فهرست
پیش بازی استقلال خوزستان- گسترش فولاد/ ویسی - تارتار، حکایت یک مسیر مشابه
پیش بازی استقلال خوزستان- گسترش فولاد/ ویسی - تارتار، حکایت یک مسیر مشابه

پیش بازی استقلال خوزستان- گسترش فولاد/ ویسی - تارتار، حکایت یک مسیر مشابه

 آی اسپورت - جدال آبی های اهواز و تبریز، کاندیدای تبدیل شدن به کم تماشاگرترین دیدار هفته نخست رقابت های لیگ برتر است و البته در این راه یک رقیب جدی نیز دارد که مسابقه تیم های سایپا و نفت مسجدسلیمان در کرج خواهد بود. شاگردان ویسی که فصل گذشته را با شکست برابر پرسپولیس در اهواز به پایان برده بودند، حالا در آغاز لیگ چهاردهم پذیرای تیمی خواهند بود که اتفاقا لیگ سیزدهم را با شکست برابر فولاد و تثبیت عنوان قهرمانی این تیم تمام کرده بود.

لیگ چهاردهم شاید زمان مناسبی برای بازگشت ویسی به ایدئولوژی روزهای اول سرمربیگری اش باشد. این مربی در آغاز راه حضور خود روی نیمکت صبا به شدت به جوانگرایی اعتقاد داشت اما در پیکان و در همین تیم استقلال خوزستان پیرترین ترکیب های ممکن را راهی زمین می کرد. او این بار در فصل نقل و انتقالات بر روی نام میداوودی، کعبی، مبعلی، ترائوره و خیری قلم قرمز کشید و مهره هایی را به تیم خود اضافه کرد که بیشترشان چهره های ناشناخته در فوتبال ایران هستند. عب گواردیولا باز هم به سراغ رقابت های دسته اول رفت و چند بازیکن را از آن سطح برای تیمش برگزید. او سه بازیکن را نیز از تیم داماش گرفته و بعد از جذب رضا کاردوست و روح الله سیف الهی، بازوبند کاپیتانی تیمش را به محمدرضا مهدوی سپرده است.

درست مثل استقلال، گسترش نیز نامدارترین مهره هایش را در فصل نقل و انتقالات از دست داد. البته با این تفاوت که مهره های گسترش به شدت در میان تیم های دیگر خواهان داشتند. محسن فروزان به استقلال رفت، ایمان موسوی به فولاد، شفیعی و نریمان جهان و احمد امیرکامدار به تراکتور و رسول علیزاده نیز این باشگاه را ترک کرد. تارتار برای پر کردن خلا این جدا شده ها در مجموع 10 بازیکن خرید که مرتضی اسدی تنها چهره سرشنای در میان آن هاست. خرید مگنو باتیستا که پیش تر در داماش عملکرد ضعیفی بر جای گذاشته بود، عجیب ترین خرید مربی جوان گسترش بود.

تارتار و ویسی امروز لیگ را در مقابل هم آغاز می کنند. مسیر کاری این دو نفر شباهت زیادی به هم دارد و این موضوع می تواند نبرد اندیشه های شان را جذاب کند. هر دوی آن ها تقریبا متعلق به یک نسل از فوتبال ایران هستند. هر دوی شان ابتدا بازیکنان هجومی تری بوده اند و رفته رفته به سمت میانه های میدان متمایل شده اند و بعد کمک مربی شده اند و بعد به عنوان سرمربی روی نیمکت های لیگ برتری نشسته اند. ویسی مدتی در باشگاه راه آهن دستیار کربکندی بوده و تارتار نیز مربیگری را از همین باشگاه شروع کرده است.

ظاهرا قرار شده مسابقه امروز آبی ها در ورزشگاه غدیر اهواز برگزار شود. عبدالله ویسی به شدت با این اتفاق مخالف بوده چرا که از نگاه او غدیر شرایط برگزاری مسابقه در لیگ را ندارد و از چمن ایده آلی برخوردار نیست. این موضوع در مسابقه دیروز تراکتور نیز مشهود بود و به کیفیت بازی افتتاحیه لطمه زد. 

     
آی اسپورت
2014-08-01 13:54:22
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر