فهرست
پیش بازی سایپا- نفت مسجدسلیمان/ استارت سال سخت جلالی
پیش بازی سایپا- نفت مسجدسلیمان/ استارت سال سخت جلالی

پیش بازی سایپا- نفت مسجدسلیمان/ استارت سال سخت جلالی

آی اسپورت - بعد از سال ها تلاش برای ورود به رقابت های لیگ برتر، قدیمی ترین تیم فوتبال ایران سرانجام توانست جواز حضور در این رقابت ها را به دست بیاورد. مسجدسلیمانی ها که همواره نیم فصل های نخست را در رقابت های دسته اول عالی به پایان می بردند و همه هواداران شان را به صعود امیدوار می کردند، این بار بالاخره تا هفته پایان با ثبات به کارشان ادامه دادند تا مهمان تازه بالاترین سطح فوتبال ایران باشند. آن ها که در مورد کیفیت زمین محل بازی شان تردید وجود دارد، لیگ را در زمین نارنجی های سایپا استارت می زنند.

بعد از چند بار تغییر سرمربی در پنجره نقل و انتقالات، نفت بالاخره فعالیت خرید بازیکن را آغاز کرد. آن ها با جذب رضا محمدی از پرسپولیس و میلاد سلیمان فلاح از صبا، این انتظار را به وجود آوردند که تیم ویژه ای را برای لیگ چهاردهم خواهند بست اما احسان عبدی، تیغ نورد، زنیدپور، سالارزاده و بوحمدان، خریدهای دیگر باقری نیا برای این باشگاه بودند تا ثابت شود نفت جاه طلبی خاصی در رقابت های لیگ نخواهد داشت. در مقابل، سایپا که به جز شهباززاده بازیکن مهم دیگری را از دست نداده بود، با جذب نزهتی، سیدصالحی، میداوودی، فلاح زاده و مسعود ابراهیم زاده، خود را برای یک رتبه بهتر در این لیگ نسبت به لیگ قبل تقویت کرد.

مجید جلالی در کنفرانس مطبوعاتی پیش از دیدار با نفت، وعده های جالبی را با خبرنگارها درمیان گذاشت. او از این حرف زد که تیمش می خواهد چیز تازه ای به فوتبال ایران اضافه کند و حتی از شانس قهرمانی برخوردار باشد. اغراق در مورد سبک بازی البته پیش از این در خوزستان و به ویژه در زمان هدایت فولاد نیز بارها در مصاحبه های جلالی دیده شده بود. تردیدی وجود ندارد که آقای کامپیوتر سخت ترین سال دوران مربیگری اش را در لیگ چهاردهم سپری خواهد کرد. همه آن هایی که پس از دو بیانیه تند کانون مربیان علیه کی روش، در فضای مجازی رزومه نه چندان موفق این مربی را دست به دست می کردند، یک ناکامی دیگر با سرزنش بیشتر جلالی و تفکر گرو منتقد کی روش فاصله دارند. جلالی که به نوعی حامی جدی تفکر لزوم استفاده از مربی ایرانی ست، باید در همین فصل ثابت کند می تواند مثمرثمرتر از مربی خارجی فصل قبل سایپا باشد.

از همین هفته نخست رقابت های لیگ چهاردهم، زمزمه های سایپایی ها به سمت قهرمانی میل می کند و زمزمه های نفتی ها به سمت بقا. اهدافی که هیچکدام از دو تیم برایش بسته نشده اند! 

     
آی اسپورت
2014-08-01 13:07:34
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر