فهرست
یادداشت روز: اصرار دایی به ازمون و خطاهای تکراری؛جام اینچنین پرید
یادداشت روز: اصرار دایی به ازمون و خطاهای تکراری؛جام اینچنین پرید

یادداشت روز: اصرار دایی به ازمون و خطاهای تکراری؛جام اینچنین پرید

آی اسپورت- این سومین بازی متوالی بود که علی دایی تیمش را برابر نفت تهران روانه میدان کرد و باز هم خبری از برد نبود.این بار یک اشتباه بزرگ از سوشا مکانی کافی بود تا برد را با تساوی عوض کنند. اما سوال این است چرا دایی باید جواب بازی های خوب نیلسون را که فصل بهترین دروازه بان لیگ در کلین شیت بود را با ذخیره کردن او بدهد؟شواهد می گوید نیلسون بزودی به ترکیب اصلی باز می گردد همانطور که دو سال قبل فوتبالش را در ایران از روی نیمکت اغاز کرد وبعد از ان برای همیشه جایگاه ثابتش را پیدا کرد و به کسی تعارفش نزد.سوشا می داند نیلسون بر می گردد و همین فشار مضاعف باعث ترس درونی  و دستپاچگی اش می شود همانظور که برابر نفت با یک اشتباه بزرگ موجب از دست رفتن دو امتیاز شد. پس این نخستین اشتباه بزرگ دایی بود که تیمش را با دو دروازه بان بزرگ بست. پیشبینی در این مورد چندان سخت نیست. منتظر همان سرنوشتی برای سوشا باشید که پیش از این برای علیرضا حقیقی رخ داد.نیلسون روی نیمکت لبخند می زند،هنگام حملات پرسپولیس بلند می شود و به بازیکن تعویضی با اخراجی دلداری می دهد؛ این برگ برنده او برای بازگشت است.تردید نکنید.

2- بازگشت هادی نوروزی اتفاق خوبی برای هواداران پرسپولیس نیست.او سال هاست که دیگر خوب بازی نمی کند و زمانی که فصل قبل در میانه های راه رفت دل هیچ کس برای او تنگ نشد اما دایی حالا او را برگردانده و مهمتر از همه از ابتدا به او بازی می دهد. یک نیمه کاملا نا امید کننده مقابل نفت کافی بود تا دایی به اشتباهش پی ببرد. اما سوال دوم این است،چرا باید در خط حمله سه مهاجم با خصوصیات مشابه هم توامان در ترکیب اصلی باشند؟تعویض نوروزی و ورود عالیشاه تا حدودی اشتباه دوم دایی را مرتفع کرد. اما کماکان رضا نوروزی و عباس زاده تکلیف شان با پست شان روشن نیست.

3-دایی برابر تیم هایی که اساس و بیس کارشان ضد حمله است همیشه با ترس وارد میدان می شود.اینگونه است که در سه بازی اخیر مقابل نفت تنها دو امتیاز گرفته. پرسپولیس در تمامی نیمه دوم محتاج گل بود.زمین به نفعش بود. تماشاگر به نفعش بود اما شور حمله نداشت. دقایق به نفع نفت که به یک امتیاز راضی بود می گذشت اما دایی تیمش را در وسط زمین نگه داشت. درست زمانی که محتاج تعویض بود انها را در دقیقه نود خرج کرد! یعنی کلا طارمی و محمد نوری باید در 4 دقیقه وقت اضافه که دو دقیقه ان هم تلف شد، نتیجه را عوض می کردند. سومین اشتباه دایی تعویض هایی بود که بی جهت سوزانده شد. تنها ستاره او پیام صادقیان در میانه  میدان بود که ان هم هیچ کمکی را کنارش نمی دید. رضا حقیقی و کفشگری به جز کتک کاری هیچ کمکی به بهتر شدن حملات پرسپولیس نکردند و شاید محمد نوری می توانست با ورودش در بیست دقیقه پایانی اولین برد فصل را برای قرمزها رقم بزند. اما دایی همچنان در تعوض خسیس است و زمانش را نمی داند.

4-پرسپولیس چرا قهرمان لیگ سیزدهم نشد.دایی جواب این سوال را می داند. تنها سه دقیقه زمان لازم داشت تا از سد راه اهن بگذرد و سپس با پیروزی مقابل استقلال خوزستان که ان هم حاصل شد،جام را بالا ببرد اما پرسپولیس در آن بازی همانگونه بود که امروز برابر نفت تهران.تیمی که باید حمله می کرد و بعد از گل اول به گل دوم که گارانتی پیروزی بود می رسید، بی جهت ترسید. به میانه زمین برگشت و ناگهان مثل همیشه گلی را خورد که منتظرش نبود. این اغاز راه است. اگر قرار باشد پرسپولیس اینگونه با طئمنینه و آرامش عذاب اور که ریشه در ترس از خوردن گل در ضد حملات دارد، بازی کند باز هم خبری از جام نیست.دایی یک فصل ازمون و خطا کرد و حالا وقت درست انتخاب کردن است.

مهدی طاهرخانی 

  ۱۱  
آی اسپورت
2014-08-01 22:45:33
نظر دهید

۱۱ نظر
-
جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۳، ۲۲:۴۸
چرند ننویسید. تیم همه جوره خوب بود.
مجید
جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۳، ۲۲:۵۸
کاملا درست است اما دلیلش این است که او تمرکز ندارد فقط بخاطر اینکه مرتب به تصمیمات داور معترض میشود . این عصبانیتهایی که بیشتر مواقع لزومی هم ندارند علاوه بر اینکه خودش را از درون فرسوده میکنه به بازیکنان هم تسری داده میشود بیشتر بازیکنان تیم اون با هر سوت به داور پرخاش میکنند
jahan
جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۳، ۲۳:۲۵
خیلی جالب بود..
tehran
شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۳، ۰۰:۱۹
علی دایی واقعا نشون داد مربی نیست
-
شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۳، ۰۰:۲۳
دقیقا .دایی از نظر فنی مشکل داره و عدم تمرکزش شاید بخاطر همین عدم ارامش باشه.نوری میتونست از ابتدای نیمه 2 بیاد داخل.حالا که مسلمان و خلعت رفتن باید نوری فیکس شه. خط دفاع هم شده دوباره مثل قبل به هیچکی نه نمیگن.ایکاش سید جلال رو هم پرسپولیس مثل استقلال با 1 میلیارد راضی میکرد بعد بهش چک 3 میلیلردی میدادن
arash
شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۳، ۰۰:۵۵
من خودم پرسپولیسیم و این مقاله عالی بود
تاکتیک دایی مشکل داره واقعا
ولی امسال تیم خیلی خوبیه
به امید قهرمانی
ندا
شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۳، ۰۱:۲۱
دوست عزبز که میگی همه چی خوب بود،میشه بکی مساوی کجاش خوبه؟ بازی برده رو بخاطر ترس دایی مساوی کردیم
احمدرضا
شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۳، ۰۱:۵۱
کاملا یه نوشته منطقی و بدون جانب داری.افرین بر نویسنده
maysam
شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۳، ۰۱:۵۷
نقد درستی بود
-
شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۳، ۰۲:۰۷
ممنون جناب طاهرخانی...تحلیل درستی بود
تیمی که دفاع چپ ندارد چرا باید دو تا دروازه بان داشته باشد؟!!
رضا
شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۳، ۱۱:۲۹
خدا وکیلی دایی هم شد مربی؟؟
دوتا تعویضشو گذاشت واسه دقیقه 90
تیم نفت 10 نفره بود جا اینکه هافبک کم کنه مهاجم اضفه کنه باز مهاجمشو کشید بیرون.
درصد مالکیت و پاسکاری نفت هم خیلی بهتر بود
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر