فهرست
نقشه‌های قلعه‌نویی برای ششمین جام قهرمانی
نقشه‌های قلعه‌نویی برای ششمین جام قهرمانی

نقشه‌های قلعه‌نویی برای ششمین جام قهرمانی

آی اسپورت - دقایقی بعد از برد شیرین در فینال زودرس نیم‌فصل نخست و رسیدن به صدر جدول امیر قلعه‌نویی در جمله‌ای عجیب گفت: «من این سپاهان را دوست ندارم! تیمی که هنوز روحیه تهاجمی ندارد و با یک گل سیر می‌شود، آن تیم محبوب و دوست‌داشتنی مد نظر من نیست از همین‌رو باید تغییراتی ایجاد کنیم و بازیکنانی بگیریم که با این روحیه ما سازگار باشند». همین صحبت‌ها باعث شد تا شایعاتی که از روز‌ها و هفته‌ها قبل اردوی تیم محبوب نصف جهان را تحت‌الشعاع قرار داده بود، دوباره سر زبان‌ها بیفتد. تقویت سپاهان و سونامی دوباره در فهرست نفرات برای نیم‌فصل دوم تا جایی که گفته شد صدرنشین این روز‌های لیگ که در آستانه قهرمانی نیم‌فصل قرار گرفته، بین ۴ تا ۵ تغییر در فهرست نفرات خود ایجاد خواهد کرد.

سه جای خالی در لیست

سپاهان از آن دست تیم‌هایی بود که با وجود حضور فعال در بازار تابستانی و خرید‌های پرشمار در فهرست نفرات این فصل هنوز سه جای خالی دارد. همین موضوع باعث شد تا زردپوشان نصف جهان بدون اینکه نیازی به کنار گذاشتن بازیکن مازاد داشته باشند، بدون هیچ نگرانی و دغدغه از فسخ قرارداد با نفرات فعلی درصدد پرکردن فهرست خالی باقی مانده آن هم با سه ستاره سرشناس داخلی باشند. این سه جای خالی در فهرست سهمیه‌های زیر ۲۵ سال و بزرگسال دیده می‌شود که سرمربی سپاهان در نظر دارد با جذب یک مدافع میانی، یک هافبک تهاجمی و همین‌طور مهاجم نوک جا‌های خالی را پر کند.

لیست مازاد؛ داریم یا نداریم!

امیر قلعه‌نویی در کنفرانس بعد از بازی با پدیده عملاً از برخی شاگردانش انتقاد کرد و مدعی شد آن‌ها روحیه تهاجمی و جاه‌طلبی ندارند. این انتقادها، اما برای اولین بار نبود که به گوش می‌رسید، چون در چند هفته گذشته نارضایتی این مربی از برخی بازیکنان حاضر در سپاهان اوج گرفته بود. همین اتفاق باعث شد تا برخی نام‌ها به عنوان نفرات مازاد سپاهان نقل محافل خبری نصف جهان شود گرچه در واکنش به این گمانه‌زنی‌ها باشگاه اصفهانی اعلام کرد هیچ لیست مازادی وجود ندارد. به هر حال از آنجا که امیر قلعه‌نویی و شاگردانش دو بازی حساس دیگر پیش‌رو دارند، به نظر می‌رسد برای حفظ آرامش این لیست مازاد فعلاً تکذیب می‌شود.

سعید آقایی و دردسر‌های چک میلیاردی

مدافع چپ سپاهان از آن دست نام‌هایی است که با توجه به اختلافات قدیمی با مالک فعلی باشگاه تراکتورسازی جایگاه مبهمی برای ماندن یا رفتن از اصفهان دارد. سعید آقایی به عنوان یکی از کلیدی‌ترین مهره‌های این فصل قلعه‌نویی از سه سال گذشته با مالک این روز‌های تراکتورسازی در باشگاه گسترش فولاد بر سر برخی مسائل مالی از جمله چک ضمانت‌نامه یک و نیم میلیاردی اختلاف پیدا کرده بود که گفته می‌شود زنوزی با اعمال فشار برای تعیین تکلیف این ماجرا سعید آقایی را برای بازگشت به تراکتورسازی تحت فشار قرار داده است، اما سپاهانی‌ها با بیان اینکه اختلافات آقایی و مالک تراکتورسازی شخصی است و ربطی به دو باشگاه ندارد همچنان با اتکا به قرارداد این بازیکن او را تا یک و نیم فصل دیگر بازیکن رسمی سپاهان می‌دانند.

سه ستاره + یک روانشناس

امیر قلعه‌نویی خوب می‌داند فشردگی بازی‌ها در نیم‌فصل دوم بسیار بیشتر از نیم‌فصل نخست خواهد بود از همین‌رو در آخرین نشستی که با سران باشگاه داشت، روی تقویت تیم با جذب سه ستاره سرشناس داخلی به توافق رسید. نکته جالب اینکه امیر درصدد اضافه کردن یک روانشناس ورزشی کاربلد به مجموعه کادر فنی و پزشکی خود نیز هست تا از نظر روحی روانی شاگردانش را برای مقابله با فشار‌های قهرمانی آماده کند. نکته جالب اینکه مصوبه خرید‌های جدید و امضای قرارداد با پزشک مد نظر سرمربی در نشست هیئت‌مدیره باشگاه سپاهان نیز امضا شد تا باشگاه مشکلی در راه توافق با نیرو‌های مد نظر قلعه‌نویی نداشته باشد.

امیر قلعه‌نویی و سپاهان هر کدام پنج قهرمانی لیگ در کارنامه دارند. پرافتخارترین مربی لیگ حالا نقشه‌های زیادی در سر دارد تا برای نیم‌فصل دوم تیمی پرستاره‌تر در اختیار داشته باشد تا ششمین جام قهرمانی خود و باشگاه اصفهانی را در تاریخ لیگ برتر به ثبت برساند.

خبر ورزشی

۱۰ ۱  
آی اسپورت
2018-12-02 16:05:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
.
يكشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۷، ۱۷:۰۴
.
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر