فهرست
رکوردشکنی به سبک موراتا
رکوردشکنی به سبک موراتا

رکوردشکنی به سبک موراتا

آی‌اسپورت- آلوارو موراتا با انتقال به چلسی رکوردهایی را جابه‌جا کرد. موراتا ستاره اسپانيايي سابق رئال‌مادريد با قراردادي 80 ميليون يورويي به چلسي منتقل شد و بدين ترتيب گران‌قيمت‌ترين فروش تاريخ باشگاه رئال‌مادريد لقب گرفت و در عين حال عنوان گران‌ترين بازيكن تاريخ فوتبال اسپانيا را هم به خود اختصاص داد.

موراتا بعد از بازگشت از يوونتوس به رئال، نتوانست جايي براي خود در تركيب اصلي رئال دست و پا كند و به دليل دقايق كم حضورش در تركيب اصلي رئال در فاصله كمتر از يك سال مانده به شروع جام جهاني‌ 2018، تصميم به ترك تيم مادريدي گرفت و از اين به بعد زير نظر آنتونيو كونته توپ خواهد زد. البته جولين لوپتگي سرمربي ماتادورها به موراتا اعتماد دارد و او نيز حالا مي‌خواهد با انتقال به چلسي اين اعتماد را بيشتر كند.

موراتا در فصل گذشته 1872 دقيقه براي رئال به ميدان رفت و هفدهمين بازيكني بود كه در سيستم چرخشي زيدان بيشترين دقايق را براي تيمش برگزار كرد و حتي دانيلو كه يار ذخيره كارواخال بود، بيشتر از او براي تيم بازي كرد. اين در شرايطي است كه موراتا به رغم نيمكت‌نشيني‌هاي پي‌درپي دومين گلزن تيمش بعد از كريس رونالدو بود و 20 گل براي تيم مادريدي به ثمر رساند كه بيشتر از گل‌هاي بن‌زما براي رئال بود‌؛ آن هم در حالي كه 1367 دقيقه كمتر از بن‌زما براي تيم به ميدان رفته بود

اين در حالي است كه تا دو هفته پيش صحبت از انتقال او به منچستريونايتد مطرح بود ولي شياطين سرخ روملو لوكاكو را به خدمت گرفتند و از آن زمان به بعد صحبت‌هايي مبني بر احتمال انتقال او به ميلان و حتي دورتموند به گوش رسيد اما در نهايت چلسي موفق شد تا اين بازيكن اسپانيايي را به خدمت بگيرد تا او را جايگزين ديگو كاستا كند.

گران‌ترين فروش تاريخ رئال

انتقال موراتا به چلسي با 14 ميليون كمتر از رقمي كه رئالي‌ها براي خريد كريس رونالدو پرداخت كرده بودند، صورت گرفت. ليست گران‌ترين فروش‌هاي تاريخ باشگاه مادريدي بدين ترتيب است:

*آلوارو موراتا (چلسي- سال 2017- 80 ميليون يورو)

*آنخل دي‌ماريا (منچستريونايتد- سال 2014- 75 ميليون يورو): دي‌ماريا در سال 2010 با قراردادي 25 ميليون يورويي از بنفيكا به رئال منتقل شد و در دوران مربيگري مورينيو در برنابئو بهترين بازي‌هايش را ارائه داد.

*مسعود اوزيل (آرسنال- 2013- 47 ميليون يورو): بعد از انتقال گرت ‌بيل به رئال، اوزيل تصميم به ترك اين تيم گرفت و راهي آرسنال شد.

*روبينيو (منچسترسيتي- 2008- 43 ميليون يورو): خيلي‌ها او را پله جديد فوتبال برزيل مي‌ناميدند ولي روبينيو نتوانست آن‌طور كه از او توقع مي‌رفت، ظاهر شود. روبينيو به رغم رؤيايش براي پيوستن به چلسي به سيتي رفت. او مدتي بعد از پيوستن به سيتي اعلام كرد كه تصميمش براي پيوستن به اين تيم اشتباه بوده و البته در رئال هم احساس خوشبختي نمي‌كرده.

*گونسالو ايگواين (ناپولي-2013- 35 ميليون يورو): كريم بن‌زما باعث نيمكت‌نشيني ايگواين شد و همين شد كه ايگواين بعد از شش فصل تصميم به ترك رئال گرفت و به ناپولي رفت. سه فصل بعد با قراردادي 90 ميليون يورويي به يوونتوس منتقل شد و در اين تيم عملكرد خوبي را به نمايش گذاشت.

*نيكلا آنلكا (پاري‌سن‌ژرمن-2000- 34/5 ميليون يورو): او كه از آرسنال به رئال پيوسته بود، نتوانست در تيم مادريدي خوش بدرخشد و همين شد كه عازم پاري‌سن‌ژرمن شد.

موراتا گران‌ترين بازيكن تاريخ اسپانيا

اين بازيكن تواناي اسپانيايي با قرارداد 80 ميليون يورويي (92 ميليون دلاري) عازم چلسي شد و گران‌قيمت‌ترين بازيكن تاريخ فوتبال اسپانيا لقب گرفت و بدين ترتيب ركورد فرناندو تورس از ليورپول به چلسي را پشت ‌سر گذاشت.

ليست 10 بازيكن گران‌قيمت تاريخ فوتبال اسپانيا بدين ترتيب است:

آلوارو موراتا‌: 92 ميليون دلار- انتقال به چلسي

فرناندو تورس: 67/3 ميليون دلار- انتقال به چلسي

گايزكا منديه‌تا: 55/3 ميليون دلار- انتقال به لاتزيو

خوان ماتا: 50/6 ميليون دلار – انتقال به منچستريونايتد

داويد ويا: 46/1 ميليون دلار- بارسلونا

خاوي مارتينس: 46/1 ميليون دلار- انتقال به بايرن‌مونيخ

ديگو كاستا: 43/8 ميليون دلار- چلسي

آندر اررا: 40/3 ميليون دلار- منچستريونايتد

ژابي آلونسو: 40/3 ميليون دلار- رئال‌مادريد

سسك فابرگاس: 39/7 ميليون دلار- بارسلونا

خبرورزشی-غزال زیاری

۱    
آی اسپورت
2017-07-23 01:18:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر