فهرست
گزارش روز: قلعه نویی- نساجی و یک پلاکارد طعنه آمیز
گزارش روز: قلعه نویی- نساجی و یک پلاکارد طعنه آمیز

گزارش روز: قلعه نویی- نساجی و یک پلاکارد طعنه آمیز

آی اسپورت - یک دهه بعد از ساخت استادیوم شهنا در قائم شهر، حیات باشگاه نساجی آغاز شد. عدد 1339 در مقابل سال تاسیس آن ها، یعنی نساجی یکی از قدیمی ترین باشگاه های فوتبال ایران است. پای این تاریخچه هم اگر در میان نباشد، آن ها همچنان تیم مهمی برای فوتبال ایران به شمار می روند. قائم شهر علیرغم مرکز استان نبودن، برای سال ها قطب اول فوتبال مازندران را در خود داشته. اتفاقی که مشابهش برای انزلی و ملوان نیز رخ داده است. با این تفاوت که انزلی توانسته خود را در سطح اول فوتبال حفظ کند و نساجی از بعد از داستان سقوط کارخانه هایش، در دسته های پایین تر برای بازگشت به بالاترین نقطه فوتبال ایران دست و پا می زند.

در آغاز دهه هشتاد، نساجی با قرار گرفتن در جع 4 تیم نهایی پلی آف ورود به لیگ برتر هوادارانش را به بازگشت به لیگ برتر امیدوار کرد. مشکلات مالی اما در نقطه بدی گریبان این تیم را گرفت. سه سال بعد، آن ها حتی سقوط به دسته دوم را تجربه کردند تا دوران شان را رو به اتمام ببینند. آن ها در سال 85 سرانجام با ابراهیم طالبی به لیگ دسته اول بازگشتند. این می توانست سرآغاز راه قدرتنمایی در فوتبال ایران باشد اما نزدیک به یک دهه بعد از این صعود، این تیم هنوز هم نتوانسته خودش را به رقابت های لیگ برتر برساند.

نساجی در این سال ها سرمربی های زیادی را امتحان کرده اند. از ناصر حجازی و نادر دست نشان گرفته تا علی آذری و یحیی گل محمدی و یونس گرائیلی. اوضاع مالکیت این باشگاه نیز به همین اندازه بی ثبات بوده است. آن ها این روزها برای دومین بار مهدی پرهام را به عنوان مالک جدید خود دیده اند. او نیز بلافاصله صادق درودگر و نادر دست نشان را در جایگاه های مدیرعامل و مربی قرار داده و باز هم چهره محبوب اش را به سمت مشاور باشگاه منصوب کرده است؛ امیر قلعه نویی.

قرمز و آبی های نساجی، هنوز هم پرطرفدارترین تیم های استان مازنداران و یکی از پرطرفدارترین تیم های شمال ایران به شمار می روند. این باشگاه پرحاشیه، برای هر مسابقه تماشاگر خوبی را به ورزشگاه می کشاند و افراد زیادی نیز تحولات این باشگاه را پیگیری می کنند. همین حالا و بعد از انتخاب امیر به عنوان مشاور این باشگاه برای دومین بار، عده ای از هواداران این تیم با آوردن پلاکاردی کنایه آمیز به زمین نساجی از امیر قلعه نویی خواستند به تیم شان مشاوره «سالم» بدهد! 

سرمربی تیم فوتبال استقلال، پرحاشیه ترین روزهای دوران مربیگری اش را سپری می کند. در هفته های اخیر مهرداد اولادی، مهدی رحمتی، جواد نکونام و ایمان موسوی درباره او و نزدیکانش مصاحبه های نسبتا تندی انجام داده اند و او تقریبا در همه موارد پاسخ ان ها را داده است و حتی وعده داده که نکو را به دادگاه خواهد برد. این وضعیت موجب شده هواداران یکی از تیم های خوش نام شمال ایران، به دومین دوره حضور او در این باشگاه کمی حساس شده اند و به نوعی به این حضور واکنش نشان داده اند. البته با توجه به مشغله های کار در استقلال، قلعه نویی فرصت زیادی برای فکر کردن به نساجی و کمک فکری به پرهام نخواهد داشت اما بازهم هواداران نساجی او را هم تا حدودی در نتایج و اتفاقات باشگاه شان سهیم خواهند دانست.

 

  ۳  
آی اسپورت
2014-08-02 23:14:30
نظر دهید
۳ نظر
سام
يكشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۳، ۰۰:۵۵
اندازه ی فونت تغییر کرده با رنگش!
ما رو جیگر فرض کردین؟!
فوتوشاپه؟!یا به صورت خودجوش ما رو دراز گوش فرض کردین!
-
يكشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۳، ۰۲:۴۷
خدا اون بالاست
ارشیا
يكشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۳، ۰۶:۰۶
کجای این بابا سالمه ؟!!!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر