فهرست
پیش بازی پدیده- ملوان: بازگشت مشهد به لیگ بعد از 51 ماه/ جدال مربیان در سایه
پیش بازی پدیده- ملوان: بازگشت مشهد به لیگ بعد از 51 ماه/ جدال مربیان در سایه

پیش بازی پدیده- ملوان: بازگشت مشهد به لیگ بعد از 51 ماه/ جدال مربیان در سایه

 آی اسپورت - 4 سال و سه ماه بعد از آخرین مسابقه لیگ برتری در مشهد، این شهر امروز بار دیگر میزبانی در این لیگ را از سر خواهد گرفت. اگر چه در این شهر همچنان خبری از بازگشت تیم مشکی پوش نوستالژیک ابومسلم نیست اما پدیده مشهد را به سطح اول فوتبال ایران بازگردانده است تا استادیوم بزرگ ثامن دیگر به هنگام برگزاری رقابت های لیگ برتر سوت و کور نماند. این یک روز تاریخی برای فوتبال مشهد است. برای قطب های شرق که از راه نرسیده اند که فقط آمده باشند. آن ها در نخستین هفته رقابت ها میزبان تیم جوان و منسجم ملوان خواهند بود.

پدیده خراسان، اولین باشگاهی بود که فعالیت نقل و انقتالاتی لیگ چهاردهم را آغاز کرد. آن ها در اولین انتقال فصل رضا عنایتی را به شهر محل تولدش برگرداندند و بعد امرایی و خیری را نیز از صبا به تیم خود اضافه کردند تا شائبه پررنگ بودن نقش عنایتی در خریدهای این تیم به گوش برسد. پدیده 3 بازیکن خارجی نیز با کارنامه ای نسبتا متوسط خریداری کرد و بعد از بازگرداندن رضا ناصحی به مشهد، محمدرضایی و غریبی را نیز خرید. خریدهایی که البته چندان پرزرق و برق نبودند اما منطقی و فکر شده به نظر می رسیدند. در مقابل اما ملوان تنها یک بازیکن شناخته شده خرید. آن ها که ثاقبی، فشنگچی . دغاغله را از دست داده بودند، تنها دست روی اولادی گذاشتند و در عوض تعداد زیادی بازیکن از تیم های پایه خود به تیم اصلی اضافه کردند.

دیدار ملوان و پدیده، نبرد مربیانی ست هنوز زیر سایه مربیان قبلی باشگاه شان قرار دارند. مرزبان تا کنون سابقه سرمربیگری در رقابت های لیگ برتر را نداشت و باید خود را از سایه میثاقیان که تیم را به رقابت های لیگ رسانده رها کند. در انزلی نیز، همه هواداران ملوان نیم فصل دوم درخشان فصل گذشته با اسکوچیچ را خوب به یاد دارند و ایراندوست با ابزارهای خود در فصل جاری، برای تکرار آن موفقیت های کار بسیار دشواری خواهد داشت. 

     
آی اسپورت
2014-08-01 13:24:58
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر