فهرست
ملوان مدل 93، کم هزینه اما پر امید
ملوان مدل 93، کم هزینه اما پر امید

ملوان مدل 93، کم هزینه اما پر امید


آی اسپورت- بعد از کش و قوس های فراوان و بازی های جذاب یک ماهه جام جهانی هفته اول لیگ برتر برگزار شد و ملوانان که فصل گذشته با اسکوچیچ نتایج نسبتا خوبی را کسب کرده بودند این فصل نصرت ایراندوست را بر روی نیمکت می بینند و  در اولین دیدار فصلشان به مصاف تیم تازه راه یافته به لیگ پدیده ای میرفتند که مرزبان را در این فصل روی نیمکت دارد. بازی دو تیم با یک تساوی کسل کننده به پایان رسید تا شاید 10 هزار هوادار مشهدی بعد از بازی با خود بگویند ای کاش خواب ظهرگاهی روز تعطیل خود را حرام نمی کردیم.
در فصل گذشته ملوان با آمدن اسکوچیچ سعی در استفاده از بازیکنان با تجربه تر داشت و با کمی ترس و لرز به بازیکنان جوان میدان می داد اما با رفتن اسکوچیچ و بازگشت دوباره چرخه مربیان همیشگی به نیمکت ملوان،  نصرت ایراندوست بر روی نیمکت ملوان تکیه زد تا خرج کردن کمتر سرلوحه کار قرار گرفته و البته در این میان ناگزیر باید به تعدادی از جوانان اعتماد کرد و با همان چندرغاز امورات را سر کرد.
نصرت ایران دوست که مدتی مشاور فنی تیم را بر عهده داشت در جام شهدا بیشتر به بازیکنان جوانش میدان داد اما در بازی برابر پدیده کمی جریان فرق کرد و با از دست دادن دغاغله و پاشچنکو وچند مهره دیگر باید فکری برای جایگزین کردن آنها می کرد. در ترکیب ملوانان در برابر پدیده آنها از 3 بازیکن بازیکنان جدید استفاده کردند و از 3 بازیکن که در فصل پیش کمتر بازی به آنها رسید نیز استفاد کرد و با یک حساب سر انگشتی  می توان به این نتیجه رسید که عملا نیمی از ترکیب ملوان تغییر است.
بعد  از رفتن پاشچنکو از ملوان، درون دروازه هنوز خلاء او پر نشده و صادقی نشان داده که فاصله زیادی با پاشچنکو دارد و شاید در بازی های آینده ارسال ها از کناره ها  بتواند با وجود صادقی موقعیت های زیادی را به حریفان ملوان بدهد.  در دفاع نیز پس از رفتن کوروشی که زوج آهی محسوب می شد و فصل پیش نمایش خوبی داشت هنوز بازیکنان جایگزین نتوانسته اند جای او را به خوبی پر کنند.
خط میانی ملوان پس از رفتن فشنگچی و دغاغله عملا در کار بازی سازی ازکار افتاده و اما با حفظ کردن یوسف زاده و زارع کمربند دفاعی این تیم همان قدرت سابق را دارد اما این بازیکنان در بازی های همانند بازی رد برابر پدیده می توانند مثمر ثمر باشند که ملوانان احتیاج به یک بازی بسته و استفاده از ضد حملات دارند و در بازی برابر صبا نقاط ضعف آنا در این نقطه بیشتر آشکار خواهد شد. در خط حمله هم همچنان رافخایی در نوک پیکان این تیم قرار دارد اما بازیکن مکمل او که فصل پیش ثاقبی بود یکباره سر از تراکتور در آورد تا ملوانان نیز در روزهایی که رافخایی همان آقای
 گل سابق نباشد بدجوری خلاء یک جایگزین را احساس کنند.

     
آی اسپورت
2014-08-02 13:45:31
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر