فهرست
در انتظار اولین دو گله‌ی لیگ؛ شما حدس بزنید
در انتظار اولین دو گله‌ی لیگ؛ شما حدس بزنید

در انتظار اولین دو گله‌ی لیگ؛ شما حدس بزنید

آی‌اسپورت-در هفته‌ی نخست رقابت‌های لیگ برتر در دوره‌ی چهارم 15 باز توپ از خط دروازه‌ها عبور کرد و در جمع گل‌زنان هفته‌ی نخست هیچ بازیکنی موفق به انجام دبل نشد و تنها این رضا کاردوست، مدافع استقلال خوزستان بود که بدشانس بود تا تنها گل‌بخودی هفته به‌نام او ثبت شود. البته سوشا مکانی نیز به نوعی موفق به زدن گل‌بخودی شد که البته نام غلام‌رضا رضائی به عنوان گل‌زن ثبت شد.

به این ترتیب در میان گل‌زنان هفته‌ی نخست، نام هفت مهاجم، پنج هافبک و فقط دو مدافع دیده می‌شود که این می‌تواند نوید خوبی برای لیگ چهاردهم باشد.

مهاجمان: محمد قاضی (استقلال تهران)، روح‌الله سیف‌الهی (استقلال خوزستان)، سامان نریمان‌جهان (تراکتورسازی تبریز)، لوسیانو ادینیو (تراکتورسازی تبریز)، جواهیر سوکای (سپاهان اصفهان)، آمبونو آچیله (صبای قم)، غلام‌رضا رضائی (نفت تهران)

هافبک: کرار جاسم (استقلال تهران)، پیام صادقیان (پرسپولیس)، مرتضی تبریزی (ذوب‌آهن اصفهان)، رامین رضائیان (راه‌آهن تهران)، ایوب کلانتری (صبای قم)

مدافع: وریا غفوری (سپاهان اصفهان)، لئوناردو مساریچ (فولاد خوزستان)

به گزارش آی‌اسپورت، به نظر اولین بازیکن دو گله‌ی لیگ برتر را باید از جمع محمد قاضی، سامان نریمان‌جهان، لوسیانو ادینیو، جواهیر سوکای و پیام صادقیان جست و جو کرد و از آن‌جا که آمار دبل و هت‌تریک در فوتبال ایران بسیار نادر است، نباید انتظاری فراتر از این داشت. هرچند ازجمع ستاره‌های مذکور نیز ادینیو، سوکای و صادقیان به دلیل آمادگی بالا و چارچوب‌شناسی فوق‌العاده می‌توانند نخستین دو گله‌ی لیگ برتر لقب گیرند.

البته در این بین نباید از خط هافبک خلاق غافل شد که وظیفه‌ی ساختن موقعیت را برعهده دارد. بنابراین اگر این فاکتور را نیز در نظر بگیریم محمد قاضی و سوکای بیش از همه شانس ثبت دومین گل در کارنامه‌ی خود در لیگ چهاردهم را دارند.

 

  ۷  
آی اسپورت
2014-08-02 16:51:54
نظر دهید

۷ نظر
-
شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۳، ۱۷:۱۳
استاد اسدی
آراز ساوه
شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۳، ۱۷:۱۹
ادینیو این هفته 3 گله میشه.
-
شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۳، ۱۷:۵۲
مهدی شریفی، پدیده فصل قبل سپــاهان که در 7 بازی پیاپی 8 گل به ثمر رساند را فراموش کرده اید..
-
شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۳، ۱۹:۰۳
شک نکنید محمد قاضی
مسرور
شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۳، ۱۹:۲۰
رضا نوروزی.پیام صادقیان.ادینهو....اولین نفر هم داش پیام صادقیان
-
شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۳، ۱۹:۲۷
سوشا
afshin
يكشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۳، ۰۱:۱۵
ادینهو
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر