فهرست
چرا امیری به باشگاه نرفت؛ نمی‌توانست «نه» بگوید
چرا امیری به باشگاه نرفت؛ نمی‌توانست «نه» بگوید

چرا امیری به باشگاه نرفت؛ نمی‌توانست «نه» بگوید

آی اسپورت – همه این روزها، به بهانه بازیابی یا ریکاوری تلف شد. ریکاوری بعد از انجام چند بازی سنگین در جام جهانی. پرسپولیس ماند و کلی امیدواری برای تمدید قرارداد با ستاره‌ای که حالا جهانی شده بود. قاتل پیکه و مردی که با پای چپ هنرمند خود باز هم می‌توانست برای پرسپولیس پیام شادی بیاورد. از خرم آباد به تهران و از پایتخت به قلب الدحیل.

همه امیدوار بودند، حتی وقتی در خرم آباد ماند و وکیلش را پای میز مذاکره با پرسپولیس فرستاد. حتی زمانی که تلفن همراهش را از دسترس خارج کرد، باز هم هواداران پرسپولیس امیدوار به انجام یک ماموریت سخت و به ثمر رساندن آن بودند. آقای وکیل که انگار او هم نیاز به ریکاوری داشت، دو هفته پرسپولیس را معطل کرد. دو هفته‌ای که اخبار خوشایندی به گوش پرسپولیس و هوادارانش نمی‌رسید.

از پیشهاد بازی در اسپانیا گرفته تا رقم‌های هنگفتی که گفته می‌شد قطری‌ها پای امیری ریخته‌اند تا او را شکار کنند. دو هفته سخت با همه امیدها و یأس‌هایش سپری شد و وکیل امیری به تهران آمد تا با مدیران باشگاه پرسپولیس مذاکره کند. او هر چه گفت مورد موافقت گرشاسبی و همکارانش قرار گرفت. انگار که آمده بود سنگی بیاندازد و باشگاه را مقابل هواداران قرار بدهد.

گفتند به وحید 4/5 میلیارد می‌دهیم، گفت نه. گفتند 1/5 میلیارد بیشتر، گفت اجازه بدهید با امیری صحبت کنم و بعد خبرتان می‌کنم. خبر را از ترکیه برای پرسپولیس فرستاد، خبر جدایی امیری و حضور او در لیگ ترکیه و پیراهن ترابزون اسپور. امیری رفت، چه خوب هم که رفت تا پولی از فوتبال به جیب بزند. پولی که تا امروز مثل بازیکنان دیگر نصیبش نشده بود. او سال‌ها در نفت تهران قراردادی معمولی داشت و فقط یکی دو فصل از پرسپولیس مبلغی همتراز با سایر بازیکنان دریافت کرد.

وحید امیری، فقط و فقط یک نکته منفی از خود به جا گذاشت. شاید بهتر بود او برای یک بار هم که شده به باشگاه پرسپولیس می‌آمد و به آنها می‌گفت که قصد رفتن دارد، قصد کوچ به ترکیه و بازی در یک لیگ اروپایی. امیری حتی برای خداحافظی هم به باشگاه پرسپولیس نرفت، خداحافظی به خاطر دو فصل بازی برای تیمی که هوادارانش نیز در پیشرفت او نقش داشتند. آن هم با فریادهای امیری، امیری که در ورزشگاه سر می‌دادند و او هم تا کمر برای‌شان خم می‌شد.

برای امیری، آرزوی موفقیت بهترین پیغامی است که می‌توانیم به ترکیه بفرستیم. بازیکنی که شاید تنها دلیل غیبتش در روز مذاکره با پرسپولیس، همان حجب و حیایی بود که داشت و همچنان هم دارد. شاید نمی‌توانست به پرسپولیس نه بگوید و شاید هم نیامد تا بیشتر از این هواداران را آزرده خاطر نکند. او حالا بازیکن ترابزون اسپور است و نماینده جدید فوتبال ایران در ترکیه. بیایید برای بازیکنی که در تمام سال‌های اخیر نه حاشیه داشت و نه بازی ضعیف، انرژی مثبت بفرستیم.  

 

ایران ورزشی

۲۰ ۹  
آی اسپورت
2018-07-22 11:42:00
نظر دهید

۹ نظر
م.
يكشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷، ۱۲:۱۲
این دوساله جز تعریف و تشکر از وحید چیزی نگفتن طرفدارای پرسپولیس که خب نتیجه اخلاق خوب و زحمت کشی خودش بود. فقط این آخر کاری کاش به شکل بهتری میرفت...مثل سروش صادقانه دلیلش رو میگفت و میرفت.... یه نامه خداحافظی...یه خداحافظی با هم تیمی هاش و برانکو... اینا رو بدهکاره وحید به پرسپولیس!
فرهاد
يكشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷، ۱۲:۱۹
امیری افتخار پرسپولیس و ایرانی . هر جا باشه برایش آرزوی بهترینها رو داریم .
امید از تفت
يكشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷، ۱۲:۲۲
نمیشه انرژی مثبت فرستاد. حداقل مثل سروش مردونه میومد و می گفت بخاطر پول و تجربه جدید میرم و این فرصت را نمیتونم از دست بدم. میومد و با برانکو بازیکنان مثل سروش خداحافظی می کرد. از هواداران رخصت می گرفت و می رفت حداقل بخاطر تشویقهای بی دریغ هواداران. بخاطر تعریف و تمجیدهایی هواداران ازش کردند و کمتر از گل بهش نگفتند و اون را بااخلاق میدونستند و می گفتند با بقیه تفاوت داره. واقعاً برانکویی که بارها اعلام کرده بود مهم ترین نگرانی من تمدید با امیری است اینقدر ارزش نداشت تا ازش خداحافظی بکنه و رخصت بگیره؟ امیری هیچ چیزی برای دفاع نگذاشت. بخدا هواداران پرسپولیس فهیم تر از اون هستند که شرایط امیری را درک نکنند و کسی که مثل سروش صادقانه حرف میزنه حرفش را نپذیرند. آقای امیری تو را هم فراموش خواهیم کرد. رفتی به سلامت ولی فهمیدیم تو هم با بقیه هیچ فرقی نداری و مردی و مروانگی و اخلاق را هم با خودت بردی. فقط حاج محمد انصاری که پیشنهاد یک و نیم میلیون دلاری را رد کرد و مثل مرد گفت اگه پنجره پرسپولیس بسته بمونه میمونم و موند. حاج محمد سالاری به مولا جواهری توی این زمونه نامردها
علی
يكشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷، ۱۲:۲۷
حالا کی میخواد جواب سلطانی فرو بده.امروز فرداست که به تلافی این ترنسفر یه بلایی سر استقلال بیاره.الان الان با پسرش دارن نقشه می کشن.
۶ ۱
.
يكشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷، ۱۳:۰۷
تو کیسه کش توهمی کلا کار وزندگیت همینه که از این سایت به اون سایت بری و توهماتت رو به خورد مردم بدی؟ 500 هزار یورو بلا بوده یا 3 میلیارد اسپانسر؟
.
يكشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷، ۱۳:۰۷
.
۳
.
يكشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷، ۱۹:۰۰
.
....
يكشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷، ۲۱:۲۸
اخیییییی.رسما گند زد به ریخت‌پرفسور.هههههههههههههخخخخخخ
۱
....
دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷، ۰۶:۴۰
فعلاً انگار ریخت تو یه وری شده
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر