فهرست
تعجب نکنید؛ کالدرون از برانکو بهتر استارت زده!
تعجب نکنید؛ کالدرون از برانکو بهتر استارت زده!

تعجب نکنید؛ کالدرون از برانکو بهتر استارت زده!

آی اسپورت - کالدرون از زمان ورودش به پرسپولیس به جای برانکو، می دانست چه مسئولیت سنگینی را پذیرفته ولی فکرش را هم نمی کرد که در نیمی از شش بازی اولش در لیگ برتر شکست بخورد. قرمزها علاوه بر نتیجه، نمایش دلپذیری هم نداشته اند تا کالدرون از همین ابتدا تحت فشار قرار بگیرد. شاید اگر برد دقایق پایانی مقابل استقلال نبود، همین حالا بحث برکناری مربی آرژانتینی هم وجود داشت ولی او به واسطه برتری در دربی فعلا جایگاه امنی دارد. به بهانه شروع نه چندان خوب قرمزها در لیگ نوزدهم، مقایسه ای بین عملکرد پرسپولیس در شش هفته ابتدایی در پنج فصل اخیر داشتیم:

لیگ پانزدهم؛ شروعی تلخ و پایانی دراماتیک!

پرسپولیس لیگ پانزدهم را به بدترین شکل ممکن آغاز کرد؛ شاگردان برانکو در شش هفته ابتدایی چهار بار شکست خوردند و تنها یک بار به پیروزی رسیدند تا در رده های انتهایی جدول قرار بگیرند. این شروع ضعیف اما با نمایش زیبای پرسپولیس همراه شد و هواداران به شدت از برانکو و تیمش حمایت کردند؛ حمایتی که نتیجه داد. پرسپولیس با عملکردی درخشان در ادامه فصل تا آستانه قهرمانی هم پیش رفت ولی در نهایت فقط به خاطر تفاضل گل کمتر آن را از دست داد. هفته ششم لیگ پانزدهم آخرین بازی مرحوم هادی نوروزی برای پرسپولیس هم بود که با شکست مقابل سایپا همراه شد.

لیگ شانزدهم؛ شروعی مناسب

لیگ شانزدهم سالی بود که حسرت طولانی مدت پرسپولیس برای قهرمانی به پایان رسید و آن ها سرانجام موفق شدند به این عنوان برسند؛ قرمزهای پایتخت که به خوبی برای آن فصل تقویت شده و نقاط ضعف خود به خصوص در خط دفاع و درون دروازه را پوشش داده بودند، شروعی بهتر از لیگ پانزدهم داشتند و با دو برد و چهار مساوی با 10 امتیاز پس از تراکتورسازی در مکان دوم جدول قرار گرفتند. برانکو و تیمش در ادامه فصل روند بسیار خوبی داشتند و چند هفته مانده به پایان لیگ قهرمانی خود را مسجل کردند.

لیگ هفدهم؛ بهترین عملکرد

پرسپولیس در این فصل بهترین شروع سال های اخیر خود را تجربه کرد و با 4 پیروزی و یک تساوی و یک شکست، 13 امتیاز گرفت. با وجود این عملکرد درخشان، این پارس جنوبی جم بود که توانست شگفتی ساز شده به صدر جدول تکیه بزند؛ با این حال این صدرنشینی همیشگی نبود و شاگردان برانکو جایگاه خود را از رقیب جنوبی پس گرفتند و در پایان موفق شدند مقتدرانه در قهرمانی دبل کنند. آن ها در لیگ هفدهم به نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا هم رسیدند ولی در رسیدن به فینال ناکام ماندند.

لیگ هجدهم؛ شروع خوب با پنجره بسته

فصل گذشته یک سال خاص در تاریخ پرسپولیس بود و آن ها به خصوص در نیم فصل اول رقابت ها به خاطر بسته بودن پنجره نقل و انتقالات و جدایی چند بازیکن تاثیرگذار شدیدا دچار مشکل کمبود بازیکن بودند. با وجود این مشکل بزرگ پرسپولیسی دست بردار رده های بالایی جدول نبودند و با سه برد و سه تساوی و کسب 12 امتیاز نشان داند به دنبال هت تریک در قهرمانی هستند. اتفاقی که سرانجام رخ داد و پرسپولیس در رقابتی پایاپای با دیگر تیم های مدعی برای سومین سال پیاپی قهرمان لیگ برتر شد. این تنها دستاورد شاگردان برانکو نبود و آن ها به مقام قهرمانی جام حذفی هم رسیدند و حتی تا فینال رقابت های لیگ قهرمانان آسیا هم پیش رفتند تا سالی موفق را رقم زده باشند.

آیا کالدرون می تواند؟

مقایسه نتایج شش هفته ابتدایی پرسپولیس با سال های اخیر نشان می دهد کالدرون چندان هم از نظر امتیازگیری عقب نیست و با کمی صبر می تواند وضعیت تیمش را بهتر کند، صبری که هواداران پرسپولیس در لیگ پانزدهم داشتند و ثمره آن را هم دیدند.

 

حبرآنلاین

۱۳ ۲  
آی اسپورت
2019-10-06 16:15:00
نظر دهید

۲ نظر
آقای خاص
يكشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸، ۱۷:۱۹
هر چی کالدرون بگه...ما بهش ایمان داریم و مطمئنیم یکی از مخوف ترین پرسپولیس های تاریخ رو میسازه..تاسیا دلخوش نباشن
۶
علی پرسپولیسی
يكشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸، ۱۸:۳۱
مگه قراره تعجب کنیم؟! مشخصا تیم کالدرون داره فوتبال زیبایی بازی میکنه و با توجه به جمیع مسائل، امتیازات خوبی هم جمع کرده.
مسائلی مثل نگرفتن تعمّدی یک مهاجم یا به هم ریختن تعمّدی اردوی پیش فصل یا برنامه ریزی و قرعه کشی ظاهری که موجب شد پرسپولیس با سخت ترین و عجیب ترین قرعه تاریخ لیگ برتر استارت بزنه و حتی به عنوان اولین بازیِ جام حذفی به تبریز بره و جلوی ماشین سازی قرار بگیره. و محروم کردن های بی وقفه بازیکنان و تماشاگران پرسپولیس توسط کمیته فاسد انضباطی.
ما از تیم مردمیمون بسیار راضی هستیم و مثل کوه پشت این تیم ایستادیم و از کالدرون حمایت میکنیم. فوتبال پرسپولیس واقعا چشم نوازه. امیدمون و چشممون به خداست و اطمینان داریم تمام این مَکر ها و توطئه ها به سمت خودشون بر میگرده و باز هم این ما هستیم که در آخر میخندیم و خوشحالیم.
۶
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر