فهرست
عیسی آل کثیر بخشیده نشد، چون نیت مهم نیست
عیسی آل کثیر بخشیده نشد، چون نیت مهم نیست

عیسی آل کثیر بخشیده نشد، چون نیت مهم نیست

آی اسپورت - باشگاه پرسپولیس امیدوار بود که امروز خبر خوشحال کننده ای را درباره پرونده عیسی آل کثیر دریافت کند اما این اتفاق رخ نداد تا او غایب قطعی سرخپوشان در فینال آسیا باشد. وکیل این باشگاه امیر ساعد با اعلام این موضوع عنوان کرد: «حیف شد، غمبار است! ولی راضی به رضای خدا هستیم. تلاش های شبانه روزی برای اخذ دستور موقت از دیوان داوری ورزش جهت حضور آقای عیسی آل کثیر در مسابقه فینال، با این که این دیوان رسیدگی به درخواست دستور موقت وکیل باشگاه را پذیرفته بود، به نتیجه نرسید و دیوان داوری ورزش با حضور این بازیکن در فینال مخالفت کرد.» عیسی آل کثیر مهاجم تیم پرسپولیس پس از خوشحالی گل خود در بازی با پاختاکور، از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا به دلیل «توهین نژادی» به 6 ماه محرومیت محکوم شد و استیناف خواهی پرسپولیس در ای اف سی و دادگاه عالی ورزش نیز به نتیجه نرسیده است.

برای خیلی ها جای سوال است چرا عیسی آل کثیر بخشیده نشد؟ در صورتی که دست کم برای ایرانی ها محرز است او اصلا به دنبال تمسخر چشم بادامی ها نبوده واین شادی را به خاطر شادی دل برادرزاده اش انجام می داده که چشم بادامی است. یکی از مدیران برجسته فدراسیون فوتبال که تمایلی به افشای نام خود نداشت در این باره به نکته جالبی اشاره کرد. او در اینباره گفت: کمیته انضباطی کنفدراسیون فوتبال آسیا نیت عیسی را بررسی نکرد. او اگر محروم شد به بهانه حرکتی بود که انجام داد هر چند برای من هم محرز است او به دنبال توهین به چشم بادامی ها نبوده است. قانونگذار رفتار او را این گونه برداشت کرده است. یعنی توهین به چشم بادامی ها. این حکم نشان می دهد ما باید به دنبال مراقبت از رفتارهای خود در بازی های بین المللی باشیم. خیلی از خطاهایی که ما در فوتبال ایران انجام می دهیم به چشم نمی آید در حالی که در بازی های بین المللی یک ایراد بزرگ است. یک بار دیدید استقلال به بهانه اینکه لیست را دیر به کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال کرد از بازی ها اخراج شد اما هیچ گاه این حکم در فوتبال داخلی صادر نمی شود. بهتر است ما در ادامه مسیر به این موضوعات بیشتر توجه کنیم.

۸ ۲  
آی اسپورت
2020-12-16 12:38:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
محرومیت مادام العمر
پنجشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۹، ۱۲:۰۲
کثافت نجس.قیافه خودت مسخره است بعد به دیگران توهین میکنی.چوب خدا صدا نداره.هم محروم شدی هم فینال سوراخید
۱
امیرعباس
پنجشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۹، ۱۶:۵۸
مقصر محکومیت ال کثیر اون تاپاله مغزهای بی خردی بودند که اسم سلبریتی رو باخودشون حمل می کنند اما جهالت و حماقت رو نشر میدهند
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر