فهرست
تعریف برانکو؛ این بازگشت کار هر تیمی نبود
تعریف برانکو؛ این بازگشت کار هر تیمی نبود

تعریف برانکو؛ این بازگشت کار هر تیمی نبود

آی اسپورت - برانکو ایوانکوویچ در حاشیه تمرین دیروز پرسپولیس با خبرنگاران گفتگو کرد. بیشتر حرف‌های مرد کروات در مورد برد دراماتیک پرسپولیس مقابل الدحیل بود.:

فقط از عهده تیم‌های بزرگ برمی‌آید

در جلسه قبل از تمرین نمی‌دانستم به بازیکنانم چه بگویم، چون از هر نظر شایسته تقدیر بوده و هستند. آن‌ها چیزی از خودشان نشان دادند که کار تیم‌های بزرگ است. فکر نمی‌کنم تیمی در ایران یا حتی در کرواسی بتواند بازی ۲ بر صفر باخته را مقابل تیمی که برای قهرمانی آسیا بسته شده است، برگرداند. این کار فقط از تیم‌های بزرگ دنیا برمی‌آید. بچه‌های من نشان دادند که لیاقت بهترین‌ها را دارند. آن‌ها کیفیت و انگیزه بالای خود را به نمایش گذاشتند. اعتماد و توانایی بالای آن‌ها باعث شد این نتیجه به دست آید. ما تیم دسته سومی را نبردیم، بلکه تیمی را بردیم که فکر نمی‌کنم شما یادتان بیاید این تیم آخرین باختش چه زمانی بوده است. من به شما می‌گویم ۱.۵ سال پیش آن باخت‌شان هم مقابل پرسپولیس بود.

بعد از گل خوردن، ناامید نشدیم

حریف ما بدون باخت قهرمان کشورش شده است، ۹ بازی‌شان را در لیگ قهرمانان آسیا برده بودند و موفق‌ترین تیم مرحله گروهی بودند. آن‌ها بسیار هزینه کرده بودند تا قهرمان آسیا شوند. برای همین خیلی خوشحالم که ما این بازی را بردیم و بار دیگر به شاگردانم تبریک می‌گویم. مسئله‌ای که خیلی اهمیت دارد این است که ما بعد از اینکه دروازه‌مان باز شد، ناامید نشدیم. هواداران هم اجازه ندادند که این اتفاق بیفتد و بازیکنان روی ساق‌های خود بنشینند. تماشاگران به بهترین شکل تیم را حمایت کردند و به بازیکنان انرژی و انگیزه انتقال دادند، خوشحالیم که توانستیم آن‌ها را شاد کنیم.

بازیکنانم سرشان را جلوی تیم می‌گذاشتند

ماهینی، بشار، سیدجلال، انصاری، نوراللهی و عالیشاه؛ همه این‌ها با درد بازی کردند، اما هیچ وقت به خودشان اجازه ندادند فکر کنند که درد دارند بلکه با تمام وجودشان در زمین جنگیدند، مخصوصاً در ۱۰ دقیقه پایانی که دیدید سرشان را هم جلوی توپ می‌گذاشتند.

این یک موفقیت بزرگ برای ماست

السد به مراتب از تیم سال قبلش در مرحله گروهی قوی‌تر است. آن‌ها گابی را از اسپانیا جذب کردند و خط هافبک تیم‌شان را خیلی خوب تقویت کردند. دیدید در تهران چطور استقلال را شکست دادند؟ قبلاً هم گفته‌ام تیم‌هایی که حتی وارد مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا می‌شوند به هیچ عنوان ضعیف نیستند، اما حالا  در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان هستیم و قطعاً این یک موفقیت بزرگ برای ما و تیم‌های حاضر در این مسابقات هستند. ما در یک سال گذشته پنج بازیکن خیلی خوب‌مان را از جمله طارمی، رفیعی، امیری، احمدزاده و محرمی از دست دادیم، در حالی که تیم‌های رقیب خودشان را تقویت کردند. به همین خاطر است که من به تیمم بابت حضور در این مرحله از رقابت‌ها افتخار می‌کنم.

گفتم فقط یک گل لازم است تا گل‌های بعدی از راه برسد

بعد از اینکه ما ۲ بر صفر عقب افتادیم من به بازیکنانم گفتم که هرگز دست از تلاش برندارند. تأکید کردم که با حریف خیلی قدری بازی می‌کنیم، اما هیچ چیزی از آن‌ها کم نداریم. گفتم شما ۴۵ دقیقه وقت دارید تا شرایط را تغییر دهید و به این خاطر باید تمرکز داشته باشید. اول اینکه دیگر گلی دریافت نکنید، به خاطر همین روی ضربات ایستگاهی اصلاحاتی انجام دادیم، چرا که تنها راه رسیدن به دروازه ما ضربات ایستگاهی بود. الدحیل از همین طریق دروازه ما را باز کرد. همین تیم در دو بازی رفت و برگشت هشت گل به العین زد، العینی که دو سال پیش فینالیست لیگ قهرمانان آسیا بود. آن‌ها چهار گل را در زمین العین به ثمر رساندند. من سعی کردم بازیکنان را از لحاظ روحی و روانی برای ۴۵ دقیقه پایانی آماده کنم. ما هرگونه ریسکی را پذیرفتیم. ما باید همزمان هم حریف‌مان را کنترل می‌کردیم و هم به گل می‌رسیدیم. به بازیکنانم گفتم فقط یک گل لازم است تا گل‌های بعدی از راه برسد که همین اتفاق هم رخ داد و شاگردانم با تمام وجود جنگیدند.

‌نمی‌دانم چرا اخراج شدم!

نمی‌دانم که چرا اخراج شدم! توپ دستم بود و آن را به زمین کوبیدم تا به علوان‌زاده بگویم اوت را بیاندازد. نمی‌دانم که داور به چه دلیل در این صحنه من را اخراج کرد. نمی‌خواهم راجع به داوری صحبت کنم، اما خیلی دوست داشتم بفهمم که چرا داور وقت اضافه را پنج دقیقه اعلام کرد؟! او بعد از ۷.۵ دقیقه سوت زد در حالی که اصلاً بازی توقفی نداشت و گلی هم در وقت‌های تلف‌شده به ثمر نرسید تا وقتی تلف شود.

نگران سلامتی بازیکنانم هستم نه محرومیت آن‌ها

کمال و انصاری از بهترین‌های ما هستند  که قاعدتاً غیبت‌شان احساس خواهد شد. البته دیروز مصلح نشان داد که در شرایط خیلی خوبی قرار دارد و سیامک هم می‌تواند در غیاب کمال به ترکیب اصلی برگردد. امیدوارم که مصدومیت بقیه نفرات از جمله نوراللهی و ماهینی رفع شود و آن‌ها را در شرایط ایده‌آل در اختیار داشته باشیم. در کل نگران غیبت محرومان تیمم نیستم، بلکه نگرانی‌ام بیشتر بابت سلامتی بازیکنانم است.

مشکلی با برگزاری در دربی تاریخ ۵ مهر نداریم

تاریخ دربی رفت در فاصله پنج روز مانده به دیدار پرسپولیس مقابل السد است، اما مشکلی نیست. به‌هرحال فوتبال است و ما به خاطر نشاط مردم، تلاش‌مان را می‌کنیم و قطعا هیچ بازی آسان نخواهد بود.

در گروه سختی بودیم

من آنقدر از شاگردانم راضی‌ام که نمی‌دانم چطور از آن‌ها تشکر کنم. ما برای دومین سال متوالی راهی مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا شدیم در حالی که یک سال است که اجازه جذب بازیکن نداریم. تیم‌های عربستانی جزو پنج کشوری هستند که بیشترین سرمایه‌گذاری را می‌کنند تا در لیگ قهرمانان آسیا موفقیتی کسب کنند. وقتی الهلال بابت انتقال قرضی عمر عبدالرحمان ۱۴ میلیون دلار هزینه می‌کند، خودش تأیید‌کننده حرف‌های من است. ما در این یک سال اخیر نفرات زیادی را از دست دادیم، اما خوشحالم که توانستیم باز هم خودمان را به این مرحله برسانیم. حضور السد در این مرحله نیز نشان می‌دهد که ما در چه گروه سختی قرار داشتیم و بار دیگر به شاگردانم بابت تلاش‌های‌شان افتخار می‌کنم.

سپیدرود به اندازه السد و الدحیل مهم است

برنامه‌ریزی سازمان لیگ در هفته‌های آتی نشان می‌دهد که پرسپولیس ۱۰ روز خیلی سخت را پیش رو دارد. امیدوارم که بتوانیم ریکاوری خوبی داشته باشیم. در مورد بازی با سپیدرود هنوز فکر نکرده‌ام که چه بازیکنانی را به میدان بفرستم، اما این را می‌دانم که ما بازی به بازی پیش می‌رویم. سپیدرود هم همان اندازه برای ما تیمی مهم و قابل احترام است که الدحیل و السد هستند.

این منشایی را روی نیمکت نمی‌گذارم

هرکس مسئول سرنوشت خودش است. قبول دارم که منشا دیروز خیلی خوب بازی کرد، مثل بقیه بازیکنان، اما اینکه او در بازی‌های آینده در ترکیب اصلی باشد یا نه، به عملکرد خودش بستگی دارد. شما فکر می‌کنید این منشایی که دیروز بود را روی نیمکت خواهم گذاشت؟!

 

 

۱۷    
آی اسپورت
2018-09-19 08:45:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر