فهرست
تحلیل روز؛ پرسپولیس فردا فقط باید ببرد
تحلیل روز؛ پرسپولیس فردا فقط باید ببرد

تحلیل روز؛ پرسپولیس فردا فقط باید ببرد

آی اسپورت – هفته چهارم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا در منطقه غرب از فردا آغاز می‌شود و پرسپولیس در امارات مقابل الاهلی عربستان قرار خواهد گرفت. در دیگر بازی این گروه السد قطر میزبان پاختاکور ازبکستان خواهد بود. با توجه به نتایجی که تا امروز در این گروه به دست آمده، به نظر می‌رسد برای تعیین دو تیم صعودکننده از این گروه باید تا روز آخر منتظر بمانیم. جدول رده‌بندی این گروه در پایان دور رفت به این شکل است:

در نهایت شگفتی، صدرنشین فعلی این گروه پاختاکور ازبکستان است. تیمی که قبل از شروع مسابقات، ضعیف‌ترین تیم گروه محسوب می‌شد و هیچکس شانسی برای صعود این تیم قائل نبود اما تیم ازبکستانی با ۵ امتیاز در صدر قرار دارد و اگر فردا شب به السد نبازد، شانس فوق‌العاده‌ای برای صعود به مرحله بعد پیدا خواهد کرد. این تیم پرسپولیس را در تهران با نتیجه ۱-۱ متوقف کرد، با السد در خانه به تساوی ۲-۲ رسید و الاهلی عربستان را ۱-۰ شکست داد.

با توجه به برگزاری بازی‌های پرسپولیس و الاهلی در زمین بی‌طرف، تنها تیمی که در دور برگشت دو بار در خانه خود به میدان خواهد رفت السد قطر است. این تیم پرسپولیس را در قطر برده و به نظر می‌رسد توانایی بردن پاختاکور و الاهلی را هم در قطر داشته باشد. اگر این اتفاق رخ دهد، شانس صعود این تیم از گروه به شدت بالا خواهد رفت.

پرسپولیس بعد از بازی فردا باید به ازبکستان برود و مقابل پاختاکور قرار بگیرد. با توجه به شرایط جدول، این بازی حساس‌تر از چیزی خواهد بود که به نظر می‌رسد. اگر پاختاکور فردا به السد ببازد صدر جدول را از دست خواهد داد و برای صعود چاره‌ای جز شکست دادن پرسپولیس نخواهد داشت و همین، این بازی را برای شاگردان برانکو سخت‌تر خواهد کرد. در این صورت اگر پرسپولیس فردا الاهلی را نبرد، شرایط بسیار سختی را در مقابل پاختاکور تجربه خواهد کرد. تیم‌های ازبکستانی در خانه مقتدرانه عمل می کنند و کمتر پیش آمده که نمایندگان ایران از ازبکستان با امتیاز کامل به خانه برگردند و هیچ بعید نیست که پرسپولیس هم در ازبکستان، نتیجه‌ای جز پیروزی را کسب کند.

با این شرایط، به نظر می‌رسد پیروزی در بازی فردا مقابل الاهلی برای پرسپولیس از نان شب هم واجب‌تر خواهد بود. پیش‌بینی‌ها حاکی از پیروزی پرسپولیس و السد در دو بازی فرداست و در این صورت امتیازات این دو تیم به ۷ خواهد رسید. روند نتایج و بازی‌های باقی مانده هم نشان می دهد که السد قطر به احتمال زیاد یکی از دو تیم صعودکننده خواهد بود و اگر پرسپولیس فردا الاهلی را شکست دهد، امیدهای این تیم از بین خواهد رفت و پاختاکور ۵ امتیازی تنها رقیب اصلی سرخ‌ها برای صعود از این گروه خواهد بود. در نهایت هم نباختن در ازبکستان می‌تواند تا حدود زیادی صعود پرسپولیس به مرحله بعدی لیگ قهرمانان آسیا را قطعی کند.

۱۱ ۱  
آی اسپورت
2019-04-21 20:07:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
امید از تفت
يكشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۲۰:۴۹
انشاالله مقتدرانه می بریم.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر