فهرست
یادداشت ویژه : نکونام - قلعه ، دو خط موازی که به هم می رسند
یادداشت ویژه : نکونام - قلعه ، دو خط موازی که به هم می رسند

یادداشت ویژه : نکونام - قلعه ، دو خط موازی که به هم می رسند

پژمان زاهبر 

آی اسپورت -جواد هرگز بازیکن مورد علاقه کسی نشد ، اما بازیکن مهمی بود ؛ از همان اول که پاس های کوتاه کوتاه به چپ و راست می داد . خیلی مدرن تر و بهتر از حامد کاویانپور که هافبک دفاعی کند و ایستای تیم ملی و پرسپولیس بود ؛ بازیکنی که تاچ های زیادش به توپ سرعت حملات را می گرفت . نکونام ، از راه آهن به پاس آمده بود و یکی دو سال بعد به تیم ملی رسید ؛ یکی از رزروهای تیم بلاژویچ . کسی پشت اش نبود جز خودش ، پس حق اش را گرفت . خیلی زود ، در تیم برانکو؛ بازیهای آسیایی بوسان . بعد ؛ وقتی پاس برای سه سال 300 میلیون به او داد دیگر آدم مهمی شده بود . ستاره پاس بزرگ که یواش یواش خداداد هم تحمل ژنرال بازی هایش را نداشت . نکو ، که حالا هافبک ثابت تیم ملی بود و البته با آدم هایی مثل جباری و آندو ، هافبک های تازه نفس تر حال نمی کرد به شارجه رفت و بعد جام جهانی رسید تا در یک انتقال رویایی اولین بازیکن ایران در لیگ اسپانیا باشد . این زمان اولین منم های ملی نکوست ، وقتی در جام ملتهای آسیا 2007 از قلعه نویی خواست در سیستم 3-5-2 او تنها هافبک دفاعی تیم باشد ... 

جواد ، به بازی در اسپانیا ادامه داد و آنجا ، مثل زمان پاس پایگاهی پیدا کرد . به کاسیاس گل زد و در تیم ملی ، با مربیگری علی دایی اکثر گل های مهم را با همان شم عالی گلزنی به ثمر رساند (او خصلتا روی توپهای برگشتی و ضربات شروع مجدد باهوش است و جایگیری های درجه یکی دارد) . بعد دایی هم نوبت قطبی بود ؛ در سالی که از جام جهانی بازماندیم و در جام ملتهای آسیا با حذف کریمی بازوبند را به او دادیم ؛ اما او در سال بد فوتبالش بود پس در بازی کره ؛ وقتی در دقیقه 118 پشت ضربه کاشته ایستاده بود ، ورد می خواند و نتیجه همان 1-0 بود .نکو ، مدتی بعد در نود در یک تماس تلفنی بی پروا علیه سرمربی وقت حرفهای تندی زد و گفت به وزیرورزش گفته بوده که از این افشین قطبی چیزی در نمی آید که البته در نیامد .
اما بعد عصر کی روش آغاز شد ؛ دوران تازه برای نکونام که حالا در حضور کریمی بازوبند می بست . او به ایران برگشت و با استقلال قهرمان شد و با تیم ملی به جام جهانی رفت و بعد، از استقلال جدا شد و در فصل سقوط آبی ها در جام جهانی دومین بازیکن دونده تیم شد . او با بازوبند کاپیتانی تیم ملی ، حالا در راه اوساسوناست درحالیکه طبعا در سن او انتقال های اینچنین خیلی سخت اتفاق می افتد ...
او این روزها با مصاحبه تند و بی پروایش علیه امیرقلعه نویی سرزبان هاست . گفت و گویی مهم و سرشار از جزییات وطعنه ؛ دشمنی و البته افشاگری . شبیه همان چه علیه قطبی به زبان آورده بود . استناد او ، رابطه یک کارگزار غیررسمی نقل و انتقالات ( منصور عظیمی ) با قلعه نویی است و البته ، فساد در مجموعه ای که یک بازیکن ( ایمان موسوی ) می تواند با شیتیل به ترکیب اصلی برسد . او همان وقت ها ، این ماجرا را بو کشیده و سندهای مالی ( چک) ردوبدل شده بین موسوی و عظیمی را در اختیار گرفته بود .چیزی که عظیمی در دفاع ادعا می کند مربوط به یک معامله ماشین است اما مشخصا ؛ موضوع کمی بیشتر از این چیزهاست . این یک فساد واضح واز نوع درجه اول است که البته خود نکونام قبلا آن را با مسئولان کمیته اخلاق و فتح الله زاده ( والبته قلعه نویی) در میان گذاشته بود . اما مسئله مهم دیگری هم این وسط هست ؛ همان یکسالی که نکونام بعد از اطلاع از این ماجرا در استقلال بازی کرد . یکسالی که او حتی مهدی رحمتی را تحمل کرد تا در تیم بماند و در نهایت قلعه نویی غیر رسمی ، شش تیمش را دک کرد .
این یک سال ، و سکوت یکساله نکونام در آن ، چیز مهمی است ، اما نمی شود گفت که از فساد در سیستم مربیگری پرافتخارترین مربی تاریخ فوتبال ایران مهمتر هست یا نه . آدم یاد دعوای احمد توکلی و مقداد نجف نژآد در مجلس می افتد که برسر موضوع یک زمین تغییر کاربری داده شده ، هرچه از دهانشان آمد در صحن علنی مجلس نثار هم کردند . شبیه به ادعای رئیس سابق هیئت مدیره استقلال که می گفت 3 میلیارد از بودجه سالیانه استقلال گم شده و فتح الله زاده می گفت نه . شبیه خیلی چیزهای دیگر . ته اش مگر چیست ؟ هیچی . اگر هنوز فکر می کنید یک مرد پیدا می شود و می آید ته این قضیه در می آورد و بالاخره یکی از طرفین را مجازات می کند، کور خوانده اید .

  ۲۲  
آی اسپورت
2014-08-02 21:20:41
نظر دهید
۲۲ نظر
طاها
شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۳، ۲۱:۰۵
آخرش خیلی قشنگ بود.
پول بیت المال و حق کلی آدم رو می خورن. بعد علیه هم کلی حرف میزنن، آخرش هم با یک دسته گل و یک جعبه شیرینی آشتی میکنن.
-
شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۳، ۲۱:۰۹
قلعه
ههههههههههه
-
شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۳، ۲۱:۲۱
حاجی خیلی فلسفی نوشتی نفهمیدیم چی شد؟ دقیقا سوال و نتیجه گیری اخر چه ربطی به فلسفه ی تشریح گذشته نکونام داشت و این چه ربطی به معامله ماشین داشت؟ و این چطوری ربط داشت به فساد مربیگری؟
یه سوال دیگه، این چه جور معامله ی فاسدی بوده که دست موسوی چک دادن به عنوان مدرک علیه شون استفاده بشه؟ و اساسا معامله در این مملکت یعنی فساد؟ یعنی اگه یه اموزگار معامله مثلا ماشین بکنه بهش میگن معلم فاسد؟
میتی
شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۳، ۲۱:۲۲
یادداشت خوبی بود. به ویژه اینکه آخرش هم آب پاکی را روی دست خواننده می‌ریزد و می‌گوید چیزی عوض نخواهد شد. ممکلت همه‌اش همین دزدی‌هاست و کسی هم ککش نمی‌گزد. از بس دزدی بخشی از سیستم ما شده است متاسفانه.
a
شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۳، ۲۱:۳۳
لننگگیی دستت به قلم میشود
فسااد کارت به کارت دایی و قهرمانی چی شد؟
-
شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۳، ۲۱:۵۹
نه دیگه وقت حذف قلعه و روشدن کاراش رسیده علی علی علی علی
کیان
شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۳، ۲۲:۴۳
آقای راهبر،در این ک لنگی هستی شکی نیست ولی عزیز دل برادر این دلیل نمیشه اینقدر با بغض در مورد استقلال حرف بزنی ،ب کاربردن قلعه برای سرمربی استقلال،گفتن فصل سقوط استقلال،نسبت دادن فساد ب قلعه نویی در حالی ک هیچ مدرکی علیهش نیست ،ک اگر بود همین شماو فردوسی پور و خبرورزشی و خبرانلاین و دیگر رسانه های متمایل ب باشگاه پیروزی ،هزارهزار بار آبروشو برده بودید و از صحنه فوتبال محوش کرده بودید،شما ک منصف هستید،چرا داستان ب کالت ب کالت معروف رو پیگیری نکردید،پس همه اینها حسادت و بغض و کینه اس ،ک چرا پرافتخارترین مربی ایران برای استقلال هست!!
آقای راهبر عزیز ،با شمام،آب یخ بخور عزیز ;-)
-
شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۳، ۲۲:۴۳
منم موافقم چیزی ازش در نمیاد اما به نظرم ساده بأید باشیم اگه فکر کنیم أین مسائل حتی در صورت صحت فقط مربوط به أین دو نفر است، گر حکم شود که مست گیرند در شهر هرآنچه هست گیرند
فرق قضیبه اینه که قلعه نویی پرد افتخار ترینه و جواد کاپتان ملی
-
شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۳، ۲۳:۰۴
پژمان تو خودت چند از باند دایی میگیری دعوای نکونام و دایی رو داغ کنی و کش بدی
-
شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۳، ۲۳:۲۱
پژمان راهبر .از پولایی که از رویانیان میگرفتیم میگفتی پارسال .
از کارت به کارت میگفتی .
تورو همه میشناسن لنگی
شهره
يكشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۳، ۰۱:۰۰
واقعا برای بعضیا از جمله نکونام و نویسنده این مطلب متاسفم...وقتی ما هنوز یاد نگرفتیم چطور میتونیم صحبت کنیم...چطور میتونیم اختلاف نظر داشته باشیم اما احترام بزرگ تر رو نگه داریم!! چور باید به آینده فرهنگ این کشور امیدوار بود!!خیلی چیزا تو برنامه 2014 برای نکونام و برنامه خط قرمز برای رحمتی ---برای من مشخص شد!! خیلی بده برای اثبات خود دیگری رو پایین بکشیم ...واقعا برای فرهنگ نداشته !!!ایران متاسفم ..حیف اون دوره باشکوه باستانمون...واقعا حیف
پژی لنگی
يكشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۳، ۰۱:۰۶
پژمان راهبر ی لنگی بالفطره هست،با کینه و بغض در مورد استقلال نوشته، با گفتن قلعه ب امیرخان ،ب کاربردن فساد کنار واژه پرافتخار ترین مربی ایران ک ب نوعی کنایه هست ب افتخارات امیرخان،تاکیدش به ،کینه خودش رو نسبت ب تاج نشون میده،فقط من تعجب میکنم این خبر چرا باید بیاد رو خروجی استقلالی،وقتی لنگیا با استفاده از این جو دارن استقلالمون رو میکوبن،چرا ما داریم خودزنی میکنیم،من از قلعه نویی چون خوشم نمیاد باید هم پیاله لنگیایی بشم ک دارن استقلال رو میکوبن؟.!!

[پاسخ برای این نظر]
TT
يكشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۳، ۰۱:۰۸
یه لحظه اگه کسی حواسش نباشه فک میکنه اینجا خبرگذاری لنگه
یک عوام
يكشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۳، ۰۱:۰۹
قضیه اون لیست خبرنگارا که با رویانیان قرارذاذ بسته بودن در مورد اونم مطلب بنویس البته شاید خودتم یکی از اونایی کور خوانده اید اگر کسی پیگیر شما شارلاتانهای خود فروش و قلم به نرخ روز خور باشه
من
يكشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۳، ۰۲:۳۰
ای بابا! هر وقت یک «اتوبیوگرافی شغلی راست و حسینی» از شخص خودتان منتشر کردید، راه برای باور ادعاهاتان کمی هموار می شود، و اگر نه، این نوشته ها کمی از سیاهی دیگ شما ست که بر دیگهای دیگر میمالید، فن رایج بازار است برادر.
yk
يكشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۳، ۰۳:۴۲
صلوات اسمش ورد نیست
دوست منور الفکر!لا اقل یه کم لیبرال باش و به عقاید دیگران احترام بذار
-
يكشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۳، ۰۳:۵۳
و باز هم ثابت شد. رییس مافیا کیه؟؟؟؟؟ امیر قلعه نوعیه
مهرداد
يكشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۳، ۰۹:۰۸
من که میگم هرچی خوردند و میخورن و خواهند خورد، نوش جوووونشوووون. آدم برای اینکه پول گنده دربیاره باید دیگه چه کار کنه؟؟؟!!!. مجبورن....میفهمی، مجبورن.
حسین
يكشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۳، ۰۹:۱۶
چرت نوشتن و چرک نوشتن هنر شماست آقای رهبر، تبریک میگم خیلی خوبه که هر کسی میتونه یه سایت بزنه و خودشم بشه سردبیر واظهار فضل کنه افکار مریضشو به خورد ملت بده ، آی اسپورت ، مای اسپورت ، وای اسپورت ، الان که اسمت رو اول این مثلا مطلب دیدم تازه فهمیدم چه خبره ... یه آیکون لنگ بالای سایت بذار و خلاص .
راستی شماهایی که ادعای خبرنگاریتون میشه چرا قبل ازین نتونستید حتی یک خط ازین ماجرارو بر فرض که راست باشه برملا کنید ؟ چرا اونموقع که ایمان موسوی داشت بدترین بازیهارو میکرد چیزی نگفتید ؟
-
يكشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۳، ۰۹:۱۸
آدمی که بی پروا حرفهای سیاسیش را وسط یک موضوع ورزشی می گذارد و چرت و پرت محض به خورد مردم می دهد این آدم به درد رسانه ورزشی نمی خورد
m
يكشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۳، ۱۰:۰۹
ببند دهنتو
کیان
يكشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۳، ۱۳:۴۳
آقای راهبر در مورد کالت ب کالت جناب علی لابی و پول دادان سردار! رویانیان ب ی سری روزنامه نگار و خبرنگار هم مطلب کار کنید،یا شاید خودتم یکی از اونایی ک ماسمالیش کردی رفت؟فک نکن ما یادمون میره
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر