بخش اولش رفته بخش "وش" کیروش هم میره یواش یواش.
۸
بهداد
سه شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۷، ۲۲:۲۱
اقا خدايي شما تا حالا فوتبال بازي كردي ؟ اصلا رو چمن طبيعي پا گذاشتي ؟
####
سه شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۷، ۲۲:۲۱
عالی زدی وسط هدف
مارال
سه شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۷، ۲۲:۲۸
مشکل آی اسپورت اینه که هر بی سوادی میتونه بنویسه !
خطاب به برانکویچ
سه شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۷، ۲۲:۳۰
برانکو! تو خودتو قهرمان می‌دونی
آخه تو کی مال این حرفایی؟
مال شستن ظرفایی
تو افتخار کرواسی نیستی؛ برو اربابت رو بیار
آقای موزمار هی نشین مفت بری بکن بگو پروفسورم
پیزوری تو سیکلم نیستی...
کیروش جنگیه... فریاد میزنه برای تیمش حتی جلوی تیم کشورش
تو چی هستی؟ ترسوی فراری
فتوا نده برا این بچه‌ مچه‌ها که الم و بلم ... تو هیچی نیستی
ناصر شجاعی
سه شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۷، ۲۲:۴۵
بازی های ایران تو آسیا مدل بازی مقابل کره و ازبکستان خواهد بود و حتماً گی روش بیشتر از تو فوتبال رو می شناسه و مثل جام جهانی بازی نخواهد کرد.
بابک
سه شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۷، ۲۲:۴۵
برانکو باید تا جام ملتها بشه سرمربی تیم ملی
۵
پیمان
سه شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۷، ۲۳:۲۷
امیدوارم اگر نرفت انقدر جسارت داشته باشید که یک مقاله بنویسید و بگید که یک سری توهمات بی‌سر‌وته رو اینجا نوشته بودید.
پرنس ميشکين
سه شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۷، ۲۳:۳۹
نويسنده تازه فوتبالی شده و اطلاع ندارد. ايران تيم های آسيايی را درو کرد و به جام جهانی رسيد. همين کره را که ازش تعريف می کنيد، ستا هاست که حريف ايران نشده است. اما هرگاه که تيمی از ايران شکست می خورد و در مقابل ايران به پيروزی نمی رسد، همين نويسنده گان تازه کار می نويسند، نه اين تيم اون تيم هميشه گی نبود. اين رادر مورد کره گفتند، اسپانيا گفتند، پرتقال گفتند، ... آقا بلد نيستی ننويس و می دونم حب و بغض نداری، اما بلد نيستی. بلد بودن مهم است. تعصب هم آدم ها را بيسواد می کند.
حسین
چهارشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۷، ۰۷:۰۶
ترکون زدی با این گمانه زنیت !!!!!
۳
حمید
چهارشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۷، ۰۸:۰۳
به امید :
دوکلمه هم از ننه عروس !!!
۶
علی بایرنی
چهارشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۷، ۱۳:۲۹
از آی اسپورت بعیده داشتن همچین نویسنده ای؟؟ یعنی تا این حد نگاه سطحی و قلم چیپ !! انگار یک بچه مدرسه ای داره حرف میزنه. بازی شجاعانه کره و ژاپن؟؟ همون کره شجاع 400 دقیقه است نتونسته به ما گل بزنه.
تا وقتی امثال کسانی مثل شما فوتبال هجومی رو شجاعانه میبینید و فوتبال دفاعی رو فوتبال مبتنی بر ترس به هیچ جایی نمیرسید.
اصلا دانشی در رابطه با تاکتیک روز دنیا ندارید. هنوزم توی کف حملات بی برنامه گیر کردید.
چشماتونو باز کنید و ببینید که تیمای دفاعی به موفقیت رسیدن و تیمای هجومی همون اول حذف شدن.
لابد سیمئونه و کارلتو و مورینیو هم باید شرمنده باشن بخاطر فوتبال دفاعی.
شماها نمک نشناسید بخاطر اینکه تیمی که توی زمین 60 متری تمرین میکرده و بدون بازی تدارکاتی رفته پا به پای ابر قدرت های جهان بازی کرده بعدش میاید ژاپن و کره ای که بهترین امکانات رو دارن مقایسه میکنید
۱
ایرانی
چهارشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۷، ۱۵:۱۹
اما‌اگر‌کی‌روش‌ماندومثل‌مرد‌پای‌تیم‌ملی‌ایستاد‌توهم‌مردباش‌بیا‌بگوگ‌_و_ه‌
زیادی‌خوردم‌ببخشید
۳
ایرانی
چهارشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۷، ۱۵:۱۹
اما‌اگر‌کی‌روش‌ماندومثل‌مرد‌پای‌تیم‌ملی‌ایستاد‌توهم‌مردباش‌بیا‌بگوگ‌_و_ه‌
زیادی‌خوردم‌ببخشید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر