فهرست
اتلتيكو-بارسا، نيمه‌نهايی کوپا/ هيجان محض
اتلتيكو-بارسا، نيمه‌نهايی کوپا/ هيجان محض

اتلتيكو-بارسا، نيمه‌نهايی کوپا/ هيجان محض

آی‌اسپورت- نيمه‌نهايي رقابت‌هاي كوپا‌دل‌ري امشب از ساعت 23:30 با برگزاري ديدارهاي رفت آغاز خواهد شد. مهم‌ترين بازي بار ديگر اوج هيجان را به ورزشگاه ويسنته كالدرون خواهد آورد؛ جايي كه اتلتيكومادريد ميزبان بارسلونا خواهد بود.

 

اتلتيكومادريد‌؛ اميدوار به قهرماني

ديگو سيمئونه يكي از بدترين فصل‌هاي خودش در اتلتيكومادريد را سپري مي‌كند. اگرچه تيم او در ليگ قهرمانان اروپا بالاتر از رقيب بزرگي مثل بايرن‌مونيخ قرار گرفت اما در لاليگا فاصله‌شان با صدرنشينان زياد شده و تنها مي‌توانند اميدوار به گرفتن سهميه ليگ قهرمانان فصل بعد باشند. روخي‌بلانكو دو هفته اخير در لاليگا پيروز نشده و در بازي برگشت مرحله يك‌چهارم كوپا‌دل‌ري هم برابر ايبار متوقف شد. دو مرحله قبلي كوپا شاگردان سيمئونه با اطمينان از صعودشان بازي‌هاي برگشت مقابل لاس‌پالماس و ايبار را با باخت و تساوي به پايان بردند. اين مسئله نشان مي‌دهد بازي رفت براي اتلتيكو اهميت زيادي دارد و در صورتي كه مي‌خواهند فيناليست باشند، بايد بازي رفت برابر بارسلونا را با نتيجه‌اي خوب تمام كنند. سال 2013 براي آخرين مرتبه اتلتيكو فيناليست و قهرمان كوپادل‌ري شد و اين فصل هم بيشترين اميد آنها به قهرماني در همين جام است، اگر بارسا سد راه‌شان نشود.

 

بارسلونا‌؛ ايستادگي برابر داوري

بيشترين خبري كه اين روزها در حوالي باشگاه بارسلونا شنيده مي‌شود، خبر نارضايتي از داوري است. ديدار برابر رئال‌بتيس و گل نيمار كه داور متوجه نشد از خط عبور كرده، يكي از مسائل روز فوتبال اسپانياست و همين اتفاق مجوز ورود تكنولوژي به داوري فوتبال ماتادورها را صادر خواهد كرد. هواداران بارسلونا معتقدند بايد اين فصل بيشتر با داوران مبارزه كنند تا رقبا. آنها در لاليگا از رئال‌مادريد عقب مانده‌اند و درست مثل اتلتيكومادريد نمي‌خواهند شانس خودشان براي قهرماني در كوپادل‌ري را از دست بدهند. شاگردان انريكه براي رسيدن به اين مرحله مشكلي نداشتند و به رئال‌سوسيه‌داد در مجموع دو بازي 6 گل زد. بدون ‌شك اتلتيكو حريف سرسختي براي بارسا خواهد بود و اگر اين تيم مي‌خواهد به خط دفاعي بسته روخي‌بلانكو و مشكلات داوري نخورد، بايد در زمين حريف هم نتيجه خوبي بگيرد.

 مصدومان و محرومان: اتلتيكو چند بازي مهم را به دليل مصدوميت در اختيار ندارد. يان اوبلاك، تياگو، خوسه خيمنس و گابي مصدوم هستند و توماس پارتي هم همراه با تيم ملي غنا در جام ملت‌هاي آفريقا حضور دارد. بارسلونا هم كاپيتان آندرس اينيستا را به دليل آسيب‌ديدگي از دست داده و همراه با او سرخيو بوسكتس و رافينيا هم شرايط بازي ندارند. خاوير ماسچرانو و سرخي روبرتو هم روزهاي آخر مصدوميت‌شان را سپري مي‌كنند و شايد به بازي امشب نرسند.

 آخرين جدال: بازي رفت دو تيم در فصل جاري لاليگا با تساوي يك-يك تمام شد. براي بارسا ايوان راكيتيچ گل زد و گل اتلتيكو را آنخل كورئا به ‌ثمر رساند.

 

آمار بازی

28) پرافتخارترين تيم كوپادل‌ري بارسلوناست كه موفق شده 28 مرتبه جام را به ويترين افتخاراتش اضافه كند.

10) در پرونده اتلتيكومادريد در كوپادل‌ري 10 قهرماني ثبت شده است.

2015) دو سال پيش در مرحله يك‌چهارم نهايي كوپادل‌ري دو تيم به مصاف هم رفتند كه بارسلونا موفق شد با برتري 4 بر 2 در مجموع راهي نيمه‌نهايي و در نهايت قهرمان شود.

6) در 6 بازي اخير اتلتيكو و بارسا در تمامي رقابت‌ها آبي‌و‌اناري‌ها 4 برد كسب كرده‌اند، روخي‌بلانكو يك برد و يك بازي هم با نتيجه مساوي تمام شد.

 

تركيب احتمالی دو تيم

اتلتيكومادريد: مويا، ورساليكو، ساويچ، گودين، لوئيس، كاراسكو، كوكه، سائول، گايتان، گاميرو و گريزمن

بارسلونا: سيلسن، ويدال، پيكه، متئو، دينيه، دنيس سوارس، راكيتيچ، توران، مسي، نيمار و سوارس

۱ ۱  
آی اسپورت
2017-02-01 17:51:00
نظر دهید

۱ نظر
مسعود
چهارشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۵، ۱۹:۳۶
امیدوارم داوری گند نزنه به بازی و اتلی بتونه یه بازی سفت خوب انجام بده غارسا بدون داور هیچی نیست
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر