فهرست
سپاهان 2- پیکان صفر: برد گرانتر مقابل گرانترین!/ سپاهان به سرعت در صدر
سپاهان 2- پیکان صفر: برد گرانتر مقابل گرانترین!/ سپاهان به سرعت در صدر

سپاهان 2- پیکان صفر: برد گرانتر مقابل گرانترین!/ سپاهان به سرعت در صدر

هفته نخست لیگ برتر فوتبال، جام خلیج فارس
سپاهان2 -پیکان صفر
ورزشگاه: فولادشهر
تماشاگر: ۵ هزار نفر
گل‌ها: وریا غفوری(۱۸)، جواهیر سوکای(۷۹) برای سپاهان
اخطارها: ----
سپاهان: شهاب گردان، شجاع خلیل زاده، هادی عقیلی، عبدالله کرمی، احسان حاج صفی، رسول نویدکیا، وریا غفوری، حسین پاپی (90-سعید قائدی)، محمدرضا خلعتبری، مهدی شریفی (دقیقه۶۹-جواهیر سوکای) و لوسیانو پریرا (دقیقه۷۶-امیر حسین کریمی)
سرمربی: زلاتکو کرانچار
پیکان: مهدی رحمتی، حمیدرضا دیو سالار، محمد نصرتی، مجید خدا بنده لو (دقیقه۷۰-صادق بارانی)، علی حسینی (دقیقه۷۴-علیرضا محمد)، جی لوید ساموئل، امیرحسین فشنگچی(دقیقه۳۰-وحید حیدریه)، آرمان قاسمی، کیوان وحدانی، میلاد نوری و سعید دقیقی 
سرمربی: منصور ابراهیم زاده
کادر داوری: یدالله جهانبازی – محمدرضا امینی – علیرضا ایلدروم
ناظر داوری: ابراهیم میرزابیگی
شرح بازی:
سپاهان بعد از جذب چند بازیکن مهم و تاثیر گذار در نقل و انتقالات نیم فصل در حالی بازی را آغاز کرد که تیم حریف هم با حضور منصور ابراهیم زاده بر روی نیمکت و سید مهدی رحمتی در درون دروازه یک حریف ویژه برای تیم کرانچار بود اما سرمربی کروات سپاهان با استفاده همزمان از عقیلی، خلیل زاده و عبدالله کرمی در خط دفاعی سیستم بازی تیمش نسبت به دو سال گذشته را دچار تغییر کرده بود و از احسان حاج صفی هم برای پر کردن جای خالی امید ابراهیمی بهره برده بود. بازی از همان ابتدا با حملات سپاهان آغاز شد و مثلث تهاجمی این تیم با حضور خلعتبری، شریفی و پریرا با جابجایی های متوالی و متعدد در خط حمله تمرکز بازیکنان خط دفاعی پیکان را بر هم زد و همین مسئله عاملی شد تا موقعیت‌های فراوانی در نیمه اول نصیب سپاهان شود که فقط یکبار به ثمر نشست. ابراهیم زاده برای پوشاندن ضعف تیمش در سمت چپ زمین یک تعویض زودهنگام انجام داد اما مشکل پیکان در نیمه اول حل نشد و خریدهای گرانقیمت این تیم بازی خوبی در مقابل سپاهان به نمایش نگذاشتند.
سپاهان در نیمه اول تیم برتر میدان بود و فقط در یکی دو مورد اشتباهات گردان دروازه سپاهان را با خطر روبرو کرد که در نهایت حاصلی برای پیکان نداشت. اما با آغاز نیمه انتظار می رفت که پیکانی ها برای جبران گل خورده حملات خود را بر روی دروازه شهاب گردان افزایش دهند اما بازی در این نیمه افت کرد و توپ بیشتر در میانه میدان در جریان بود. حتی تعویض های هر دو سرمربی هم تاثیری در افزایش کیفیت بازی نداشت و جریان بازی در بیست دقیقه ابتدایی نیمه دوم به سمت و سویی پیش رفت که هیچ نشانی از نیمه اول نداشت. سپاهانی ها با انجام یک دفاع منطقی فرصتی در اختیار شاگردان ابراهیم زاده قرار ندادند و تنها ضربات ایستگاهی بود که در چند مورد فرصتهایی معمولی نصیب پیکان کرد. در ۱۰ دقیقه پایانی هم یک حرکت ترکیبی از سوی سپاهانی ها و ضربه نهایی سوکای کار را برای پیکان تمام کرد تا سپاهان با شایستگی این سه امتیاز در لیگ چهاردهم را بدست آورد و  بالاتر از بقیه مدعیان در صدر جدول لیگ قرار گیرد.
شرح گل‌ها:
(۱-۰سپاهان) دقیقه ۱۸: سانتر حسین پاپی از جناح چپ به روی تیر دو و ضربه سر وریا غفوری تبدیل به اولین گل سپاهان در لیگ چهاردهم شد.
(۲-۰ سپاهان) دقیقه۷۹-پاس دقیق نویدکیا در داخل محوطه جریمه به سوکای رسید و ضربه مهاجم خارجی سپاهان از بین پاهای رحمتی برد سپاهان را در این مسابقه را تضمین کرد.
دقایق حساس:
دقیقه ۲- پاس عمقی محمدرضا خلعتبری در بین مدافعان سپاهان باعث شد تا مهدی شریفی در یک موقعیت مناسب قرار گیرد ولی ضربه این بازیکن بعد از برخورد به پایه تیر عمودی دروازه رحمتی به زمین برگشت.
دقیقه ۷- سانتر شریفی از راست به روی تیر دو و استپ حسین پاپی در نهایت با ضربه بی دقت این بازیکن به کنار دروازه زده شد.
دقیقه ۱۳- سانتر کوتاه خلعتبری از جناح راست را سید مهدی رحمتی با یک شیرجه بلند از داخل محوطه شش قدم برگشت داد.
دقیقه ۱۷- کرنر حاج صفی از جناح چپ با سایش به سر عقیلی از مقابل دروازه پیکان به بیرون رفت.
دقیقه ۳۰- ضربه ایستگاهی و بلند فشنگچی از جناح راست به روی تیر دو و اشتباه گردان در خروج از دروازه با ضربه سر آرمان قاسمی به کنار دروازه رفت.
دقیقه ۳۲-پاس خلعتبری به داخل محوطه جریمه و شوت پای چپ پریرا با خروج به موقع رحمتی راهی کرنر شد.
دقیقه ۳۶- پاس دقیقی به پشت سر مدافعان سپاهان و ضربه حیدریه عرض دروازه سپاهان را طی کرد.
دقیقه ۶۴-ضربه ایستگاهی محمد نصرتی از پشت محوطه جریمه به بالای دروازه سپاهان رفت. 
۶۷-حرکت پا به توپ شریفی در کنار خط عرضی زمین و ضربه او از یک زاویه بسته با واکنش رحمتی راهی کرنر شد
۷۲-سانتر پاپی از چپ و ضربه سر سوکای به کنار دروازه رفت.
اتفاق ویژه:
وریا غفوری بعد از اینکه در فصل گذشته با لباس نفت تهران یکی از زیباترین گل‌های لیگ را وارد دروازه سید مهدی رحمتی کرد این بار هم در تیم جدیدش موفق به گلزنی در مقابل رحمتی شد تا دروازه بان سابق تیم ملی برای دومین بار متوالی طعم باز شدن دروازه اش مقابل غفوری را تجربه کند.
بهترین بازیکن:
تمام بازیکنان سپاهان در این مسابقه نمایش خوبی از خودشان ارائه دادند اما عملکرد وریا غفوری و حسین پاپی از بقیه بهتر بود.

  ۲  
آی اسپورت
2014-08-01 23:44:35
نظر دهید

۲ نظر
-
جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۳، ۲۰:۴۷
نیمه دوم شروع شده نویسنده های پژمان راهبر (لیدرای پرسپولیس!) وقت نکردن ترکیب این دو تیم رو بنویسن واقعا خجالت داره
فربد
جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۳، ۲۲:۰۶
چی میگی بابا خلعتبری بهترین بازیکن بود .
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر