فهرست
علی دایی: این رسمش نبود آقای سیدجلال حسینی/ به عشق مردم در پرسپولیس ماندم/ نتایج من را با دنیزلی و ژوزه مقایسه کنید
علی دایی: این رسمش نبود آقای سیدجلال حسینی/ به عشق مردم در پرسپولیس ماندم/ نتایج من را با دنیزلی و ژوزه مقایسه کنید

علی دایی: این رسمش نبود آقای سیدجلال حسینی/ به عشق مردم در پرسپولیس ماندم/ نتایج من را با دنیزلی و ژوزه مقایسه کنید

آی‌اسپورت‌ ـ علی دایی سرمربی پرسپولیس در اولین کنفرانس مطبوعاتی پیش از بازی نفت تهران همیشه خبرساز بود و حرف های مهم به زبان آورد. امروز دایی درباره موضوع سربازی، انتشار ارقام قراردادها در لیگ‌برتر، موضوع جدایی ستارگان تیمش و ... صحبت کرد. او به پرسپولیس امسال بسیار امیدوار است، شاید مثل امیر قلعه‌نویی که تیم امسال استقلال او را به یاد فصل موفقیت آمیز 83 می‌ اندازد. حرف های علی دایی را بخوانید.

بازی فردا مقابل نفت ؟

ما فردا بعد از مدت‌ها به میدان می رویم و بازی اولمان را مقابل تیم خوبی انجام می‌دهیم. به آن صورت شناختی از نفت تهران نداریم، اما می‌دانیم که این تیم همیشه در چند سال گذشته عملکرد خوبی داشته است و مربی‌اش منصوریان است که از دوستان خوب من است. امیدوارم به غیر از بازی فردا در سایر دیدارهایشان موفق عمل کنند.نفت اکثر بازیکنان خود را تغییر داده و 10 بازیکن جوان به خدمت گرفته است و ما فقط از نتایجی که در بازی‌های دوستانه گرفته‌اند خبر داریم.
پرسپولیس امسال ؟
تیم امسال را بر اساس نقاط ضعف و قوت فصل گذشته بسته‌ایم، می‌دانیم که در فضای مجازی هواداران اظهار نگرانی کرده‌اند، اما به آنها قول می‌دهیم که با تمام وجود به میدان برویم و نتایج بهتری را نسبت به فصل قبل کسب کنیم. دیدگاه من فرق می‌کند. من بازیکنی را انتخاب می‌کنم که از لحاظ فنی بزرگ باشد. ممکن است که یک بازیکن فنی بزرگ باشد، اما اسمش کوچک باشد. ما در پرسپولیس به این گونه بازیکنان فرصت خودنمایی می‌دهیم.
چرا سکوت کرده بودید ؟
من دوست داشتم کارم را در آرامش انجام دهم. چهل و پنج – شش سال سن دارم و به این نتیجه‌ رسیده ام که به خاطر آرامش تیم کمتر صحبت کنم. در این مدت هم خیلی صحبت‌ها را شنیدم و مسائل و اتفاقات مطبوعات و فضای مجازی را دنبال می‌کردم ، اما جبهه‌ای نگرفتم. جواب خیلی‌ها را ندادم.
جدایی سید جلال حسینی ؟
رفتن سید جلال ، خلعتبری و پولادی سوالات زیادی را در ذهن هواداران به وجود آورده بود، اما باید توجه کرد که نمی‌توان کسی را به زور نگه داشت. زمانی که سید جلال حسینی چند بار به ما قول می‌دهد، اما سر قولش نمی‌ماند، من چه کاری می‌توانم بکنم؟ حداقل انتظار من این بود که سید جلال زودتر به ما اعلام می‌کرد که به باشگاه قطری می‌خواهد برود. من هم از خیلی وقت پیش می دانستم که او با تیم قطری قرارداد بسته است، اما این رسمش نبود که مدام ما را به این طرف و آن طرف بکشاند و نتوانیم مدافع جایگزینی را برای او پیدا کنیم.
محرومیت حسین ماهینی و موضوع سربازی ؟
فکر می‌کنم دو، سه ماه پیش بود که این مسائل شروع شد ، اما موضوع مهم این است که این بازیکنان چه زمانی و در کجا کارت پایان خدمت جعلی گرفته‌اند. حسین ماهینی شش – هفت سال پیش کارت پایان خدمتش را گرفته و این موضوع به هیچ وجه به پرسپولیس مربوط نمی‌شود، اما هر کسی که کار غیر قانونی کرده باشد باید با او برخورد شود. ما تافته جدا بافته‌ای نیستیم، همه باید به سربازی برویم. چرا کسی که در دور افتاده‌ترین نقطه کشور است باید به سربازی برود، اما فوتبالیست‌ها نروند؟ خود من بازی با ژاپن در هیروشیما که طحالم پاره‌ شده بود و 22 سانتیمتر شکمم را برای عمل جراحی پاره کردند، وقتی به ایران برگشتم 17 ماه به سربازی رفتم.
فقط فوتبالیست‌ها نیستند که چنین کارت‌های پایان خدمتی گرفته‌اند. خیلی ها در بین جامعه هستند که این کار را کرده‌اند. من از سازمان نظام وظیفه می‌خواهم که افراد عادی هم که این کار را انجام داده‌اند را پیدا کند. اگر قرار به سالم سازی است، باید این کار برای هم اتفاق بیفتد. همان طور که من می گویم فوتبالیست‌ها تافته جدا بافته‌ای نیستند و باید به سربازی بروند. با این حال من گفتم که مهم‌ترین موضوع این است که آن بازیکن چه زمانی این کارت جعلی را گرفته است و در کدام تیم دست به این کار زده است؟ حالا یا تیمش از این موضوع اطلاع داشته یا خیر، که من مطمئنم که خیلی از بازیکنان باشگاه‌شان از این موضوع مطلع بوده‌اند.
شکایتی ندارید ؟
ای کاش این موضوع را دو، سه هفته‌ پیش یا حداقل یک هفته‌ پیش به ما اعلام می‌کردند، چرا که ما روی حسین ماهینی حساب باز کرده بودیم و در بازی‌های دوستانه او را در ترکیب قرار دادیم. اگر زودتر می‌گفتند بازیکن جایگزین را پیدا می‌کردیم. متاسفانه در سال گذشته خیلی از خبرنگاران و صدا و سیما روی موضوع \"فوتبال پاک\" مانور دادند، اما یکی از تیم‌هایی که نمی‌خواهم اسمی از آن ببرم خیلی از بازیکنانش این کارها را انجام داده بودند. باید به جای این که شعار بدهیم خودمان را درست کنیم.
جدایی مهرداد پولادی ؟
خود من چند بار با او تماس گرفته‌ام، اما به تماس‌های باشگاه هم جوابی نداد. تا جایی که من می‌دانم اسمش در فهرست باشگاه رد شده است. با این حال شما به شرایط امسال نگاه کنید. سازمان لیگ 18 میلیارد تومان سقف بودجه تعیین کرده است. مثلا خلعتبری بازیکن بزرگی است. من او را دوست دارم و با او رفیق هستم، اما باید شرایط باشگاه را هم در نظر بگیریم. این سه بازیکن فصل گذشته به من خیلی کمک کردند، مخصوصا سید جلال و خلعتبری که در اکثر بازی‌ها با ما همراه بودند. با این حال من از زحماتی که رحیمی کشیده تشکر می‌کنم. درست است که چند بازیکن از لیست من را نتوانستیم بگیریم، اما باشگاه همه تلاش خود را انجام داد. زمانی که یک باشگاه 50 درصد بیشتر از پرسپولیس به بازیکنی می‌دهد دیگر من نمی‌توانم کاری انجام دهم.
انتشار فهرست قراردادهای باشگاهی ؟
به غیر از باشگاه خودمان شما فکر می‌کنید رقم‌هایی که اعلام می‌شود واقعی است؟ با این وجود رقم‌های پرسپولیس همه واقعی بوده و خود من شاهد آنها بوده ام. تیم‌هایی بودند که به چند بازیکن ما 400 – 500 میلیون تومان بیشتر و یا دو برابر پرسپولیس پول می‌دادند، اما بازیکنانمان ماندند و من مدیون آنها هستم. امسال یکسری از مسائل دست و پای باشگاه را بسته بود، در غیر این صورت علی دایی بدش نمی آید که بازیکن یک میلیون دلاری بگیرد.
بازیکن کاستاریکایی؟
ما به دنبال اومانا هستیم که سریع تر به ایران بیاید، چرا که در آسیا به او احتیاج داریم. هنوز سه جای خالی به غیر از ماهینی در فهرستمان داریم که سعی می‌کنیم هر زمان که اعلام شد از بازیکنان خارجی استفاده کنیم. خط دفاع ما به خاطر عملکرد تیم فصل خوبی را پشت سر گذاشت. ساختار دفاعی ما خیلی خوب کار کرد و همه در وظایف دفاعی‌شان خوب بودند، سعی می‌کنیم امسال هم این بالانس را حفظ کنیم. امسال هم بازیکنان بزرگی در خط دفاع داریم که می‌توانند خیلی به ما کمک کنند. به مردم قول می‌دهم که مطمئن باشید که تیم ما بهتر از سال قبل کار می‌کند.
پیش بینی نتیجه بازی فردا ؟
همیشه بازی‌های اول سخت است، مخصوصا برای ما که امسال هدف های بزرگی داریم و می‌خواهیم کارمان را در لیگ با پیروزی شروع کنیم. بازی فردا برای هر دو تیم سخت است. تمام سعی مان را می کنیم که در این فصل نتایج بهتری را بگیریم. تمرین‌ها و اردوهای خوبی را پشت سر گذاشته‌ایم و آماده این بازی هستیم.
مبلغ سنگین قرارداد علی دایی ؟
در این مدت خیلی علیه من جو راه انداخته اند، اما رقم قرارداد من واقعی است. من آن را دستکاری نکرده‌ام که فردا روزی یکی از این افرادی که به دنبال کوچک‌ترین مسائل هستند بهانه ای به دستش نیاید. مطمئنا خیلی از همکاران من بیشتر از آن چیزی که در قراردادشان اعلام شده است حقشان بوده است. ضمن این که باید این را هم در نظر داشته باشیم که مربیان قبلی پرسپولیس چه قراردادهایی داشته‌اند و چه نتایجی را گرفته‌اند.نمی‌خواهم در دفاع از خودم چیزی بگویم، اما بد نیست که مقایسه‌ای هم انجام شود. آقای ژوزه قراردادش بالای 10 میلیارد بوده است و یا دنیزلی که استاد من است قراردادش میلیاردی بوده است. من سال گذشته از تیم ملی آذربایجان و دو، سه تیم باشگاهی در این کشور پیشنهاد داشتم، اما به خاطر قولی که داده بودم ماندم تا به عشق خدمت به مردم به موفقیت برسم.
خداحافظی علی کریمی از فوتبال؟
علی دایی هر قدر که بخواهد از کریمی تعریف کند کار بی‌فایده‌ای است. همه از توانایی‌ها و زحماتی که کریمی برای این فوتبال کشیده آگاه هستند. به نظر من این موضوعی نیست که من بخواهم درباره آن حرف بزنم. با این حال متاسفانه در این مدت بعضی‌ها این خداحافظی را طور دیگری جلوه داده‌اند و خواستند مسائل را به نفع خودشان عنوان کنند که هدف‌شان تحت تاثیر گذاشتن پرسپولیس بود. ما نمی‌توانیم با گذاشتن یک بازی خداحافظی سر و ته همه چیز را در بیاوریم. موقعی که امثال کریمی بازی می‌کردند باید به فکر قدردانی از آنها می‌افتادیم، نه این که بعد از خداحافظی آنها جبهه بگیریم، ضمن این که فقط کریمی نبوده که غریبانه از فوتبال خداحافظی کرده و خیلی بازیکن داشتیم که مظلومانه از این فوتبال رفتند، اما ما می‌خواهیم سوار موجی شویم که به نفع خودمان مسائل را تفسیر کنیم. من همیشه برای کریمی آرزوی موفقیت کرده‌ام و شما هم در این چند سال بندرت دیده‌اید که من درباره کریمی صحبت کنم. آرزو می‌کنم که او یک روز به پست‌های مهمی در این فوتبال برسد.

  ۸  
آی اسپورت
2014-07-31 18:15:03
نظر دهید
۸ نظر
-
پنجشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۳، ۱۸:۲۲
عشق فقط یک کلام.... دایى علیه السلام
-
پنجشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۳، ۱۸:۲۸
هیچ آدم عاقلی پرسپولیس را ول نمیکنه بره آذربایجان. معلومه هیچکی 100 را ول نمیکنه بچسبه به 10 پرسپولیس کجا و آذربایجان کجا!؟ یه جوری میگه به عشق مردم که انگار پیشنهاد بایرن مونیخ را رد کرده. بگو به عشق خودم بخاطر منافع خودم کاری به مردم نداشته باش
آرش
پنجشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۳، ۱۸:۳۷
آقا من هم یکی از این مردم که دارم با مالیات و کاهش سهمم از پول نفت، پول تو و باشگاه و بازیکنا رو میدم. آقا من اصلن دلم نمیخواد تو مربی پرسپولیس باشی چه برسه به اینکه بیش از دو میلیارد هم بگیری. آقا ما اگه بخواهیم تو بری همون مربی آذربایجان بشی کیو باید ببینیم؟
mohammad reza/ dubai
پنجشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۳، ۱۸:۴۱
یعنی‌ میشه ما یه روز صدای تو و قلعه رو نشنویم،

می‌شه یه روز شما دو تا به این فوتبال و هواداراش عشق نورزید؟

میشه یه روز شما دوتا به پیشنهادت خارجی‌تون جواب مثبت بدین و گورتونو گم کنین؟

تو به عشق هوادار‌ها سالی دو میلیارد میگیری؟ ما اگر نخوایم تو و اون قلعه عاشق ما نباشین باید چه غلطی بکنیم؟
woltanix
پنجشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۳، ۱۸:۴۶
همچین میگه بعشق مردم انگار از تیم دیگه پیشنهاد 4 میلیاددی داشته لامصب کدوم تیمی بهت 2 میلیارد و 500 میلیون پول میده تو بعشق پول موندی
-
پنجشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۳، ۱۸:۴۸
البته بهتره بگه "به عشق مردم و 2.1 میلیارد پول" ماندم.
ج ج اوکوچا
پنجشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۳، ۲۲:۳۹
به عشق هوادار و و از این دست حرفها اگه 2.5 میلیارد نباشه شاید بشه باور کرد ولی حالا نه
-
پنجشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۳، ۲۳:۳۷
قرارداد ژوزه بالای ده میلیارد بوده؟! چشم مردم روشن! سایت آی اسپورت نمیخواد یه مطلب در مورد ولخرجی استقلال بنویسه؟؟؟؟؟
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر