فهرست
داماش پس از سقوط: آنها که رفتند و آنهایی که بدون تیم ماندند!
داماش پس از سقوط: آنها که رفتند و آنهایی که بدون تیم ماندند!

داماش پس از سقوط: آنها که رفتند و آنهایی که بدون تیم ماندند!

آی اسپورت -در آستانه لیگ برتر چهاردهم نگاهی خواهیم انداخت به شاکله اصلی بازیکنان یکی از سه تیمی که در سال گذشته از لیگ برتر به لیگ دسته اول آزادگان سقوط کرد.
- داماش لیگ سیزدهم را در حالی به پایان برد که ریزش بازیکنانش ئر نیم قصل آغاز شده بود و بدون اینکه بتواند جایگزین مناسبی برای جدا شده ها پیدا نماید چند بازیکن شاخصش را از دست داد.
محمد آبشک، افشین چاوشی، بوبکر کبه، سعید حلافی و جهانیگر عسگری از جمله شاخص ترین جدا شده های داماش در نیم فصل لیگ سیزدهم بودند. از این جمع سه بازیکن عاقبت به خیر شدند و همچنان در زمره بازیکنان شاغل در لیگ چهاردهم حاضر خواهند بود. سعید حلافی و جهانگیر عسگری توانستند در نیم فصل گذشته با پیکان به لیگ برتر صعود کنند و این فصل را هم در پیکان بمانند و محمد آبشک پس از سقوط مس کرمان امسال به راه آهن تهران پیوسته است.
افشین چاوشی پس از یک نیم فصل بازی در آلومنیوم حالا در تمرینات داماش آفتابی شده و منتظر مشخص شدن تکلیف این تیم است. بوبکر کبه مهاجم فصل گذشته داماش که در نیم فصل به استقلال پیوسته در پایان فصل نقل و انتقالات بدون تیم ماند و هیچ تیمی خواهان وی نشده است.
از جمع بازیکنانی که فصل را با داماش به پایان برده بودند تنها هفت نفر عاقبت به خیر شدند و همچنان به عنوان بازیکن در لیگ برتر حاضر خواهند بود. نکته جالب در بین تیم هایی که داماشی ها به آنها پیوسته اند یک نکته بدجوری توی ذوق می زند: همه تیمها در جدول لیگ سیزدهم در رتبه نهم به پایین جدول جا خوش کرده بودند.
میلاد فراهانی دروازه بان سه فصل گذشته داماش به صبای قمی پیوست، که سال گذشته نهم شده بود. محمد مختاری مدافع محبوب و قدیمی داماش راهی گسترش فولاد تبریز شد، که فصل پیش دهم شده بود.
استقلال خوزستان تیم هم خانواده داماش که فصل پیش دوازدهم شده بود بیشترین آمار جذب بازیکنان این تیم را داشت و سه بازیکن کارساز داماش را جذب نمود. آبی های اهواز کاپیتان محمدرضا مهدوی، رضا کاردوست و روح الله سیف الهی را به جمع خود اضافه نمودند. نکته جالب این است که بنابر صلاحدید عبدالله ویسی، مهدوی به مانند داماش در استقلال خوزستان هم کاپیتان باقی خواهد ماند.
و سرانجام مسعود حسن زاده و هادی محمدی دو جوان اول و پدیده های فصل گذشته داماش هم به ذوب آهنی پیوستند که توانسته بود در آخرین روز با قرار گرفتن در رتبه سیزدهم در لیگ برتر باقی بماند.
در این میان بازیکنانی هم هستند که نه در لیست فصل آینده داماش جایی دارند ( اگر داماشی باقی بماند البته! ) و نه تیمی تاکنون خواهان به خدمت گرفتنشان است. حبیب دهقانی، علی رضا نظیف کار، مصطفی حاجتی، امین متوسل زاده، ابوالفضل حاجی زاده، رسول سروش نیا همه از جمله بازیکنان پرادعا و نامی داماش بودند که امسال باید لیگ برتر را از تلویزیون تماشا کنند و اضافه کنید به جمع بالا ابوذر رحیمی که مصدوم است و مرتضی ابراهیمی که زمزمه خداحافظی اش از فوتبال شنیده می شود.
بازیکنان داماش البته با وجود همه ی مشکلات همچنان زیر نظر علی نظرمحمدی تمرین می کنند و به آینده ای که کسی از آن باخبر نیست امیدوار هستند. بازیکنان جوان و آینده داری همچون بهنام لایقی قر، محمد خدابنده لو، سعید قدمی، محمد سیاه، هادی سهرابی، رضا الماسخاله، امیرمحمد مظلوم و محمد دارسی از آن جمله هستند.
با نگاه کردن به تعداد زیاد بازیکنان بدون خواهان و جایگاه پایین تیمهایی که داماشی ها را پذیرا شده است شاید بتواند پاسخ بزرگی باشد به یکی از دلایل سقوط این تیم پرطرفدار به لیگ آزادگان. بازیکنانی که هر لحظه تعداد زیاد تیمهای خواهانشان را بر سر هواداران داماش می کوفتند و تنها دلیل ماندنشان را عشق به هوادار قلمداد می کردند. عشقی که البته عمقش را باید با میکروسکوپ اندازه گیری نمود، این طور نیست آقای کاپیتان?!

رادنی دیدار
  ۱  
آی اسپورت
2014-08-01 12:11:10
نظر دهید
۱ نظر
Sinoos
جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۳، ۱۵:۳۷
ایشالا سال بعد با این بازیکنای جوون میایم بالا
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر