فهرست
بیات: به مرفاوی قول دادم  26بازی کنم/ قیمت بلیط و دوری ورزشگاه باعث کمبود تماشاگر شده است/ ملوان را می بریم
بیات: به مرفاوی قول دادم 26بازی کنم/ قیمت بلیط و دوری ورزشگاه باعث کمبود تماشاگر شده است/ ملوان را می بریم

بیات: به مرفاوی قول دادم 26بازی کنم/ قیمت بلیط و دوری ورزشگاه باعث کمبود تماشاگر شده است/ ملوان را می بریم

آی اسپورت- بازیکنی که از هفته هفدهم فصل قبل با مصدومیت مواجه شد و نتوانست تیمش را تا پایان لیگ همراهی کند، امسال و در اولین مسابقه تیمش برابر ذوب آهن، با کاپیتانی به میادین بازگشت. محسن بیات از نخستین بازی صبا به \"آی اسپورت\" می گوید: با اینکه تیم ما شکل واقعی خود را پیدا نکرده بود، اما توانستیم با نتیجه خوبی ذوب آهن را شکست دهیم و امیدوارم در ادامه لیگ بهتر از این ظاهر شویم.

اما نیمه اول خوب بازی نکردید...

اگر به ترکیب ما دقت می کردید، می دیدید مارکو سه روز و هادی شکوری یک هفته قبل از بازی به جمع ما اضافه شده بودند و آن هماهنگی لازم را نداشتیم ولی به مرور زمان توانستیم خودمان را پیدا کنیم که نتیجه آن را در نیمه دوم مشخص شد.

شروع فصل با کاپیتانی صبا؟

چند سال اخیر شده بود کاپیتان باشم و این مسئولیت بزرگی است که در اولین بازی به گردن من گذاشته شد. صبا تیم ریشه داری است و اشخاص بزرگی همچون علی دایی، سهراب بختیاری زاده و یحیی گل محمدی این جایگاه را در اختیار داشتند. خود را در حد و اندازه این بزرگان نمی دیدم ولی باشگاه لطف کرد و کاپیتانی را به من داد که امیدوارم بتوانم وظیفه ام را به درستی انجام دهم، با بچه های تیم رابطه ی خوبی داشته باشم تا بتوانیم نتایج قابل قبولی کسب کنیم.

نبود مرتضی کاشی احساس نشد؟

مرتضی بازیکن بزرگی است و دوست دارم هرچه زودتر با پشت سر گذاشتن مصدومیتش به تمرینات باز گردد مطمئنا کسی که هشت سال در یک تیم زحمت کشیده است، جای خالی او احساس می شود و باید همه دست به دست هم دهند و به مرتضی کمک کنند تا هرچه زودتر به تیم برگردد.

در چند فصل اخیر، زیاد مصدوم شدید. انشاالله امسال که اینطور نیست؟

این فصل چهاردهمین سالی است که برای صبا بازی می کنم و در نظر بگیرید کسی که بالای 25بازی برای تیمش انجام می دهد، روز به روز از انرژی که در بدنش است کاسته می شود. مصدومیت هم بخشی از زندگی ما فوتبالیست ها می باشد. امیدوارم چنین اتفاقی در این فصل رخ ندهد و بتوانم طبق قولی هم که به باشگاه و آقا صمد دادم، حداقل 26بازی برای تیم انجام دهم و تا پایان لیگ همراه صبا باشم.

شما و احمد مهدی زاده در پست دفاع راست صبا رقابت دارید. با توجه به اینکه او در این بازی مصدوم بود، اگر به بازی های بعد برسد جای محسن بیات را نمی گیرد؟

مهدی زاده بازیکن خوبی است می تواند در دو پست بازی کند و من نیز همینطور هستم. ما مشکلی با این قضیه نداریم صلاحدید و تصمیم مربیان است که چه کسی بازی کند و برای من و مهدی زاده فرقی نمی کند بازی کنیم.

از امکانات تمرینی قم رضایت دارید؟

خوشبختانه زمین تمرینی خوبی داریم. در دو ماه اخیر که تهران بودیم، شرایط نامناسبی داشتیم و هر روز یک جا تمرین می کردیم ولی در یک هفته ای که به قم آمدیم، چنین مشکلاتی را نداریم. از تماشاگران هم می خواهیم ما را حمایت کنند، چون چیزی که آن ها می خواستند انجام شد و بعد از شش سال تمرینات به قم آمد. از مردم این شهر می خواهم حمایت کنند تا صبا به جایگاه واقعی اش باز گردد و مطمئنا اگر پشتیبانی آن ها باشد، می توانیم سهمیه آسیایی به دست آوریم.

با اینکه تمرینات شما به قم آمده است، اما در بازی با ذوب آهن تماشاگری نداشتید. علت چیست؟

گرانی بلیط و فاصله دور ورزشگاه یادگار امام مهمترین دلایل این امر می باشد. نباید خودمان را گول بزنیم. مردم ساده ای که به ورزشگاه ها می آیند از قشر ضعیف جامعه هستند. وقتی که درآمدشان روزی 30 یا 40 هزار تومان باشد اگر به ورزشگاه بیایند، 10هزار تومان هزینه رفت و برگشت آن ها تا استادیوم یادگار می شود، اگر 5 تومان تنقلات بگیرند و 5 تومان هم پول بلیط ورزشگاه، آن وقت زن و بچه این هواداران چه چیزی بخورند؟ قرار بود استانداری قم برای تماشاگران اتوبوس فراهم کند ولی متاسفانه مسئولین قم هیچ کمکی نکردند امیدوارم چنین چیزی هرچه زودتر تحقق پیدا کند. می بینیم بعضی ها امکانات رفاهی خوبی در قم ندارند، لذا از همه می خواهم کمک کنند دوستداران صبا راحت تر به ورزشگاه بیایند تا این معظل نبود تماشاگر حل شود.

بازی هفته آینده با ملوان را چطور می بینید؟

ملوان تیم جوان و کنار آن بازیکنان با تجربه ای دارد. با اینکه جوانگرایی زیادی در این تیم شده است، فکر می کنم بتوانیم پیروز این مسابقه باشیم. صبا هفته های اول همیشه نتایج خوبی گرفته است و انشاالله این بازی هم اینطور باشد.

درست است هفته های اول جزء تیم های بالای جدول بودید، اما در پایان فصل عکس این را دیده ایم...

بله، اما فکر می کنم در این فصل جزء تیم های بالای جدول باشیم. سال های گذشته تا هفته نهم بالای هفده امتیاز می گرفتیم، اما یک باره بودجه مالی قطع می شد، زمین تمرین نداشتیم و بین بچه ها اختلاف می افتاد. خوشبختانه شرایط در قم بهتر است و امیدوارم مسئولین حمایت های لازم برای موفقیت تیم را انجام دهند.

     
آی اسپورت
2014-08-03 11:26:01
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر