فهرست
عقده گشایی علیه برانکو با اسم  رمز کی‌روش
عقده گشایی علیه برانکو با اسم  رمز کی‌روش

عقده گشایی علیه برانکو با اسم  رمز کی‌روش

آی اسپورت- حالا وقتش است با قدرت و شدت تمام، نوع رفتار برانکو با هواداران پرسپولیس را بر سرشان کوبید و گفت؛ دیدید این مرد ارزش این همه حمایت نداشت. این دکترینی است که این روزها دشمنان برانکو در پیش گرفتند. همان‌هایی که از قهرمانی‌های متوالی او به تنگ آمده بودند و دست آخر برای لوث کردن این همه جام در طول چهارسال، رسما مدعی شدند تاج و سلطانی فر دو بال تنومند برانکو برای قهرمانی بودند!

 به همین راحتی انگ زدند و پیش رفتند و طوری وانمود کردند که گویی برنامه ای از پیش طرح شده در مخوف ترین اتاق های امنیتی نوشته شده بود تا همه رقبا تار و مار شوند و برانکو از راه برسد و جام ها را درو کند. حالا وقتش است؛ آنهایی که بعد از رفتن کی روش و مصاحبه های پرتعدادش علیه تاج و فوتبال ایران و همچنین شکایت او از ایران، هیچ چیز نگفتند و او را جنتلمن محض دانستند حالا تمام قد در حال تخریب هواداران پرسپولیس هستند که چرا از برانکو حمایت کردید! برانکو ارزش حمایت نداشت.لابد حقش بود همان روزهای اول که برانکو در لیگ پانزدهم تا رده های آخر جدول سقوط کرد، هواداران یکصدا پلشتی او را به جلوی چشمش می آوردند و او را اخراج می کردند. گور پدر فینال لیگ قهرمانان آسیا و این ۷ جام داخلی. مهم بصیرت هوادار است که متاسفانه قرمزها نداشتند !

برانکو رفت مثل خیلی از مربیان دیگر که روزی آمدند و روزی هم رفتند.این واقعیت فوتبال است و فرگوسن شدن تنها برازنده یک نفر است آن هم همان فرگوسن. برانکو در اوج رفت همانطور که پپ از بارسا رفت همانطوری که امروز الگری از یووه می رود. همانطور که کی روش با پیشنهاد مالی بهتر به کلمبیا رفت. لپ کلام؛ قدیس سازی جعلی ممنوع. هر یک دلایل خود را داشتند. برانکو حالا در مصاحبه های جدید فاش می کند که از ابتدای سال ۹۸ قصد رفتن داشت و الاهلی نخستین و بهترین آفر را داد و او هم در همان دوبی بعد از بازی برگشت دو تیم قبول کرد و تمام. حالا چرا همان موقع اعلام نکرد؟ دلایلش باز هم روشن است. اولا تیم او درگیر دو جام بود که خبر رفتنش می توانست صید هر دو را به مخاطره بیاندازد.اما مهمتر از اولی شاید همان نقشه ماهرانه برانکو بود که بدون دریافت مطالباتش از ایران رفت تا برای جدایی از پرسپولیس هیچ غرامتی را نپردازد.

همه آنهایی که در این چند سال مرتب فرضیه جعلی تیم حکومتی و حمایت تاج از قرمزها را تواتری نوشتند و تکرار کردند، فقط لازم است یک خط توضیح دهند چرا همین وزارت خانه با اینکه می دانست اگر برانکو پولش را در موعد مقرر نگیرد می تواند بدون دادن یک دلار غرامت جدا شود پول او را ۶۰ روز زودتر تهیه نکردند؟مگرهمه هم و غم وزیر ورزش دولت قهرمانی های متوالی پرسپولیس نبود؟ پس چرا اقای وزیر اینگونه راحت اجازه افتادن عمود خیمه قرمزها را داد؟ این چه تیم دولتی ای است که به همین راحتی از هم پاشید و نه تنها مدیران وزارت ورزش که حتی هیات مدیره و مدیرعامل پرسپولیس هم نتوانستند با پرداخت به موقع طلب برانکو، مانع جدایی بدون غرامت او شوند؟

آنهایی که امروز هواداران پرسپولیس را به واسطه حمایت تمام قد از مربی تیم شان در جدال خسته کننده با کی روش، ضد ایران دانستند چرا بعد از شنیدن شکایت کی روش از ایران، هیچ چیز نگفتند و فقط بعضی شان گفتند؛ خب پولش را می خواهد حق شکایت دارد.همان هایی که کی روش را از همه ایرانی تر می دانستند هم دست آخر اعتراف می کنند مربی خارجی اول و آخر دغدغه پولش را دارد. اصلا طرف هزاران مایل از خانه و زندگی اش می زند و به کشور غریب می رود که کار کند و پول در بیارود.برای همین آنها ویزای کار می گیرند.کسی برای محبت و عشق هرگز به کشور ما نمی آید برای مربی گری. نه کی روش نه برانکو نه شفر نه استراماچونی.همه برای پول می آیند. برای بیزنس. برای کار. برای دیده شدن. 

نه کی روش از ما ایرانی‌تر بود و نه حالا او به واسطه شکایت از ایران، یک ضد ایرانی. مربی حرفه ای کارش حرفه ای است و در ازای آن کار پولش را می گیرد.حالا که تعصب و این چیزها برای فوتبالی های خودمان کلا محلی از اعراب ندارد چگونه عده ای خوش باورانه می گویند کی روش و برانکو از ما ایرانی تر و متعصب تر بودند؟

یکی که عالم خبرنگاری و کار حرفه‌ای را با دل نوشت آماتورگونه یک هوادار صرف، اشتباه گرفته می‌گوید؛ چون روحانی و اردوغان در مورد جریمه مالی ریزه اسپور به نفع پرسپولیس تفاهم کردند، این یعنی همه موفقیت های برانکو در سایه دولت بوده است! یک جوک که حتی خنده دار هم نیست. استقلال و پرسپولیس طبق قانون، تیم های متعلق به دولت و وزارت ورزش هستند که شخص وزیر ورزش می بایست به عنوان رئیس مجمع، همه اعضای هیات مدیره و مدیرعامل این دو تیم را تعین کند. خب جریمه مالی پرسپولیس در پرونده طارمی اول و آخر می‌بایست توسط تیم وزارت ورزش پرداخت می شد. اینکه دولت برای تیمش لابی  کرد تا مبلغ چند صدهزار یورو جریمهپرداخت نشود اسمش شد تیم حکومتی؟ مثلا اگر این اتفاق برای استقلال  رخ می داد روحانی و اردوغان برای حلش حرف نمی زدند؟  

اینها همه بهانه و توجیه است. مثل همان بهانه خنده دار که چرا وزیر آموزش و پرورش اجازه داد فینال لیگ قهرمانان آسیا در مدارس پخش شود، مثل همان حرف مضحکی که می گفت چرا باید وزارت ورزش برای اینکه پرسپولیس جواز میزبانی فینال آسیا در آزادی را بگیرد این وزارت خانه دستشویی هایی ورزشگاه آزادی و همچنین محل فروش بلیت را نوسازی کند!  

یکی مثل قلعه نویی که آن زمان محتاج حمایت از برانکو در جنگ فرسایشی با کی روش بود، ۶ ماه قبل صریحا می گفت؛ پرچم ژاپن آوردن لوس بازی و بی معنی است اما همان فرد بعد از اینکه برانکو هر دو جام را از او گرفت 6 ماه بعد برای اینکه مثال بزند پرسپولیس و برانکو با بی عدالتی در این ۴ سال جارو برقی همه جام ها بودند مدعی شد، پرچم ژاپن یعنی اعتراض به بی عدالتی ! 

مردی این حرف را می زند که تیمش بیشترین خرید را در نیمفصل لیگ قبل کرد و حالا هم یکی از فعال ترین تیم ها در بازار نقل و انتقالات است. بودجه باشگاهش هم برای همه ورزش ها ۱۰۰ میلیارد تومان اعلام شده است!  

برای توجیه سنگ پراکنی که عملا در فوتبال ما اپیدمی شده است، یک هوادار صرف که تا به حال رنگ تحریریه جدی هیچ رسانه ای را ندیده است می گوید؛ این سنگ‌ها نه مردم به بی عدالتی بود! توجیه خشونت اینچنین ابزار شود شرم آور است. لابد کور شدن هواداراستقلال در فینال حذفی هم در همین راستا بود؟ باید پیش تر از این روزها می ترسیدیدم. روزهایی که برای توجیه خشونت و سنگ پراکنی عنوان کنند آنها آزادی خواه هستند و علیه ظلم و بی عدالتی ! خب طبیعی است که وقتی یک تیم با قدرت تمام هر سال قهرمان می شود دیگر رقبا کلافه شوند. اما شرم برکسانی که کور شدن مردم و آتش گرفتن ماشین خبرنگار و عکاس را در راستای ظلم ستیزی تحلیل می کنند. 

آنهایی که در طول این چند روز برای اعتراض به ساختمان باشگاه پرسپولیس رفتند برعکس ایرج عرب و مهدی نبی و وزیر ورزش، می دانستند که عمود خیمه تیم شان خیلی پیشتر از اینها رفته است. برای بازگرداندن برانکو کسی تا شیخ بهایی نرفت.رفتند که به مدیرعامل منتخب همان وزیر ورزش بگویند که تو هم برو. دوستانت هم بروند تا در دوره پسا برانکو شما تیم را به زمان پنج سال قبل باز نگردانید. تک تک این هواداران چند هفته است که می گویند برانکو دیگر بر نمی گردد و توئیت های سعید حارث از سعودی جنگ رسانه ای نیست اما مدیرعاملی که با مدیریت غلطش، به برانکو اجازه داد بدون غرامت فسخ کند، هر روز همان قرارداد فسخ شده را به رخ هواداران می کشید و می گفت ؛ او می ماند. 

اگر این روزها جایی خواندید که نوع رفتن برانکو شده محل تمسخر هواداران پرسپولیس، گیج و متحیر نشوید. آنها همان هایی هستند که چهارسال تمام در خفی غبطه می خوردند چرا هواداران خودی همانند رقیب، پشت سرمربی شان نیستند. اگر جایی خواندید که کی روش نماد ایران و ایرانی بود و برانکو نماد دشمنی با ایران، باز هم گیج نشوید. اینها همان هایی هستند که بعد از مصاحبه های تخریی کی روش علیه تمامیت فوتبال ایران از فدراسیون تا نهادهای بالا دستی خودشان را به نشنیدن زدند و گفتند خب مربی حرفه ای است و حقش است برای رسیدن به پولش علیه فوتبال ما شکایت کند.

 طبیعتا کی روش به دنبال پولش است همانطور که امروز هم برانکو برای پول و پیشنهاد بهتر و ده ها دلیل دیگر، ترجیح داد بعد از ۴ سال تاریخی و طوفانی در اوج برود. نمی خواست در اصفهان به هوا بیاندازنش و در مشهد به زیر پا. پرسپولیس رسما شده بود قتلگاه مربیان خارجی و برانکو قانون را عوض کرد. اصولا در فوتبالی که بازیکن جوان و مربی ایرانی اش بخاطر نهایت ۵۰ میلیون تومان در آن واحد با چند تیم قرارداد داخلی امضا می کنند چرا باید انتظار داشت مربی خارجی که بیزنسش همان مربی گری است وارد گود تار عنکبوت گرفته معرفت ایرانی شود؟ 

نه کی روش قدیس بود و نماد ایرانی و ایرانیت نه برانکو مرد بی اشتباه و دانای کل دو خارجی که صرفا برای کار حرفه ای آمدند و هر دو هم موفق بودند و از قضا هر دو با پیشنهاد مالی دو برابری مواجه شدند و رفتند. 

البته چند تفاوت بزرگ هم در کار بود؛کی روش با حذف تیم ملی ایران مقابل ژاپن رفت و برانکو با نخستین دبل تاریخ لیگ برتر و حذفی ایران. البته ناگفته پیداست کی روش مربی بزرگتری بود که توانست با دو برابر مبلغ دریافتی برانکو از الاهلی به تیم بسیار بزرگتر و قابل احترام تری نسبت به او برود...

۳۵۸ ۲۸  
آی اسپورت
2019-06-21 20:01:00
نظر دهید

۲۸ نظر
امیر
جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸، ۲۰:۲۴
دمت گرم که جواب این دختره بی همه چیز اشک ریز رو دادی پسر... شیر مادرت حلالت
امیرحسین
شنبه ۱ تیر ۱۳۹۸، ۱۱:۳۰
اشک ریز که معشوقه کیروش بود و از رفتی ر فته دیگه کسی نبوده که .... بعععله!
۴
مهتاب
جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸، ۲۰:۲۸
جونم. بعد مقاله اشک ریز داشتم کلافه میشدم. این مطلب حال داد
پدرام
جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸، ۲۰:۳۳
مقاله خوب بود بدون هیچ جناح گیری منتطقی بود...امیدوارم خبرنگارای دیگه هم به این شکل مقالات مفید بنویسن نه اینکه بدون استناد و از تراوشات ذهنی مریضشون فضا رو مسموم کنن...جنگ راه بندازن که بخوان معروف بشن...
خانم های با لیاقت توی این مملکت زیاد داریم...خبرنگار خانم هم کم نداریم ولی متاسفانه بعضی ها فقط برای خاله زنک بازی مقاله مینویسن کاملا بچه گانه...یه چیزی مینویسه و سوسن و سمانه و نسترن برن لایکش کنن که اصلا نمیدونن در مورد چیه...خیلی از خانم ها به خاطر لیاقتشون و شخصیتشون مورد تحسین آقایون هستن...
کیسه کش افسرده
جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸، ۲۰:۴۵
درود به شرف نویسنده
فرشته چمنت
جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸، ۲۰:۵۳
ببین ، ناراحتی نداره !
اون حجم از مقالات و نوشته های تند و ناعادلانه به سرمربی وقت تیم ملی قبل از جام جهانی و قبل از جام ملتها ، در مناقشه ی علی کریمی و کی روش ، اون حجم از دروغها راجع به دریافت تام و کمال حقوق کی روش ، اون حجم از هندی بازیهای مسعودی و دوستان علیه دستیتران کی روش ، سماجت هدفدار و کثیف خبر نگاران برای عصبی کردن کادر تیم ملی .. و
مقایسه ی لحطه به لحظه ی تیم ملی با پرسپولیس ....
انتظار ندارید الان سکوت کنند و خویشتن دار باشند و شخصیت به خرج دهند که ابتدا شما نکردید و به خرج ندادید!
خونی که به دل علاقمندان تیم ملی کردید که اینکه هرکی با این تیم ملیست استقلالیست و سرخهای واقعی دلشان فقط با پرسپولیس است.
این رفتار به زعم شما دشمنان پرسپولیس ، از همه بیشتر بازخورد حرکات و رفتار خودشماست !
شماهایی که بین پرسپولیس و تیم ملی فاصله انداختید که هرکه پرسپولیسی است باید یه زاویه یی با کی روش بگیرد.
هواداران واقعی تیم ملی سختیها کشیدند و اکنون توقع دلداری و دلجویی از آنها نداشته باشید.
برانکو اذعان کرد از مدتها تصمیم به رفتن گرفته بود اما طوری رفت که تا مدتها تیم در اغماء بماند تا همیشه فقط "او " بعنوان یک قهرمان شناخته شود....
رضایی
جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸، ۲۰:۵۵
ادبیات این متن با ادبیات اشکریز مقایسه کنید ظاهرا اون روز که اشکریز اون مقاله‌رو نوشته عادت ماهیانه شده بود پر از کینه پر از نفرت در حد بچه های که طاقت برد رقیب ندارن و میشینند زمین گریه می کنند
احمدرضا
جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸، ۲۰:۵۷
واقعا درود به نویسنده با ادب و با سواد حتی برای نقد نوشته اشکریز عقده ای استقلال خراب نکرد با اینکه ده تا بهانه وجود داشت از حمایت نماینده مجلس سخنگوی دولت گرفته تا بودجه وحشتناک وزارت ورزش که تیم دهم پایتخت اختصاص داده
اشکریز عقذه ای
جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸، ۲۱:۰۱
اشکریز توی دوران نوجوانی عقده داره
کیسه پاره پاره
جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸، ۲۱:۱۲
ممنون آقای طاهر خانی، شیر مادر حلالت...
شقایق بو گندو بد جوری قهوه ای شدی. گم شو برو حموم!
پووووول فسور
جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸، ۲۱:۱۵
شما برای او، تیم ملی کشورتان را فروختید، او هم برای مشتی دلار، شما را فروخت ...:)))زیبا نیست؟؟!
کیروش کبیر بزرگترین سرمربی تاریخ ایران
جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸، ۲۱:۱۹
چقدر مطلب خانم اشک ریز سوزش داشت و حقیقت لختی بود که خبرنهارا رو اینجوری آشفته کرده که از صبح مطلب کار میکنن براش خخخ
کامران
جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸، ۲۱:۲۴
این اشکریز رو باید به شش‌‌ روش سامورایی ... تا دیگه این همه علیه پرسپولیس عقده نداشته باشه
Kave
جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸، ۲۱:۳۸
خانم اشکی بخون مطلب آقای طاهرخانی رو.
یاد بگیر چطور یه حرفه ای مینویسه


خانم اشکریز یه سوال ؛ الان واسه سرمربی پرتغال نظرسنجی کنن با المان ، کی روش و شفر چند درصد رای دارن؟
اشکی به دروغ نوشتی بما به برنامه نود پرسپولیس بیشترین سود ار داوری رو برد

اما الان همون جدول هست؛ جدولی که در پایان لیگ ۱۸ ام منتشر شد
پرسپولیس در قعر جدول سود از داوری بود

آنقدر دروغگو هستی که وارونه جلوه دادی
فرزاد مهریار
جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸، ۲۲:۱۰
یک مطلب بسیار چیپ . شایسته قلم توانای شقایق اشک‌ریز متنی محکم‌تر ، قاطع‌تر و ادبی‌تر است نه این متن‌های زنجه‌موره گونه
۸
سیامک
جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸، ۲۲:۱۳
یعنی اون ک و نی که این دختره اشکریز ازتون کرده الهلال و کاشیما تو لیگ قهرمانان ازتون نکردند.
عرعری
شنبه ۱ تیر ۱۳۹۸، ۱۰:۰۷
ولی بدترش رو استوکس باهاتون کرد فقط توانایی درکش رو نداشتید با گل و شیرینی رفتید استقبالش
۳
اهواز آبی
جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸، ۲۲:۲۸
خیلی جالبه، این‌مقاله دقیقا یاد زمانی افتادم که وقتی خرابکاری میکردیم و مادرمون میگفت بچه اس ببخشش، طرفدار سینه چاک پرسپولیس شما تیم ملی کشورتون رو حمایت نکردید!!! تیم ملی رو در حد یک تیم باشگاهی پایین میاری و بعد شروع به داستان سرایی میکنی؟! یادتون رفته چقدر فحش میدادید؟! الان نشستی و درس اخلاق میدی؟؟؟؟ اونموقعی که باید درس اخلاق میدادی روزه سکوت گرفته بودین؟! کیروش ایرانی نبود برانکو هم ایرانی نبود اما کیروش سرمربی تیم ملی کل ایران بود، قابل مقایسه با یک باشگاه نیست، شما ها ایستادین و پوزخند زدید و موذیانه با قلمهاتون بخاطر همین برانکو تیم ملی رو خراب کردید حالا از اخلاق و ملیت و انسانیت مینویسید؟!!!!!!!
اهواز آبی
جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸، ۲۲:۲۸
خیلی جالبه، این‌مقاله دقیقا یاد زمانی افتادم که وقتی خرابکاری میکردیم و مادرمون میگفت بچه اس ببخشش، طرفدار سینه چاک پرسپولیس شما تیم ملی کشورتون رو حمایت نکردید!!! تیم ملی رو در حد یک تیم باشگاهی پایین میاری و بعد شروع به داستان سرایی میکنی؟! یادتون رفته چقدر فحش میدادید؟! الان نشستی و درس اخلاق میدی؟؟؟؟ اونموقعی که باید درس اخلاق میدادی روزه سکوت گرفته بودین؟! کیروش ایرانی نبود برانکو هم ایرانی نبود اما کیروش سرمربی تیم ملی کل ایران بود، قابل مقایسه با یک باشگاه نیست، شما ها ایستادین و پوزخند زدید و موذیانه با قلمهاتون بخاطر همین برانکو تیم ملی رو خراب کردید حالا از اخلاق و ملیت و انسانیت مینویسید؟!!!!!!!
اهواز آبی
جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸، ۲۲:۲۸
خیلی جالبه، این‌مقاله دقیقا یاد زمانی افتادم که وقتی خرابکاری میکردیم و مادرمون میگفت بچه اس ببخشش، طرفدار سینه چاک پرسپولیس شما تیم ملی کشورتون رو حمایت نکردید!!! تیم ملی رو در حد یک تیم باشگاهی پایین میاری و بعد شروع به داستان سرایی میکنی؟! یادتون رفته چقدر فحش میدادید؟! الان نشستی و درس اخلاق میدی؟؟؟؟ اونموقعی که باید درس اخلاق میدادی روزه سکوت گرفته بودین؟! کیروش ایرانی نبود برانکو هم ایرانی نبود اما کیروش سرمربی تیم ملی کل ایران بود، قابل مقایسه با یک باشگاه نیست، شما ها ایستادین و پوزخند زدید و موذیانه با قلمهاتون بخاطر همین برانکو تیم ملی رو خراب کردید حالا از اخلاق و ملیت و انسانیت مینویسید؟!!!!!!!
سلام
جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸، ۲۲:۴۶
بس کنید جنگ نیابتی رو .
۲
حسین
جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸، ۲۳:۴۷
واقعا شکایتی که در حین انجام کار توی پرسپولیس انجام داد. توی مصاحبه از هیچ بازیکن ایرانی اسم نبرد و فقط بشار رسن که عرب هستش و مورد ستایش قرار داد.. اصلا از هوادارای پیروزی که اینهمه خودشونو کشتن براش اسم نبرد با این که قرار داد داشت بخاطر پول ول کرد رفت.. درحالی که پول کیروش چندین ماه عقب میفتاد و پبشنهادم داشت ولی تا ما اونو نخواستیم موند توی تیم ملی و به رفتن فکر نکرد..
۹
jaber
شنبه ۱ تیر ۱۳۹۸، ۰۰:۱۱
عااالییی عالیییی.
۱
بهزاد
شنبه ۱ تیر ۱۳۹۸، ۰۰:۲۰
ننگ. بر شما که تیم ملی وطنتان را فروختید.....
۸ ۲
.
شنبه ۱ تیر ۱۳۹۸، ۱۰:۰۸
ننگ بر بابات که تربیتت نکرد . چخه بی صاحاب
۲
لنگی با اسامی مختلف
شنبه ۱ تیر ۱۳۹۸، ۱۵:۲۵
تو هنوز آدم نشی احمق پدرنامعلوم
۲
نظر ٣
شنبه ۱ تیر ۱۳۹۸، ۰۴:۴۶
جناب نويسنده خاين و وطن فروش سفسطه باز
۳
.
شنبه ۱ تیر ۱۳۹۸، ۱۰:۱۸
آدم بیسواد بحث تیم ملی هست چه ربطی به قهرمانی های اسنپی پرسپولیس داره.چند تا آدم ریزه خور مثل تو با جانبداری احمقانه از این کروات حداکثر فشار را به تیم ملی آوردید.حالا که این کروات زد تو پوز امثال تو باز هم باورت نیست که این شخص یه دلال به تمام‌معنی بود.یه جور نوشتی قهرمانی هر که ندونه فکر میکنه انگار قهرمان جام باشگاههای آسیا شده .تو لیگ ما که سرتاپاش فساد گرفته قهرمانیوکه دیگه بماند
۵
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر