فهرست
درباره برزای؛ قاتل محبوب استقلال
درباره برزای؛ قاتل محبوب استقلال

درباره برزای؛ قاتل محبوب استقلال

آی اسپورت – پیش از این هم بارها اتفاق افتاده که بازیکنی به تیم سابق خود که تیم مورد علاقه‌اش هم بوده گل بزند و خوشحالی نکند. تقریبا در تمام موارد، اتفاق خاص دیگری نیفتاده و مدتی بعد همه چیز فراموش شده است. اما گلی که شنبه شب بهنام برزای به استقلال زد زلزله‌ای بزرگ در این باشگاه به راه انداخت.

بهنام برزای یک استقلالی متعصب است و هواداران این تیم خاطرات خوبی از او در ذهن خود دارند. او در لیگ شانزدهم زننده گل استقلال به سپاهان در دقیقه ۹۰ بود. گلی که منصوریان را از اخراج نجات داد و سرنوشت این تیم را در نیم‌فصل دوم کاملا تغییر داد. برزای بعدها البته کمتر برای استقلال بازی کرد اما هربار که برای این تیم به میدان رفت موثر ظاهر شد و به همین دلیل محبوبیت خوبی بین هواداران استقلال کسب کرد. اما در پایان فصل منصوریان او را نخواست و او به صنعت نفت آبادان و سپس به پدیده مشهد رفت.

برزای در طول دوران جدایی‌اش از استقلال همواره علاقه‌اش به این تیم را نشان داد. اوج این اتفاق را در بازی پرسپولیس و پدیده در جام حذفی شاهد بودیم. جایی که او ضربه پنالتی‌اش را گل کرد و پشتک زد و ۴ را نشان داد و کارت زرد هم گرفت. حرکت او البته به مذاق پرسپولیسی‌ها خوش نیامد اما استقلالی‌ها حسابی از او حمایت کردند. غافل از این که اتفاق عجیبی در انتظار او و استقلال بود.

استقلال و پدیده در شرایطی باید به مصاف هم می‌رفتند که هر دو تیم به شدت به ۳ امتیاز این بازی نیاز داشتند. استقلال برای امیدوار شدن به قهرمانی باید پدیده را در مشهد می‌برد و پدیده برای زنده ماندن شانس کسب سهمیه آسیایی باید استقلال را در خانه شکست می‌داد. تنها چند دقیقه از شروع بازی گذشته بود که برزای از میانه میدان با حسینی تک‌به‌تک شد و به هر شکلی که بود گل پیروزی‌بخش تیمش را به ثمر رساند. او هرگز برای زدن این گل شادی نکرد و مشخص بود که بعد از گلزنی ذهنش در دوراهی عشق و وظیفه سرگردان مانده بود.

بازی با همان تک گل برزای به پایان رسید و او در پایان بازی به تک‌تک همبازیان سابقش که با این باخت همه چیز را از دست داده بودند دلداری داد. اما هرگز فکرش را نمی‌کرد که این گل بخشی از تاریخ استقلال را رقم بزند و باعث تغییراتی بزرگ در این تیم شود. با گل برزای، استقلال تقریبا آخرین شانس های قهرمانی در لیگ برتر را از دست داد. یکی دو روز بعد وینفرد شفر سرمربی این تیم برکنار شد و فرهاد مجیدی جایگزین او شد و گفته می شود دامنه تغییرات در استقلال بسیار گسترده‌تر از این خواهد بود!

با تمام این اتفاقات اما به نظر می‌رسد برزای هنوز هم محبوب استقلالی‌هاست. او تمام رویاهای استقلال و هودارانش را برباد داد. گلزنی او به استقلال با تمام عواقب و تبعات باورنکردنی‌اش، خدشه‌ای به محبوبیتش در میان هواداران استقلال وارد نکرده و آنها همچنان او را دوست دارند. بیشتر از خیلی از کسانی که برای استقلال بیشتر بازی کرده و بیشتر گل زده‌اند و در تیم دیگری هم به استقلال ضربه نزده‌اند، ولی با همه ادا و اطوارهای‌شان جایی در دل هواداران برای خود باز نکرده‌اند.

 

۱۱ ۲  
آی اسپورت
2019-04-30 17:29:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
...
سه شنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۲۱:۱۳
این بدبخت اصلا نمیخواست به کیسه گل بزنه توپ رو که رد کرد اومد خودشه بکشه کنار خودش خورد به تیر توپ هم خورد به بازیکن کیسه رفت تو دروازه
۶
شاهین
سه شنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۲۱:۱۸
۱. پرسپولیسی بود و با عدد ۶ عکس داشت اما پیشنهاد استقلال وسوسه برانگیز بود و در لحظه آخر تغییر موضع داد و به این تیم رفت!
۲. جلوی پرسپولیس خوشحالی عجیبی کرد و بیرو و علیپور را تحریک کرد که به بدترین شکل ممکن ازش انتقام بگیرند و تیمشو حذف کنند:)))
۳. ناراحتی تصنعی پس از گل به استقلال بیشتر باعث خنده مردم شد و البته خشم استقلالیای عاقل را بابت حرکات و رفتار ریاکارانه برآشفت!
۴. اکثریت استقلالیا به پیجش حمله کردند و ناسزا گفتند و شماتت که چرا گل زدی :)))

۵. این سایت اگر ارزش و اعتبار داشت تو نویسنده ش نمی شدی:))
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر