فهرست
استقلال ۹۸؛ پرستاره و پرحاشیه
استقلال ۹۸؛ پرستاره و پرحاشیه

استقلال ۹۸؛ پرستاره و پرحاشیه

آی اسپورت - بدون تردید تیم فوتبال استقلال یکی از عجیب‌ترین و پُرحاشیه‌ترین سال‌های خود را در سال ۹۸ سپری کرد.

وضعیت نتیجه‌گیری استقلال در سال ۹۸

استقلال سال ۹۸ را با یک شکست تلخ در دربی پایتخت آغاز کرد. با این حال، فصل هجدهم با تمام بالا و پایین‌هایش برای استقلال به پایان رسید و این تیم در رتبه سوم جای گرفت. پس از جدایی شفر قبل از پایان لیگ از استقلال، فرهاد مجیدی به عنوان سرمربی موقت سکان هدایت تیمش را دست گرفت و تا پایان فصل هم باقی ماند.

پس از پایان فصل، مجیدی هم تصمیم به ترک استقلال گرفت تا آندره‌آ استراماچونی روی کار بیاید. این سرمربی ایتالیایی که ابتدا به خاطر کسب نتایج ضعیف به شدت تحت فشار قرار گرفته بود، به یک باره تیمش را متحول کرد و استقلال تبدیل به یک تیم فوق‌العاده شد. استقلالِ استراماچونی که به هیچ حریفی رحم نداشت اینقدر خوب نتیجه گرفت که تا قبل از پایان نیم‌فصل توانست استقلال را به صدر جدول برساند. با این حال، پیش از آنکه نیم‌فصل اول لیگ نوزدهم به پایان برسد، اتفاقاتی رخ داد که استراماچونی از استقلال جدا شد.

بعد از رفتن استراماچونی، فرهاد مجیدی دوباره از سوی مدیران استقلال به عنوان سرمربی تیم انتخاب شد. مجیدی که کسی خیلی امیدواری زیادی به تیمش نداشت، توانست نتایج قابل قبولی کسب کرده و در لیگ قهرمانان آسیا و لیگ برتر چهره تیم مدعی استقلال را حفظ کند. استقلال با هدایت مجیدی تا پایان هفته بیست‌ویکم لیگ برتر که در سال ۹۸ برگزار شد در جایگاه چهارم جدول رده‌بندی لیگ برتر قرار گرفته و این تیم امیدواری زیادی به ادامه مسابقات در سال ۹۹ دارد.

حواشی سال

اگرچه ماجرای جدایی شفر از استقلال هم خود یک ماجرای طولانی و پُرحاشیه بود، اما رفتن استراماچونی آن هم نه به شکل طبیعی از استقلال، باعث شد هواداران استقلال حسابی عصبانی شده و حتی مقابل ساختمان باشگاه تجمع اعتراضی کنند. ترکش‌های جدایی استراماچونی هنوز هم در تن استقلالی‌ها وجود دارد و به نظر می‌رسد باید زمان زیادی بگذرد تا استقلالی‌ها استراماچونی و روز‌های خوب‌شان با او را فراموش کنند. از سوی دیگر تغییرات مداوم در کادر مدیریتی و درگیری‌های بین اعضای هیئت مدیره و کش‌وقوس‌های فراوان هم باعث شد در سالی که گذشت استقلالی‌ها ضربه زیادی بخورند.

ستاره سال

وریا غفوری که از ابتدای لیگ نوزدهم پس از جدایی بسیاری از بازیکنان استقلال بازوبند کاپیتانی این تیم را بر بازو بست در طول فصل نوزدهم تا پایان سال ۹۸، عملکرد عالی از خود ارائه داد و یکی از ستاره‌های استقلال بود. از طرفی مهدی قایدی و شیخ دیاباته در خط حمله استقلال از زمان استراماچونی تا الان، نمایش بدون نقص و بی‌نظیری داشته‌اند و آن‌ها هم جزو ستاره‌های استقلال هستند. از سوی دیگر امیرارسلان مطهری هم که از نیم‌فصل به جمع شاگردان مجیدی اضافه شد توانسته به خوبی انتظارات را برآورده کرده و خیلی زود خود را تبدیل به ستاره تیمش کند.

میزان

     
آی اسپورت
2020-03-22 16:19:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر