فهرست
هواداران ایرانی کاشیما وطن‌فروش نیستند
هواداران ایرانی کاشیما وطن‌فروش نیستند

هواداران ایرانی کاشیما وطن‌فروش نیستند

آی اسپورت - در فاصله چند روز تا بازی برگشت پرسپولیس و کاشیماآنتلرز در فینال لیگ قهرمانان آسیا، بسیاری از هواداران دیگر تیم‌های فوتبال ایران به‌طور آشکار اقدام به حمایت از حریف ژاپنی سرخپوشان کردند؛ به‌طوری که مثلا در 2ورزشگاه یادگار امام تبریز و نقش‌جهان اصفهان کار حتی به تشویق دسته‌جمعی کاشیما هم کشید. این مسئله حساسیت‌های فراوانی به‌وجود آورد و سرآغاز مناقشات زیادی شد. پس از ناکامی پرسپولیس در کسب عنوان قهرمانی آسیا نیز علیرضا بیرانوند یکی از کسانی بود که از این فضا انتقاد کرد و گفت باورش نمی‌شود این شعارها در خاک ایران سر داده شده است. با این همه به‌نظر می‌رسد دوران پرده‌پوشی و خود‌فریبی در این مورد به پایان رسیده و باید این واقعیت را پذیرفت که اغلب مردم بین مسابقات باشگاهی و ملی تفاوت زیادی قائل هستند. هر چقدر هم که صداوسیما و سایر تریبون‌های شعارزده تقلا کنند که به رقابت‌های باشگاهی جنبه ملی بدهند، باز حقیقت چیز دیگری است. این موضوع فقط مربوط به ایران هم نیست. در حاشیه همین مسابقه اخیر دیدیم که هواداران باشگاه اوراوا ردز ژاپن هم در فضای مجازی برای پرسپولیس در تقابل با کاشیما آرزوی موفقیت می‌کردند. حتی فصل گذشته وقتی پرسپولیس با کامبکی درخشان موفق به حذف الاهلی عربستان شد، شاهد خوشحالی هواداران الهلال و تشکر آنها از سرخپوشان ایرانی بودیم. بنابراین بازی ملی با باشگاهی فرق می‌کند و این واقعیتی نیست که تحت‌تأثیر فریادهای هیجانی امثال مزدک میرزایی تغییر کند.

چنین شرایطی تقریبا همیشه وجود داشته اما قبلا به اندازه حالا مورد توجه قرار نمی‌گرفته است. حتما پرسپولیسی‌های زیادی هم در زمان مواجهه استقلال با جوبیلو ایواتا هوادار تیم ژاپنی شده بودند. با وجود این افزایش امکانات رسانه‌ای در مقطع کنونی باعث شده این فضا «هم‌افزایی» پیدا کند و کسانی که قبلا هواداری از رقبای تیم‌های ایرانی را کاری قبیح می‌دانستند و به‌طور پنهانی انجامش می‌دادند، امروز به راحتی میل قلبی‌شان را علنی کنند. این مسئله واقعا ایرادی ندارد و هرگز به‌معنای وطن‌فروشی یا خیانت نیست. در قضاوت‌ها و اظهارنظرهای‌مان باید مراقب باشیم که هیچ هموطنی را به این بهانه نرنجانیم و بعضا به اختلافات کور قومیتی دامن نزنیم.

از سوی دیگر پرسپولیسی‌ها هم نباید چندان بابت حجم اغراق‌آمیز دشمنی‌های این مدت دلخور باشند؛ بلکه برعکس، به‌نظر می‌رسد این سند شایستگی آنها و حرکت‌شان در مسیر صحیح است. پرسپولیس به‌عنوان پرهوادارترین تیم کشور، بعد از یک دهه رکود و رخوت، حالا چند سالی است که اصالت و ابهتش را بازیافته و با کسب موفقیت‌های پیاپی بار دیگر در قامت مدعی اول فوتبال ایران ظاهر شده است. طبعا این چیزی نیست که رقبای ریز و درشت سرخ‌ها را خشنود کند. موضوع به همان سادگی سنگ‌پرانی به قطار در حال حرکت است، وگرنه کسی که به جنازه لگد نمی‌زند. رقبا دوست دارند همچنان همان پرسپولیسی را ببینند که هفته دهم هر فصل رسما «مرخص» می‌شد و میدان را برای کسب افتخار توسط آنها خالی می‌کرد. طبیعی است که آنها از تیم مقتدر فعلی خوش‌شان نیاید. سرخ‌ها هم می‌توانند به جای توجه به این مخالف‌خوانی‌ها و کل‌کل‌های طبیعی که نمک فوتبال است، به سیل هواداران وفادارشان دلخوش باشند؛ ازجمله همان صد هزار نفری که بعد از ناکامی در فینال، ایستاده برای نایب‌قهرمان خسته آسیا کف زدند. دفعه قبلی که پرسپولیس بعد از کسب مقام دومی دور افتخار زد، مربوط به برد ناکافی برابر راه‌آهن در هفته پایانی لیگ پانزدهم می‌شد. از آن روز تا امروز، سرخ‌ها، 2 قهرمانی لیگ برتر، 2قهرمانی سوپرجام، یک نایب‌قهرمانی آسیا و یک‌بار هم حضور در نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان را برای باشگاه به ارمغان آورده‌اند. اگر قرار باشد این بار هم حرکت تیم برانکو متوقف نشود و همین روند ادامه بیابد، ممکن است کار برخی هواداران رقیب به تتو کردن لوگوی حریفان آسیایی پرسپولیس روی پوست بدن‌شان هم بکشد! این ذات رقابتی فوتبال است. با آن کنار بیایید.

همشهری ورزشی

۲۵ ۲۷  
آی اسپورت
2018-11-12 18:51:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲۷ نظر
تراختوریسم
دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷، ۱۸:۳۴
هیجای دنیا تیم باشگاهی جنبه ملی پیدا نمیکنه!! نمیدونم اینا مردم و چی فرض کردن؟!آقامن عشقم میکشه هرتیمو بخوام تشویق میکنم اولا که چی؟؟ ثانیا به اونا چه ربطی داره آخه؟؟!!مگه زورکی از یه تیمی که ازش متنفرم باید خوشم بیاد و براش ارزوی موفقیت کنم؟؟!! مرده شور اون تیمی رو ببرن که با یه شعار دادن علیهش بخواد نتیجه رو واگذار کنه ... هرگاه طرفداران بارسا برای رئال - دورتموند برای بایرن - میلان برای یوونتوس و... آرزوی موفقیت کردن و اومدن اونارو تشویق کردن !! منه تراختوریم میام بقیه تیمای باشگاهی ایران رو تشویق میکنم!
سوراخدوریسم
دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷، ۱۹:۱۷
آرزوی موفقیت نمی کنند ولی هوادار یونتوس در ورزشگاه، بارسلونا یا تیمهایی از کشورهای دیگه را تشویق نمیکنه.
اراس
دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷، ۱۹:۵۲
هوادار محترم تراکتور؛ هواداری از فقط و فقط تیم تون حق طبیعی شماست. باور کن کسی انتظار حمایت رو از طرف شما نداره لااقل مروج خشونت و عقاید افراطی و توهین نباشید. یه هوادار پرسپولیس در جریان درگیری با یه هوادار استقلال کشته شد!
حمید پرسپولیسی
دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷، ۱۸:۵۳
تفاوت فرهنگ هواداران پرسپولیس با اقلیت کیسه کش از نگاه یک خبرنگار ژاپنی:

وبسایت نیکان اسپورتس ژاپن در مطلبی از رفتار فوق العاده هواداران پرسپولیس در جشن قهرمانی کاشیما تقدیر به عمل آورده است.
تجربیات متفاوتی در ورزشگاه آزادی به دست آمده ولی روز گذشته، 100 هزار هوادار ایرانی چه واکنشی به قهرمانی کاشیما داشتند؟ سال 1999، جوبیلو ایواتا که قهرمان رقابت های آسیا شد، در این ورزشگاه به میدان رفت و در آن زمان، رگبار سنگ و گوجه فرنگی بود که از روی سکوها به سمت زمین می‌آمد.
پس از گذشت 20 سال، شور و شوق هواداران تغییری نکرده و آنها با نشان دادن اعداد 3 و 4، افتخارات گذشته تیمشان را یادآوری می‌کنند. ولی اقدامات آنها، غیرمنتظره بود. در پایان بازی، تشویق ها شروع شد که انگار کاشیما در حال تشویق شدن بود. البته صدای سوت‌های اعتراضی هم شنیده می‌شد ولی خیلی سریع در تشویق غرق می‌شود. رفتار پرسپولیسی ها مثل جنتلمن ها بود.


تصویر ایران در ذهن من پس از این بازی تغییر کرد."
امید از تفت
دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷، ۱۹:۱۴
ببینید این موضوع از دو جنبه قابل بررسی است. اول از نگاه هواداری بله بازی باشگاهی ملی محسوب نمیشه و مسلماً خیلی از هواداران تیمهای رقیب از موفقیت رقیبشون خوشحال نیستند. با اینحال شما نگاه کنید که اسطوره باشگاه پرسپولیس علی پروین و خیلی از پرسپولیسیهای دیگه، برای استقلال در بازی پلی آف برابر السد برای استقلال آرزوی موفقیت کردند ولی مهدی رحمتی گفت ما برای پرسپولیسی ها آرزوی موفقیت نکردیم و بهشون زنگ نزدیم و هواداران ناراحت نباشند. خوب تفاوت این رفتارها، تفاوت بزرگی و کوچیکی باشگاهها را نشون میده. به هر حال موفقیت پرسپولیس که بیش از 60 درصد مردم ایران هوادارش هستند برای خیلی ها خوشایند نیست و این بخاطر بزرگی پرسپولیس است. موضوع دوم خارج از فضای هواداری قابل بررسی است و اون هم اینکه پرسپولیس به لحاظ بزرگی قابل مقایسه با هیچ باشگاهی در ایران نیست و موفقیت این تیم در آسیا به نفع کل فوتبال ایران است. الان سهمیه تیمهای آسیایی ایران از 2+2 به 3+1 تغییر کرد. آیا این به نفع فوتبال ایران نیست!!؟شما نگاه کنید پرسپولیس با چه شرایطی به فینال رفت. آیا این انگیزه و خودباوری بازیکنان تیم ملی را برای قهرمانی در آسیا بیشتر نمیکنه!!!؟ آیا الان دیگه قهرمانی در جام ملتها بجای توقع و انتظار، یک تکلیف نیست!!؟ آیا پرسپولیس و برانکو باعث تغیرر رفتار کیروش و تغییر نگاه بالا به پایین کیروش نسبت به فوتبال ایران نشدند!!؟ آیا الان اون گلایه ها و شکایت های کیروش کمتر نشده!!؟ بهانه گیری ها و توهین ها کمتر نشده!!؟ شما نگاه کنید موفق ترین تیمهای ملی زمانی بوده که حال پرسپولیس خوب بوده. تیم ملی جام جهانی 98 و 2018 . شما نگاه کنید سپاهان و ذوب آهن هم به فینال آسیا رفتند ولی چه تأثیری روی کل فوتبال ایران داشتند!!؟ مسلماً با پرسپولیس قابل مقایسه نیست. یا بحث میزبانی و استانداردسازی ورزشگاهها یک موفقیت نبوده!!؟ یا در بحث اجتماعی و فرهنگی باعث شروع ورود زنان به ورزشگاه نشده!!؟ این پس موفقیت پرسپولیس خارج از کری های هواداری، برکات زیادی برای فوتبال ایران به همراه داشته که من به چندتا از اونها اشکاره کردم و اینکارها فقط از پرسپولیس برمیاد که سرمایه اجتماعی بزرگی را داره. ولی در بحث هواداری من با شما موافقم و بازی باشگاهی را نمی توان ملی فرض کرد و البته اون هم مربوط به درصدی از هواداران است نه همه آنها و من شخصاً تا زمانی که به ضرر پرسپولیس نباشه برای تمیهای دیگه آرزوی ناکامی نمی کنم. پس نگاه مسئولین ورزش و فوتبال قطعاً باید با نگاه هواداران متفاوت باشه که تا حدودی بوده ولی نه به اندازه کافی و استحقاق. خیلی ها فکر می کنند از پرسپولیس حمایت می شود ولی نه حمایت نمی شود. در شأن و اندازه پرسپولیس حمایت نمی شود و این حمایت هایی هم که می شود چیزی که خود پرسپولیس ایجاد می کند. صداوسیما، فوتبال ایران، اسپانسرها و . . . از حمایت از پرسپولیس سودی می برند که در هیچ باشگاه دیگه ای نیست. شما نگاه کنید معاون وزیر مصاحبه میکنه میگه اگه قرارداد اسپانسر را لغو کنیم استقلال و تراکتور ضرر می کنند.
تراختور بایراقی
دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷، ۱۹:۲۲
فقط اونجا که نوشتی 100 هزار نفر تشویق کرد همه میدونند اون استادیوم ظرفیتش نصف این رقمی که نوشتی است و خود شما هم بخوبی میدونید مردم و چی فرض کردین؟قسمت اول نوشته که منطقی بود کجا و قسمت دوم که پر از توهم و درفضا سیر کردن کجا !
این حمایتهایی که از تیم پیروزی تهران میشه از تیم شموشک میشد تا الان 5 عنوان قهرمانی آسیا داشت و 50 جام داخلی
تیم دولتی و رانتی که دیگه کری نداره مشخص شد این حمایت دولت و استفاده از انواع و اقسام رانت برا این تیم نه تنها محبوبیت زوری نیاورده بلکه بیشتر از قبل هم منفور شده
سعید
دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷، ۱۹:۲۶
حمایت از کاشیما عینه وطن پرستی هست مقابل تیم چرتپولیس که پول بیت المال و در این تیم حیف ومیل میکنند و بجای رسیدگی به امکانات ورزش در سراسر کشور و اه همین مردم هم چرتپولیس و گرفت و قهوه ای شدند. چرتپولیسی که هوادارانش در همه استادیوم ها اشوب به پا مکینند و فحاشی و تفرقه اندازی میکنند. حالا پول بیت المال میاد هزینه همین تیم تفرقه انداز هم میشه که خیانت به کشور هست. همین دلایل و بسیاری از دلایل دیگر باعث میشه چرتپولیس منفور باشه و حمایت از رقبای چرتپولیس عینه وطن پرستی و خدمت به وطن
++
دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷، ۲۰:۱۱
دهنت رو ببند ترتری. چیه فکر کردی اینجا هم مثل طویله ای که توش بزرگ شدی؟ هی میخوای هیچی نگی باز این متوهما و مسخره های خاص و عام نمیذارن.
۴
2
دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷، ۲۱:۲۷
البته واسه وطن فروشایی مثل شما که پرچم ترکیه و اذربایجان میبرید ورزشگاه این موضوع طبیعیه. فکر نکنم بفهمی ولی یه ادم به خاطر این کری های چیپ کشته شده ابله. با نفرت پراکنی تیم مفلوکت گهی نمیشه. پرسپولیس 50 میلیارد درامدزایی از اسیا داشته نفهم
۴
رضا
دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷، ۱۹:۳۷
با این جمله که هواداران کاشیما وطن فروش نیستن موافق نیستم. شادی بابات باخت پرسپولیس ایراد نداره اما به نظرتون هوادارهای یک تیم چقدر باید بی هویت و بدبخت باشن که پرچم ژاپن رو ببرن ورزشگاه باهاش شادی کنن
تراختور کبیر
دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷، ۲۰:۲۰
بدبخت تو هستی که شعورت نمیرسه
یکی از هواداران خوش ذوق ما بخاطر سوگیتا بازیکن ژاپنی تراختور پرچم ژاپن و آورد خوشحالش کنه
رضا
سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷، ۰۸:۲۵
پرچم عربستان آذربایجان و ترکیه رو هوادارای خوش ذوقتون برای چی بردن؟ غیر از اینه که برای اثبات بندگی و نوکری ترکها به کشورهای دیگه پرچم میبرید ورزشگاه. بدبخت و بی هویت شمایین که حداقل نمیان از اسطوره های خودتون استفاده کنین همش آویزون کشورهای دیگه هستین
۴
اراس
دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷، ۱۹:۵۰
ما خودمون هم هوادار هستیم باور کنید کسی از هوادارای سایر تیم ها توقع حمایت نداشت اصلا این حق کاملا برای اونا محفوظه که مثلا از نایب قهرمانی پرسپولیس خوشحال باشن اما بعضی افراد اونقدر به حقارت رسیدن که حاصلش شد به قتل رسیدن یه هوادار پرسپولیس.
کانال های هواداری افراطی به شدت در حال ترویج افراطی گری و خشونت هستن.
سعید
دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷، ۲۰:۳۲
داداش چرا دروغ میگی ؟ تا جایی که می دونیم و توی خبرها خوندیم یه استقلالی توسط یک پرسپولیسی به قتل رسیده.
۵
.
سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷، ۱۲:۰۹
نه این خبر رو کانال های هواداری استقلال مثل همیشه جعل کردن. هوادار پرسپولیسی بوده
۱
رضا
دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷، ۱۹:۵۰
ما ترجیح میدیم دکل بقیه تیم ها باشیم تا به دکل بقیه تیم ها اویزون بشیم
۸
محسن
دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷، ۲۰:۱۲
آقای بهروش، به این سوال جواب بدید. چرا هیچ وقت پرسپولیسی ها رقبای تیمهای ایرانی را تشویق نمی کنند و پرچم کشورهای دیگه را به ورزشگاه نمی آورند!!؟؟ آیا ما هم باید مثل اونها باشیم و ایرادی نداره!!؟؟
۲
.
دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷، ۲۰:۱۳
لابد بردن پرچم ترکیه و اذربایجان هم به ورزشگاه مشکلی نداره. یه روزی میرسه که بابت تمام توهین های نژادی تاوان پس میدن
۳
تراختور کبیر
دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷، ۲۰:۱۸
یاشاسین تراختور کبیر مردمی ترین تیم کشور بدون تبلیغات و تحمیل رسانه ها
یاشاسین هواداران با فرهنگ و مدرن تراختور کبیر که باز هم یک قدم دیگر فوتبال کشور و به سمت حرفه ای شدن پیش بردند علیرغم همه تبلیغات و تحمیل رسانه ها به اجبار که بازی یه تیم باشگاهی ملی هست اونم چه تیمی! تیمی غرق در فساد و پول بیت المال و حمایت دولتی و...
به برخی ها یاد دادن که بازی یک تیم باشگاهی فقط برای همان تیم مهم هست و ولاغیر. و با تبلیغات دروغین مردم ونمیشه گول زد و عقب مانده نگه داشت.
عدالت برای همه رمز پیشرف و افتخار
خوزستانی
دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷، ۲۰:۴۱
هوادار استقلال به پرسپولیس فحاشی میکنه
هوادار تراکتور به ایران و ایرانیت ناسزا میگه
بین هواداران باشگاهها همیشه کری و رجزخوانی هست
اما تبریزیها به چه جراتی به میهن ایران توهین میکنن ؟
۷
درجواب رضا
دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷، ۲۱:۰۸
مطمئمن هستم تاحالا فوتبال های خارجی رو مشاهده کردید که دراون هوادارها پرچم کشور هایی رو به ورزشگاه می آرن که یک یا چند بازیکن محبوب از اون کشور و در تیم دارند وسوگیتا هم در تیم تراکتور هست پس من اشکالی در آوردن پرچم ژآپن به ورزشگاه نمی بینم همین طور که در دیدار رفت درورزشگاه کاشیما من چند جایش دیدم پرچم برزیل آویزان شده بو دآیا این موضوع ایرادی دارددیگه انصاف داشته باشین
۸ ۱
رضا
سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷، ۰۸:۲۹
ایرادش تو سابقه ترکها است
۳
تراختوریسم
دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷، ۲۱:۲۲
ببینید خاک توسر اونی که سه چیزو باهم ترکیب کرده ...1 سوگیتا 2 کاشیما 3 پرچم ژاپن
برای کاشیما آرزوی موفقیت کردیم تو ورزشگاه قبلا هم گفتم این حق طرفداره که هر تیمی رو که دلش بخواد تشویق کنه... طرفدارای کاشیما هیچوقت به تورکا توهین نمیکنن!!!شما چطور؟؟؟!!!رک و راست بگید ما تو ورزشگاه به تورکا توهین نمیکنیم تا من بگم که گوشهام تو ورزشگاه آزادی بیش از 70دقیقه اشتباه کردن در تاریخ 8دی 96 چیو میخواین از ذهن ما پاک کنید؟؟!! ما با همین کینه ها زندگی کردیم!! تورک ها هیچوقت شروع کننده دعوا نیستن اما متاسفانه یا خوشبختانه پایان دهنده هم نیستن!!
یه پیرزن وقتی تو تبریز میگه پسرم امروز سوباسای ما بازی میکنه یا نه؟!! انتظار داری این فرد اینقد محبوب پرچم کشورش نره بالا توورزشگاه تا زمانی که سوگیتا واسه ما بازی میکنه پرچم ژاپن به افتخار اون میره بالا تورزشگاه اصلا هم ربطی به کاشیما و پرسپولیس این مسئله نداره!!! حالا شما اینا رو ادغام میکنید این مشکل شماس ... هروقتم رفتارتونو با تورکا درست کردید شعارم علیهتون داده نمیشه مثه علی دایی.
.
دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷، ۲۱:۲۴
.
به رضا
دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷، ۲۱:۴۹
پرچم رو تو بازی های قبل هم میبردن دلیلش هم تشویق بازیکن ژاپنی تیممون هست وربطی به شما و توهمات و توطئه سازی شما نداره. فکر کنم تو همه جا هم مرسوم باشه .ادم ها و رسانه ها چقدر میتونن حقیر باشن که از هر فرصتی برای تحریف واقعیت و ضربه زدن استفاده کنن!!
رضا
سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷، ۰۸:۲۸
اگه اولین بارتون بود ایرادی نداره اما شما سابقتون خیلی خرابتر از این حرفها است. میگی به ما ربطی نداره کی رو تشویق میکنین. میخوای ما هم تو ورزشگاه کسایی رو تشویق کنیم که ما تحتتون بسوزه. اونوقت نمیاین بگین به ما ترکها توهین شد
۱
amin99aa
سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷، ۰۸:۳۶
من خودم پرسپولیسی ام ولی واقعا باید این بحث طرفداری تو ایران مثل اروپا بشه معنی نداره من آرزوی موفقیت واسه رقیب بکنم رقیبی که دو قهرمانی ۴ جانبه اش رو این همه سنگین به رخ میکشه یا تیمی که کل هزینه شرکت مبارکه خرج اش میشه کدوم لیورپولی برد اورتون رو میخواد یا کدوم میلانی برد اینترناسیونال رو میخواد ولی باید به یه موضوع دقت کنیم اگه اوراوا رد میاد واسه کاشیما کری میکشه بخاطر اینه خودش قهرمان فصل قبل ه یا اگه الاهلی و الهلال همدیگرو میکوبن یکی در میان قهرمان عربستان اند من ندیدم مونیخ ۱۸۶۰ خودش رو در حد بایرن بدونه،یا تورینو و یووه یا اتلتیکو و رئال الان هم پرسپولیس تیم اول ایران ه نه تراکتور که هنوز رنگ کاپ لیگ رو ندیده نه سپاهان با این پولهای مفتش نه استقلال که به زمین و زمان گیر میده که چرا پرسپولیس فینالیست آسیا شده باور کنید دوستان فقط کفتار جماعت به شیر زخمی ای مثل پرسپولیس به این شکل حمله میکنند هر وقت با این سختی این همه قدرت نمایی کردید بیاید ارزو باخت بکنید نه وقتی خودتون هم تیم درست حسابی ندارید که تا مرز سقوط رفته بود پارسال(سپاهان) یا ۶تا تو آسیا میخوره یا کل افتخارش اینه یادگار امام پر بشه عزت زیاد
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر