فهرست
ویروس شوم؛ دربی ایتالیا به وقت «کرونا»
ویروس شوم؛ دربی ایتالیا به وقت «کرونا»

ویروس شوم؛ دربی ایتالیا به وقت «کرونا»

آی اسپورت - ماجرا از پیام نیمه‌شب کونته شروع شد؛ کونته‌ای که نه «آنتونیو»ی مشهور روی نیمکت اینتر بلکه نخست وزیر ایتالیا بود که با صدایی نگران به شکل یک‌جانبه 3 بازی تیم‌های منطقه لومباردی از حمله اینتر را به خاطر شیوع ویروس مرگبار کرونا لغو کرد. بعد از این تصمیم و با افزایش شمار قربانیان بازی چهارم هم انجام نشد تا در یکی از خلوت‌ترین یکشنبه‌های فوتبالی ایتالیا، تنها 2 تیم شهر رم به میدان بروند. حالا اما خبر بدتری به گوش می‌رسد.

احتمال تعویق دربی ایتالیا

در واقع  پس از اینکه با دستور جوزپه کونته، نخست وزیر ایتالیا تمام بازی‌ها  و گردهمایی‌های ورزشی در منطقه لمباردی و ونتو لغو شد. اکنون این محدودیت به 3 منطقه پیمونت، امیلیا رومانیا و لیگوریا هم کشیده شده است. روز یکشنبه سومین فرد مبتلا به ویروس کرونا در لمباردی جان باخت و تعداد مبتلایان به کرونا در ایتالیا از مرز 150 نفر گذشت. در این شرایط هرگونه رویداد ورزشی تا تاریخ یک مارس در مناطق مورد اشاره به حالت تعلیق درمی‌آید. مهم‌ترین بازی هفته آینده سری A، دربی ایتالیا بین یوونتوس و اینتر در تورین است. این دیدار یک مارس برگزار می‌شود و اگر تا تاریخ مشخص شده، شرایط در ایتالیا عادی نشود، معلوم نیست چه سرنوشتی در انتظار این بازی حساس خواهد بود.

با توجه به برنامه فشرده لیگ‌ها و در پیش بودن یورو 2020، امکان لغو بیش از اندازه بازی‌ها میسر نیست و در این شرایط فرضیه برگزاری رقابت‌ها بدون تماشاگر مورد بررسی قرار می‌گیرد. این فرضیه در جلسه سران فوتبال ایتالیا با دولت ایتالیا مورد بررسی قرار گرفته و جوانب مختلف آن سنجیده شده است. با این حال  نخست وزیر ایتالیا تمایل دارد تا تمام بازی‌های هفته آینده سری A لغو شود. ممنوعیت بازی شامل دیدارهای اروپایی تیم‌های ایتالیایی هم می‌شود. اینتر پنج‌شنبه در دور برگشت مرحله یک‌شانزدهم‌نهایی لیگ اروپا میزبان لودوگورتس است. با توجه به اینکه بحث ویروس کرونا به بهداشت جهانی مربوط می‌شود و موضوع حساسی به نظر می‌رسد، احتمالا یوفا با نهادهای ایتالیایی در زمینه لغو این دیدار همکاری می‌کند. از سوی دیگر با توجه به محدومیت‌های زمانبندی یوفا، شاید اینتر مجبور شود در شهری خارج از مناطق آلوده شده و در زمان مقرر از لودوگورتس پذیرایی کند.

     
آی اسپورت
2020-02-24 20:06:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر