فهرست
سوال روز: نورافکن چرا باید برای تیم ملی اجازه بگیرد؟
سوال روز: نورافکن چرا باید برای تیم ملی اجازه بگیرد؟

سوال روز: نورافکن چرا باید برای تیم ملی اجازه بگیرد؟

آی اسپورت - اصولا حضور بازیکنان در تیم‌های ملی برای باشگاه‌ها نه تنها یک بار منفی به همراه ندارد بلکه سراسر ویژگی مثبت است و این وضعیت نشان می‌دهد که آن باشگاه در زمینه بازیکن‌سازی روش‌های درستی را اتخاذ کرده است. به خصوص اینکه اگر آن بازیکنان ملی‌پوش عضو تیم‌های پایه باشند.

در استقلال اکنون امید نورافکن را به‌عنوان کاپیتان در تیم جوانان ایران می‌بینیم که حضور او افتخاری بزرگ برای باشگاه استقلال محسوب می‌شود. در خبرها اما خواندیم که باشگاه استقلال می‌خواهد با نورافکن به دلیل حضور در تیم جوانان برخورد کند. دلیل را هم هماهنگ نکردن این بازیکن با باشگاه برشمرده‌اند که مشخص نیست منطق چنین ادله‌ای چیست. چرا که معمولا تیم‌های ملی هر کشوری اولویت محسوب می‌شوند و اساسا نیازی هم نیست که وقتی بازیکنی به تیم ملی کشورش دعوت شده برای حضور در بالاترین و مقدس‌ترین جایگاه ممکن از باشگاهش اجازه بگیرد. کما اینکه نه امید ابراهیمی و نه وریا غفوری پس از دعوت به تیم ملی بزرگسالان چنین نمی‌کنند و نیازی هم به این کار نیست. مسئولان و مربیان باشگاه استقلال هم بهتر است با ماجرای امید نورافکن منطقی برخورد کنند و بی جهت برای خود حاشیه نسازند.

حتی اگر نورافکن با باشگاه هماهنگ هم نکرده باشد اشکالی به کار او وارد نیست و منصوریان و دیگر استقلالی‌ها باید به حضور این بازیکن در تیم جوانان افتخار کنند نه اینکه به دلایل واهی عذر این بازیکن را بخواهند. نورافکن سرمایه باشگاه استقلال محسوب می‌شود و نباید به دلیل برخوردهای نامناسب به سرنوشت بازیکنانی همچون مجتبی محبوب مجاز، میثم جودکی، صادق بارانی و خیلی‌های دیگر دچار شود که به دلیل همین برخوردها از استقلال رفت و دیگر نتوانست سیر صعودی را طی کند.

 

منبع: ایران ورزشی

۲    
آی اسپورت
2016-10-19 11:23:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر