فهرست
گزارش ویژه: یک تیم کاملا زیدانی!
گزارش ویژه: یک تیم کاملا زیدانی!

گزارش ویژه: یک تیم کاملا زیدانی!

آی‌اسپورت- پسران زیدان به نام های انزو، لوکا، تئو و الیاس همگی نام خانوادگی بزرگ زیدان را یدک می‌کشند ولی سؤال اصلی اینجاست که سال‌های پیش‌رو کدام پسر نام پدر را زنده‌تر نگه می‌دارد.
 

انزو، ٢٢ساله، بازیکن آلاوس

دیگر از بازی‌کردن در تیم ذخیره‌های رئال‌مادرید خسته شد؛ انزو از زمانی که پدرش در رئال‌مادرید به محبوبیت رسید، تبدیل به یکی از چهره‌های ماندگار برای مادریدی‌ها شد. او به مدرسه فوتبال رئال‌مادرید رفت و خیلی از هواداران امید داشتند بعد از پدر، پسر بزرگ خانواده زین‌الدین جایش را پر کند ولی سهم انزو از رئال‌مادرید فقط بازی در تیم جوانان و تیم ذخیره‌های رئال‌مادرید بود. او که مثل پدر به بازی در پست هافبک تهاجمی علاقه دارد و دوست دارد پشت سر مهاجمان رئال‌مادرید بازی کند، چندان به خواسته‌اش نرسیده؛ سانتیاگو سولاری مربی تیم دوم رئال‌مادرید علاقه ویژه‌ای به بازی با سیستم ٢-٤-٤ داشت و انزو مجبور شد به عنوان هافبک کناری بازی کند. هرچند بازی در این پست هم چندان برایش بد نبود. بعد از اینکه زین‌الدین به عنوان سرمربی رئال‌مادرید معرفی شد، خیلی‌ها انتظار داشتند پدر، بالاخره پسر را به تیم اصلی رئال‌مادرید بیاورد ولی این اتفاق نیفتاد كه هیچ، بلکه همین چند وقت پیش انزو فرناندز (او نام خانوادگی مادرش را برگزیده) مجبور شد از رئال‌مادرید جدا شود و به تیم آلاوس برود؛ با قراردادی یک‌ساله که قابلیت تمدید تا دو سال را هم دارد. سهم انزو از حضور در تیم اصلی رئال‌مادرید فقط یک بازی در جام حذفی بود؛ جایی که زین‌الدین پسرش را در دیدار مقابل لئونسا، یکی از تیم‌های دسته‌دومی اسپانیا به زمین فرستاد. این بازی که در مرحله یک‌شانزدهم نهایی جام حذفی اسپانیا بود، برای انزو خوش‌یمن هم تمام شد: او در اولین حضورش در تیم اصلی رئال‌مادرید موفق شد اولین گلش را هم بزند.

لوکا، ١٨ساله، رئال‌مادرید

این یکی کمی با بقیه متفاوت است؛ لوکا برعکس پدر و برادر بزرگش علاقه‌ای به بازی در پست هافبک تهاجمی ندارد. او حتی علاقه‌ای به بازی در بقیه پست‌های زمین اعم از مهاجم و مدافع هم ندارد! لوکا در میان بهت همگان تبدیل به دروازه‌بان تیم جوانان رئال‌مادرید شده است! زین‌الدین می‌گوید: «وقتی بچه‌ها کوچک هستند، یکی بازیکن می‌شود و یکی دروازه‌بان. از آنجا که انزو بزرگ‌تر بود و حرفش برش داشت، خودش بازی می‌کرد و لوکا را وادار می‌کرد درون دروازه بایستد و توپ‌هایش را مهار کند. این‌طور شد که لوکا دروازه‌بان شد». لوکا پستی که انتخاب کرده، چندان هم برایش بد نشده؛ قد بلندش به او کمک کرده خیلی زود در تیم‌های پایه‌ای جایی برای خودش باز کند؛ هرچند در تیم جوانان رئال‌مادرید هم بازیکن فیکس و ثابتی نشد. او در این تیم دروازه‌بان دوم است و باید منتظر باشد تا کارلوس عبد مصدوم شود تا به او بازی برسد. نتیجه اینکه در فصل ٢٠١٦-٢٠١٧، لوکا تنها در ١٥ بازی برای مادریدی‌ها به میدان رفت که از این تعداد فقط هشت‌تایش در لیگ بود. البته انتهای فصل کمی هم مصدومیت کتف آزارش داد. تنها عملکرد خوبی که از او در فصل گذشته به یاد مانده، در دیدار مقابل فوئن‌ایبرادا بود که مطبوعات حسابی از او تعریف کردند. «ژستی مثل دروازه‌بان‌های فوتسال» یا «حرکتی شبیه به ایکر کاسیاس». همین!

تئو، ١٥ساله

پسر سوم زیدان هم کار را مثل دو برادر بزرگش در مدرسه فوتبال رئال‌مادرید شروع کرده ولی هنوز نتوانسته خودش را به تیم اصلی جوانان رئال برساند. تئو فعلا در تیم دوم جوانان رئال‌مادرید بازی می‌کند ولی از همین حالا عشق شماره ١٠ را دارد و در تیمی که بازی می‌کند گهگاه جرقه‌هایی می‌زند که خیلی‌ها را به یاد روزهای جوانی پدر می‌اندازد. نه اینکه دقیقا قرار است کسی شبیه به زین‌الدین شود بلکه فقط شبیه به او بازی می‌کند؛ آن هم تقریبا.

الیاس، ١١ساله

الیاس پسر آخر خانواده است و خیلی زود جذب فوتبال شده؛ او حاضر نشده وقتش را تلف کند و درخشیدن را سریع شروع کرده است. درست در روزی که رئال‌مادرید با سرمربیگری زین‌الدین زیدان مقابل بارسا تن به شکست ٣ بر ٢ داد، الیاس در رده سنی زیر ١٢ سال درس خوبی به بازیکنان بارسا داد. او با گلی که از راه دور زد، کاری کرد که بارسایی‌ها از گردونه رقابت‌ها کنار بروند. الیاس هم مثل دو برادر دیگرش یعنی انزو و تئو به بازی در پست هجومی علاقه دارد و فعلا هم که مسیر پیشرفت را آهسته‌آهسته طی می‌کند.

بدون تیم ملی!

نقطه اشتراکی که فرزندان زیدان دارند، فقط فوتبالی‌بودن نیست؛ آنها كه همگی در اسپانیا به دنیا آمده‌اند هنوز مشخص نکرده‌اند قرار است برای چه کشوری به میدان بروند: الجزایر، فرانسه یا اسپانیا! شانس کشور اول که خیلی کم است ولی هرازچندگاهی فرانسوی‌ها شایعه‌ای به راه می‌اندازند که هر چهار پسر زیدان روزی برای تیم ملی فرانسه به میدان می‌روند. لوکا که حتی برای تیم ملی زیر ١٥ساله‌های فرانسه هم بازی کرده ولی زین‌الدین می‌گوید هنوز تصمیم نگرفته‌اند برای چه کشوری به میدان بروند.

روزنامه شرق

۲    
آی اسپورت
2017-07-17 02:41:00
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر