فهرست
یونایتد قهرمانی را باور ندارد
یونایتد قهرمانی را باور ندارد

یونایتد قهرمانی را باور ندارد

آی اسپورت - فضایی که بر رختکن منچستریونایتد سایه انداخته، آن هم شش روز بعد از برد برابر لیورپول در جام حذفی، ناامیدکننده و هراسناک است، در این شش روز دو نتیجه یأس‌آور به دست آورده‌اند. اوله گونار سولشر از تیم خواسته بود از پیروزی برابر رقیب همیشگی استفاده کنند و به جایگاهی برسند که مدعی اصلی قهرمانی در لیگ برتر به حساب بیایند اما در این یک هفته یک بار توسط تیمی که در انتهای جدول لیگ قرار گرفته ضربه سنگینی خورده‌اند و یک بار برابر تیمی که بسیاری از ستاره‌های خود را در اختیار نداشت، متوقف شده‌اند.

آنها قبل از بازی باخبر شدند منچسترسیتی صدرنشین با پیروزی یک بر صفر برابر شفیلدیونایتد هشتمین برد متوالی‌اش در لیگ را به دست آورده و این تساوی بدون گل برابر آرسنال ضعیف شده را چیزی جز از دست دادن دو امتیاز نمی‌توان تصور کرد.

سولشر امیدوار بود پیروزی برابر لیورپول تیم را راه بیندازد و باورش به قهرمانی را افزایش دهد اما این دو بازی اخیر نتیجه عکس داشت. آن سرسختی و مقاومتی که در هفته‌های اخیر تیم را در مسیر انداخته بود فعلاً ناپدید شده و آن خط دفاع و خط حمله غرورآمیز روند تیم را مختل کرده‌اند.

ادینسون کاوانی که قبل از بازی در ورزشگاه امارات به ندرت اشتباهی مرتکب شده بود، بهترین موقعیت‌های بازی شنبه شب را از دست داد و قیچی برگردان دقیقه 88 او هم راهگشا نشد. سولشر بعد از بازی گفت: «مهم این است که او در همه موقعیت‌های گلزنی حاضر است و من امیدوارم میسون، آنتونی و مارکوس از او یاد بگیرند.»

او قطعاً نمی‌تواند از مهاجمانش چندان راضی باشد چون یونایتد یک بار دیگر در گلزنی در جریان بازی برابر پنج تیم بزرگ دیگر جزیره ناکام بود. در این فصل لیگ برتر، مهاجمان یونایتد دو بار در بازی با آرسنال و یک بار برابر منچسترسیتی، چلسی، لیورپول و تاتنهام موفق به گلزنی نشده‌اند و این برای تیمی که می‌خواهد در کورس قهرمانی بماند و آن را ببرد، اصلاً خوب نیست.

آرسنالی‌ها در پایان بازی نشانه‌های پیشرفت داشتند، هرچه باشد چهار امتیاز از یونایتد گرفته‌اند، سولشر متحیر است که چطور تیمش را به روزهای پیروزی برگرداند. اگر دفاع در باخت شوکه‌کننده مقابل شفیلد، تیم را زمین زد، مقابل آرسنال کم دقتی خط حمله برای شیاطین سرخ گران تمام شد. یونایتد نمی‌تواند نداشتن بازیکنان اصلی را بهانه کند. مارکوس رشفورد، پل پوگبا، ادینسون کاوانی و برونو فرناندز همه در امارات در ترکیب اصلی بودند، آنتونی مارسیال و میسون گرینوود هم به آنها اضافه شدند. با این همه استعداد، خط حمله نتوانست راهی پیدا کند. از 14 ضربه‌شان تنها سه تا در چارچوب بود و فقط یکی در نیمه دوم زده شد.

سولشر از رشفورد خواسته بود در نیمه اول روی گابریل مارتینلی کار کند چون نمی‌تواند خوب دفاع کند. مهاجم تیم ملی انگلیس سرحال بود اما از زدن ضربه آخر عاجز بود. روی کین، کاپیتان سابق یونایتد در برنامه تحلیلی اسکای گفت: «راستش تعجب می‌کنم، آنها باور لازم برای بردن این مسابقه را نداشتند.»

این بزرگترین مشکل یونایتد بود. بازی برای آنها بود، شش ضربه آخر نیمه اول را زدند در حالی که در یک ربع آخر بازی تیم میزبان ضربه‌ای به سمت دروازه حریف نداشت. در نیمه دوم هم تلاش‌ها برای فتح دروازه آرسنال بی‌نتیجه بود. اسکات مک تامینای به دلیل بیماری مجبور به ترک زمین شد و عنصر هجومی‌تری مثل مارسیال جایش را گرفت اما یونایتد دقت و فرصت طلبی لازم در خط حمله را نداشت.

سولشر بعد از بازی گفت: «همه بازی‌ها مهم هستند اما ما مقابل آرسنال، چلسی، سیتی و لیورپول خیلی خوب دفاع کردیم. اینکه به چنین تیم‌های بزرگی موقعیت ندهی اساس موفقیت است اما ما هم باید فرصت خلق کنیم و این را می‌دانیم که بازیکنان لازم را داریم. این بازی را باید می‌بردیم اما باید قبل از آن فرصت‌هایت را قدر بدانی. این چیزی است که از مهاجمانم می‌خواهم با توجه به اینکه گل‌های زیادی در دوران حرفه‌ای خود زده‌اند.»

سولشر می‌خواست بعد از برد لیورپول یک ذهنیت برنده بر تیمش حاکم شود اما آنها خودباوری‌شان را از دست دادند وقتی واقعاً به آن نیاز داشتند.

سولشر برنامه شلوغ بازی‌ها را به مسابقات NBA تشبیه کرده و اگر این یونایتد می‌خواهد واقعاً در کورس قهرمانی بماند و موفق شود، شش امتیاز بازی با ساوتهمپتون و اورتون یک ضرورت است. باید دوباره و از همین بازی سه‌شنبه در اولدترافورد شم گلزنی و حس کشندگی خود را پیدا کنند در غیر این صورت باید برای یک سال دیگر قهرمانی را فراموش کنند.

     
آی اسپورت
2021-02-01 21:15:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر