فهرست
صبا 2-1 ذوب آهن/ ریباند 3 امتیازی
صبا 2-1 ذوب آهن/ ریباند 3 امتیازی

صبا 2-1 ذوب آهن/ ریباند 3 امتیازی

آی اسپورت - صبای قم رقابت های این فصل لیگ برتر را با پیروزی 2-1 خانگی مقابل ذوب آهن آغاز کرد.

همانطور که انتظار می رفت. استقبال از این مسابقه بسیار کم بوده است. تعداد تماشاگران هر دو تیم در ورزشگاه برابر به نظر می رسد. هم صبا و هم ذوب نهایتا 100 هوادار را روی سکوها برای خود دارند. 

در حالی که آی تی سی مارکو در ثانیه های آخر قبل از مسابقه سرانجام رسید تا او در ترکیب تیم میزبان قرار بگیرد، نیمکت نشینی مسلمان، فرهادی و باقر صادقی در تیم مهمان حالب به نظر می رسد. 

محسن بیات کاپیتان امروز تیم صباست. 

ترکیب صبا

مهرداد طهماسبی- امید قربانی- پیروز قربانی- هادی شکوری- محسن بیات- روزبه چشمی- مارکو اورلیو- (57- آچیله)ابوالفصل ابراهیمی- ایوب کلانتری- جلال الدین علیمحمدی و احمد حسن زاده

ذخیره ها : (حق جو-  اچیله-  بداکی- میلاد فراهانی-  قاسم گرامی- محمد برجلو- فرشید باقری)

 

ترکیب ذوب

محمدرشید مظاهری- قنبری- سینا عشوری- کارلوس سانتوس- هادی محمدی- قاسم حدادی فر- قاسم دهنوی- مرتضی تبریزی- دانیال اسماعیل فر(82- اسماعیل فرهادی)- احسان پهلوان(-49 محسن مسلمان) و مصطفی شجاعی

ذخیره ها: (اسماعیل فرهادی- مسعود حسن زاده- محسن مسلمان- ساعد محبی- حجت حق وردی- احکبر ایمانی- محمدباقر صادقی)

 

 گروه داوری: 

داور اول: پیام حیدری  

کمک ها: علی میرزابیگی و حسن یوسفی

داور چهارم: یاسر همرنگ

ناظر: فریدون اصفهانیان

5- اولین موقعیت جدی ذوب توسط قاسم حدادی فر خلق شد. تنها 5 دقیقه از آغاز بازی گذشته بود که ایستگاهی او با اختلاف کمی از دروازه راهی کرنر شد.

10- سانتر خوب سینا عشوری به خوبی توسط مدافعان تیم میزبان برگشت داده شد.

14- صبا بالاخه کمی جلو کشید و از لاک دفاعی خارج شد. شوت دقیقه 14 ایوب کلانتری فاصله بسیار کمی با تور دروازه ذوب داشت.

15- هواداران تیم ذوب با شعار عجیب «صبای شهر تهران» برای استهزای تیم رقیب تلاش می کنند. نکته عجیب تر اما بسته بودن درب اتاق رسانه هاست. ظاهرا این در تا آخر نیمه اول بسته خواهد ماند.

17-صمد مرفاوی آرام ترین مرد مسابقه است. او روی نیمکت نشسته و وظیفه کوچ کردن را به ساکت الهامی سپرده است.

دقیقه 25- اولین کارت زرد مسابقه را هادی شکوری دریافت کرد. مرفاوی و الهامی به شدت به این تصمیم داور معترض بودند.

دقیقه 30- خروج بد طهماسبی از دروازه صبا، فرصت ایده آلی را برای گلزنی در اختیار ذوبی ها قرار داد. شجاعی ضربه سر خوبی را روانه دروازه کرد اما توپ به تیر افقی خورد و وارد دروازه نشد. این جدی ترین موقعیت مسابقه تا به این لحظه از آن بود.

دقیقه 37- نزدیک بود سانتر زیبای دانیال اسماعیل فر  وارد دروازه تیم صبا شود ا

38- ضد حمله خوب بازیکنان صبا موجب شد دو تیم در شمار کارت های زرد برابر شوند. این بار علی پهلوان خطا کرد و از داور اخطار گرفت.

45- نیمه اول با نتیجه بدون گل مساوی به پایان رسید. بازی در دمای 40 درجه تا حدودی کار را برای بازیکنان دو تیم دشوار کرده بود. کیفیت چمن اما بر خلاف تصور ایده آل بوده است. صبایی ها دو روز قبل دیدار تدارکاتی شان را لغو کردند تا این زمین شرایط خوبش را از دست ندهد. 

پایان نیمه- این مسابقه به صورت مستقیم از شبکه شما روی آنتن می رود اما از شبکه استانی قم پخش نمی شود! 

دقیقه 50- ضربه جلال علیمحمدی از زاویه ای نسبتا بسته به تور کناری دروازه برخورد کرد. 

دقیقه 58- مرتضی تبریزی با یک ضربه سر توپ را از نزدیکی های دروازه به بیرون فرستاد. 

 دقیقه 65- خطای بر روی جلال الدین علیمحمدی درون محوطه جریمه ذوب، صبا را صاحب یک ضربه پنالتی کرد. ایول کلانتری پشت توپ قرار گرفت و با فرستادن آن به سمت راست دروازه بان اولین گل فصل تیم شهر قم را رقم زد.

دقیقه 68- محسن بیات دومین کارت زرد تیمش در مسابقه را دریافت کرد. 

دقیقه 74- حسن زاده می توانست در یک موقعتیت تک به تک دروازه حریف را باز کند و احتلاف را به عدد 2 برساند اما تلاش کرد مظاهری را دریبل بزند و این تلاش به جایی نرسید. 

دقیقه 76- سانتر مسلمان به بهترین شکل ممکن توسط تبریزی روانه دروازه صبا شد تا بازی به تساوی کشیده شود. مسلمان بعد از این گل به شکلی عجیب به نزدیکی های نیمکت صبا رسید و مشت هایش را به سوی نیمکت نشینان این تیم گره کرد. 

دقیقه 87- احمد حسن زاده نیز از داور کارت زرد گرفت تا شمار اخطارهای صبا به عدد 3 برسد. 

دقیقه 88- ضربه سر خوب حسن زاده به مظاهری برخورد کرد. ریباند این توپ در مقابل دروازه خالی توسط آچیله وارد دروازه شد. او تعویض طلایی صمد در این مسابقه بود.

پایان- مسابقه بعد از 4 دقیقه وقت اضافه به پایان رسید. اتفاق جالب لحظه های پایانی سر دادن شعار »یحیای بی معرفت» توسط هواداران صبا بود. مربی جوان ذوب البته همه 3 امتیاز را برای قمی ها گذاشت و رفت. 

     
آی اسپورت
2014-07-31 23:00:30
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر