فهرست
این‌بار نمی‌گذارند پرسپولیس قهرمان لیگ شود؟
این‌بار نمی‌گذارند پرسپولیس قهرمان لیگ شود؟

این‌بار نمی‌گذارند پرسپولیس قهرمان لیگ شود؟

آی اسپورت - مرور اتفاقات چند ماه اخیر در فوتبال کشور و خبر ممنوعیت انجام بازی در ورزشگاه آزادی نشان می‌دهد که اراده‌ ای وجود دارد برای جلوگیری از قهرمانی پرسپولیس! ما برای این ادعای خود دلایلی داریم که خواندن آن را در ادامه به هیچ وجه از دست ندهید.

رفت و آمد مشکوک رسول‌پناه به باشگاه پرسپولیس

بدون شک مهدی رسول پناه شخصیت منفوری نزد کادرفنی، بازیکنان و هواداران پرسپولیس به حساب می‌آید. او که پس از انتشار اظهارات جنجالی اش از سمت سرپرستی باشگاه پرسپولیس استعفا کرد همچنان به دفتر باشگاه پرسپولیس رفت و آمد می‌کند. خود این موضوع نشان می‌دهد نظر هواداران، کادرفنی و بازیکنان پرسپولیس برای آقایان مهم نیست و مشخص است که دسيسه ای در کمین است.

مقایسه بازیکنان جدید و قدیم

اگر شما هوادار تیمی غیر از پرسپولیس هم باشید با مقایسه بازیکنان جدید و قدیم پرسپولیس درمی‌یابد که تغییرات تضعیف کننده ای در تیم پرسپولیس صورت گرفته است. آیا کیفیت حامد لک با علیرضا بیرانوند، عیسی آل‌کثیر با علی علیپور و احسان پهلوان با مهدی ترابی برابر است؟ توجه داشته باشید شجاع خلیل زاده و محمد نادری هم از جمع سرخ‌پوشان جدا شده اند و در کمال تعجب هیچ جایگزینی برای شجاع خلیل زاده به تیم اضافه نشد و هواداران پرسپولیس خود را دلخوش با ماندن مدافعی کرده‌اند (محمد انصاری) که بازیکن خودشان بوده است.

 

مقایسه شرایط استقلال و پرسپولیس

با نگاه به اتفاقات دو باشگاه در دو ماه اخیر کاملاً درمی‌یابیم که تفاوتی وجود دارد. در حالی که محمود فکری از احترام ویژه ای نزد مدیران استقلال برخوردار است، یحیی گل محمدی به عنوان سرمربی تیم قهرمان لیگ و فینالیست لیگ قهرمانان آسیا به آن شکل عجیب توسط سرپرست وقت باشگاه مورد اهانت قرار می‌گیرد.

از لحاظ فنی استقلال در پست دروازه بان، دفاع راست و دفاع چپ از دو بازیکن با کیفیت، در پست دفاع میانی از چهار بازیکن با کیفیت و در پست مهاجم از سه بازیکن با کیفیت بهره می‌برد در حالی که پرسپولیس در تمامی این پست ها به جزو دروازه‌بان از کمبود بازیکن رنج می‌برد. تنها برتری پرسپولیس شاید در خط میانی باشد و با نگاه به نفرات هر دو تیم باید اذعان کنیم در پست وینگر هر دو تیم داری ضعف هایی هستند.  پس با توجه به توضیحات بالا استقلال در پنج پست نسبت به پرسپولیس برتری نفری دارد و پرسپولیس تنها در یک پست از استقلال شرایط بهتری دارد!

 

اتفاقات تعجب برانگیز لیگ تا به اینجا

با اینکه تا به اینجا تعداد محدودی از بازی های لیگ بیستم برگزار شده است اما اتفاقات جالبی تا به اینجای کار در آن رخ داده است.بازی اول پرسپولیس برابر سایپا ابتدا قرار بود در ورزشگاه آزادی برگزار شود اما آقایان گفتند چون سایپا میزبان است باید در ورزشگاهی غیر از آزادی این دیدار پیگیری شود. با اینکه کادرفنی سایپا ترجیح می‌دادند در زمین با کیفیت آزادی به مصاف پرسپولیس بروند. بازی فصل قبل پیکان و استقلال را به یاد بیاورید با وجود اینکه پیکان میزبان بازی بود اما ورزشگاه آزادی برای انجام آن انتخاب شد.  گل مشکوک تراکتورسازی در بازی امروز برابر نساجی تردیدها را بیشتر و بیشتر می‌کند در حالی که در بازی پرسپولیس و سایپا داور بازی رفتار بسیار پرخاشگرانه ای با بازیکنان پرسپولیس داشت.

مقایسه شرایط پرسپولیس با تیم هایی نظیر استقلال، سپاهان و تراکتور تردیدها را بسیار بیشتر می‌کند چرا که آرامش بی نظیری حول محور این باشگاه ها حاکم است.  به یاد بیاورید برای قرارداد 6 میلیاردی آل کثیر با پرسپولیس چه جنجالی به پا شد اما برای قرارداد حدوداً 10 میلیاردی سعید واسعی با تراکتور کمتر کسی لب به شکایت وا کرد.

همدست شدن باشگاه‌های لیگ برای عدم فروش بازیکن به پرسپولیس هم بسیار جالب توجه است. پرسپولیس در این مدت برای خرید بازیکن هایی نظیر فرشاد فرجی، امین قاسمی نژاد، حجت حق وردی، شاهین طاهرخانی، پیمان بابایی، ایمان سلیمی اقدام کرد که تمامی آن ها به بن بست خورد.  حتی کار به جایی رسید که تیم لیگ یکی مس کرمان با انتقال مدافع خود یعنی امیر طاهر به پرسپولیس مخالفت کرد.  انتخاب یک داور جنجالی برای دیدار پرسپولیس و صنعت نفت و همچنین منع بازی در ورزشگاه آزادی از جدیدترین اقدامات آقایان علیه باشگاه پرسپولیس است.

 

فینالیست آسیا و انقدر حاشیه؟

کدام تیمی را سراغ دارید که با وجود فینالیست شدن در یک تورنومنت بین المللی درگیر حاشیه های ریز و درشت شده باشد؟  با مرور اخبار دو ماه اخیر لیگ ایران به راحتی جواب این سوال را پیدا خواهید کرد.

پی نوشت :‌ شاید تصور دوستان این باشد تیمی که 4 دوره پیاپی قهرمان لیگ شده و احتمالاً قهرمانان آسیا نیز خواهد شد دیگری چه نیازی به قهرمانی در لیگ جدید دارد؟ اما در پاسخ باید بگوییم تیم‌های بزرگی مانند استقلال و پرسپولیس هرگز از کسب افتخارات و قهرمانی ها سیر نخواهند شد و این موضوع در DNA این دو باشگاه وجود دارد.

تماشاچی

۳۱ ۴  
آی اسپورت
2020-11-20 01:23:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۴ نظر
اهواز آبی
جمعه ۳۰ آبان ۱۳۹۹، ۰۶:۴۲
تا حالت یکبار برای استقلال از این مطالب زدید؟!!! واقعا نوبره این متن!!! پس استقلال که ۵ ساله وضعیتش این بوده چی بگه؟ سید جلال نویسنده این متن بوده فکر کنم
۳
سعید
جمعه ۳۰ آبان ۱۳۹۹، ۱۰:۲۰
بسیار عالی اشاره کردین ولی با همت بچه های با غیرت تیم و حمایت هوادارامون بازم قهرمانیم
۶
رضا
جمعه ۳۰ آبان ۱۳۹۹، ۱۳:۲۶
ظاهرا نویسنده محترم دست پیش را گرفته تا اجباربه بردهای پرسپولیس با کمک فدراسیون وداوران وکمیته های ضداخلاق ایجادکند
۵
لنگی سوز
جمعه ۳۰ آبان ۱۳۹۹، ۱۴:۵۷
کس گفتی آی کس گفتی مثل یک کسخل گفتی
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر