فهرست
پوریا نبی:  ریسکم در گرنگ تیسل جواب داد / صحبتهایی برای حضورم در تیمهای پایه استرالیا شده / با کی روش شانس زیادی برای موفقیت در جام ملتها داریم
پوریا نبی: ریسکم در گرنگ تیسل جواب داد / صحبتهایی برای حضورم در تیمهای پایه استرالیا شده / با کی روش شانس زیادی برای موفقیت در جام ملتها داریم

پوریا نبی: ریسکم در گرنگ تیسل جواب داد / صحبتهایی برای حضورم در تیمهای پایه استرالیا شده / با کی روش شانس زیادی برای موفقیت در جام ملتها داریم

آی اسپورت - شاید نام پوریا نبی برای هواداران فوتبال ایران نام چندان آشنایی نباشد اما هواداران تیم گرنگ تیسل استرالیا به خوبی نبی را می شناسند چرا که این مربی توانست این تیم را بعد از 9 سال به بالاترین سطح لیگ ایالتی استرالیا برساند.

نبی که به واسطه حضور در پروژه مربیان آینده آسیا توانست پیشرفت زیادی در مربیگری داشته باشد درباره نحوه ورودش به این پروژه به آی اسپورت می گوید:\"  از سال 2007 به بعد کنفدراسیون فوتبال آسیا هر سال در 8 منطقه قاره دوره های مربیگری رده c برگزار می کند که کلاسهای آن زمان ایران در یزد برگزار می شد و آقای محصص مدرس آن دوره بود که نهایتا مرا به Afc معرفی کردند تا در کنار 31 مربی دیگر شانسمان را برای حضور در فهرست 15 مربی اصلی امتحان کنید که خوشبختانه من جزو آن 15 مربی بودم

نبی که به خاطر حضور در این پروژه توانست با مربی بزرگی مثل مارچلو لیپی از نزدیک ارتباط داشته باشد، ورودش به فوتبال استرالیا را هم توضیح می دهد:\" من تا سال 2006 برای تیم عقاب بازی می کردم و بعد برای ادامه تحصیل به استرالیا رفتم. سال 2010 به خاطر یکسری کارها به ایران برگشتم که این بازگشت همزمان با کلاسهای مربیگری شد و نهایتا در سال 2010 سرمربی گرنگ تیسل شدم.

نبی چهره محبوبی نزد هواداران تیمش محسوب می شود چرا که توانسته این تیم را در بین تیمهای بالانشین جدول قرار دهد: سال قبل وقتی یک شبکه تلویزیونی برای مصاحبه سراغ من آمد، قول دادم که این تیم را به لیگ یک ایالتی برسانم. برای آنها جالب بود که یک مربی ایرانی چنین وعده ای داده و برای خودم هم ریسک بزرگی بود اما خوشبختانه این ریسک جواب داد. حالا هم در شرایطی که سه بازی تا پایان فصل باقیمانده، جزو 6 تیم اول هستیم و امیدواریم تا پایان فصل در بین چهار تیم بالایی قرار بگیریم\"

نبی که در مقطع دکترای روان شناسی فوتبال تحصیل می کند، بیست روز دیگر به ایران برمی گردد تا در کلاسهای رده b شرکت کند. او درباره پیشنهاداتش می گوید:\"  از چند تیم پیشنهاد دارم اما دوست دارم یا در لیگ حرفه ای استرالیا مشغول به کار شوم یا اینکه کنار تیمهای پایه استرالیا مشغول به کار شوم چون صحبتهایی در این زمینه انجام شده است\"

او درباره جام ملتهای آسیا و احتمال موفقیت استرالیا و ایران در این تورنمنت نظر جالبی دارد:\" مردم استرالیا هم بازیهای تیم کشورشان را دیدند هم تیم ایران را . آنها از نمایش استرالیا راضی بودند و بازی ایران مقابل آرژانتین هم برایشان جالب بو. درست است که از نظر آنها ایران یک اتوبوس جلوی دروازه پاک کرده بود اما در کل عملکرد تیم ایران را قبول داشتند.

او ادامه می دهد:\" استرالیا کار سختی برای قهرمانی در جام ملتها دارد. ایران هم در صورتی که کی روش بماند شانس زیادی خواهد داشت چون کی روش یک سر و گردن از فوتبال ما بالاتر است\"

     
آی اسپورت
2014-08-02 11:46:07
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر