فهرست
گزارش روز: وقتی خون علی دایی رنگین تر از دیگران است!
گزارش روز: وقتی خون علی دایی رنگین تر از دیگران است!

گزارش روز: وقتی خون علی دایی رنگین تر از دیگران است!

  
آی اسپورت- فصل چهاردهم لیگ برتر از روز پنجشنبه آغاز شد تا علاقه مندان به فوتبال بعد از پایان جام جهانی به نظاره مسابقات باشگاهی کشور بنشینند. لیگ از همین روزهای آغازین با حاشیه هایی همراه شد. مهمترین مساله در هفته اول، شروع اعتراضات به داوری بود. علی دایی  در دیدار پرسپولیس با نفت تهران که با تساوی یک بر یک به پایان رسید اعتراض شدیدی به نحوه داوری این مسابقه داشت. وی اعتراض به داوری را از هفته اول آغاز کرد. علی دایی در فصول قبل نیز به شدت به داوران اعتراض می کرد. ظاهرا فرقی نمی کند دایی سرمربی راه آهن باشد یا پرسپولیس در هر صورت وی به داور معترض است. انگار نه انگار که وی دریکی از بهترین لیگ های دنیا بازی کرده و صاحب تجربه است.

 
*قانون چه می گوید؟

 
ماده 67 آیین نامه جدید کمیته انظباطی تکلیف مربیان معترض را روشن کرده است . در این ماده آمده: در موارد فنی، تصمیمات داوران طبق قانون 5 مصوب برد بین المللی فوتبال ، نهایی و پایان یافته است و قابل اعتراض نبوده و هی گونه شکایتی در مورد قضاوت فنی داوران مبنی بر نحوه اجرای قوانین هفده گانه فوتبال در رکن قضایی پذیرفته نمی شود.اما تصمیمات انضباطی داوران در مورد کارت های زرد و قرمز می تواند طبق بند 3 ماده 31توسط کمیته انضباطی اصلاح شود .بیان و طرح هرگونه اعتراض علنی به تصمیمات داوران و کمک داوران و داوران ذخیره در مصاحبه های قبل ، حین و بعد از بازی چه در کنفرانس ها و چه درمصاحبه های رسانه ای توسط بازیکن ،جانشین و مقامات رسمی باشگاه ممنوع است در غیر این صورت متخلف تا یک ماه از شرکت در مسابقات و هرگونه فعالیت رسمی محروم و تا یکصد میلیون ریال جریمه نقدی می شود.هرگونه ایجاد شائبه در اذهان عمومی به هر طریقی ، مبنی بار جانبداری تعمدی داوران از یک تیم یا بکاربردن الفاظی که شان و جایگاه تشکیلات رسمی داوران را زیر سوال می برد (به تشخیص رکا ن قضایی مربوط ) باعث محرومیت تا دو ماه و جریمه نقدی تا یکصد میلیون ریال خواهد بود . رییس کمیته انضباطی این اختیار را دارد که به محض انتشار بیانات اعتراضی نسبت به تصمیمات داوران در  رسانه های گروهی با دستور موقت ، فرد متخلف از بند 2 و3 همین ماده را بر اساس اختیارات مندرج در ماده  33 تا رسیدگی توسط کمیته انضباطی محروم نماید! بنا براین صحبت های رئیس کمیته انظباطی در مورد نداشتن گزارش اعتراض علی دایی صحیح نیست و انتشار صحبت های سرمربی پرسپولیس می تواند برای محرومیت وی کافی باشد.
هم قانون در مورد تخلف صحبت کرده و هم مدرک موجود است اما  به نظر می رسد خون دایی رنگین تر از سایر مربیان است و کمیته انظباطی هم قصد برخورد با متخلفین را ندارد! کمیته انظباطی باید دست از شعار دادن بردارد و مربی متخلف را طبق قانون جریمه کند حال مربی تازه کار باشد یا علی دایی بهترین گلزن جهان! در لیگ سایر کشورها فرقی نمی کند لیگ برتر جزیره باشد یا امارات، فرقی نمی کند مورینیو علیه داور صحبت کرده باشد یا مارادونا همه مربیان و بازیکنان به یک چشم دیده می شوند. با مربی متخلف برخورد و جریمه سنگینی را در نظر می گیرند. 

حسین ردکا
  ۱۲  
آی اسپورت
2014-08-03 14:13:58
نظر دهید

۱۲ نظر
amir
يكشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۳، ۱۴:۱۹
آقتی ردکا این قانونی که شما ازش حرف می زنید زمانی که آندو تیموریان هر بازی زیر چشم یکی بادمجون میکاشت کجا بود؟!
وقتی تو اهواز طرفدارای فولاد چند بار سنگ به سمت بازیکن و داور پرتاب میکردن قاتوت کجا بود؟!
همین الان استقلال سقف بودجه رو رعایت نکرده پس این قانون کجاست؟!!
alireza
يكشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۳، ۱۴:۳۱
پژمان ذاهبر و دوستای استقلالیش تا دیدن پرسپولیس داره رنگ آرامش به خودش می بینه سریع حاشیه سازی رو استارت زدند....
amir
يكشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۳، ۱۴:۵۳
چه قانونی . چه کشکی . وقتی مدیرعامل باشگاه خودش میگه که بیشتر از سقف فدراسیون هزینه کردن و فدراسیون هم میدونه و هیچ اتفاقی نمی افته پس نباید برای همچین چیزهایی مقاله نوشت. طرف خودش داره میگه ما خلاف کردیم و بقیه هم میگن خوب کاری کردی
amir
يكشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۳، ۱۴:۵۳
چه قانونی . چه کشکی . وقتی مدیرعامل باشگاه خودش میگه که بیشتر از سقف فدراسیون هزینه کردن و فدراسیون هم میدونه و هیچ اتفاقی نمی افته پس نباید برای همچین چیزهایی مقاله نوشت. طرف خودش داره میگه ما خلاف کردیم و بقیه هم میگن خوب کاری کردی
سروش
يكشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۳، ۱۵:۵۵
بهتره یه بار دیگه مصاحبه ها رو مرور کنید ببینید که یحیی گل محمدی خیلی بیشتر انتقاد کرد اما متاسفانه فقط دایی دیده میشه.
شش تایی
يكشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۳، ۱۵:۵۹
فرگوسن هم به داوری اعتراض میکرد.....چطور هرکسی بخودش اجازه میده درباره مسائل فنی یه تیم صحبت کنه اما مربیا وبازیکنا نمیتونن درباره دیگران حرف بزنند؟؟؟؟؟
خون داوران از بازیکنان ومربیان رنگین تراست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
4444
يكشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۳، ۱۶:۴۷
متاسفانه فدراسیون و سازمان لیگ از علی لابی میترسند.خاک بر سر قانونی که از یک نفر بترسد.حالا هر کس دیگری جای لابی بود از فوتبال محرومش میکردند.علی لابی هر کاری دلش میخواد تو این فوتبال انجام میدهد شما نگاه کنید تا الان با چه کسی در نیافتاده است.فصل قبل سازمان لیگ را تهدید کرد در صورت استفاده بازیکنانش در تیم امید در دربی حاضر نمیشود .سازمان لیگ در آن قضیه هم کوتاه آمد.لابی به داوران انواع و اقسام تهمتها را زد.لابی با تیم فولاد در افتاد .این اواخر قضیه سربازی را پیش کشید.کالت به کالت کرد.با بابک زنجانی دزد دستش توی یک کاسه بود.و هزار مورد دیگر
-
يكشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۳، ۱۷:۲۱
سال پیش لنگیها با همین شلوغ بازیهای که درآوردند و داد فریاد 20 امتیاز جمع کردند امیدوارم جلوی لمپن ها و عربده کشها را بگیرند وگرنه به دوره لات بازی برمیگردیم
r6
يكشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۳، ۱۷:۳۰
شما بهتره جدولو درست کنید نه اینکه فقط برا پرسپولیس حاشیه بسازید
مشروح
يكشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۳، ۱۸:۰۷
تا به حال کدوم مربی تو ایران به خاطر اعتراض به داوری محروم شده که علی دایی دومیش باشه؟ این چیزی که شما دارین میگین پس مورینیو باید همیشه محروم باشه!
-
يكشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۳، ۱۸:۵۱
لابد میخوای اعتراض نکنه که دوباره امثال قهرمانی و ترکی و امیر مافیا هر کثفت کاری که خواستند بکنند...
یادتون نره که همین دایی دست قهرمانی رو رو کرد ...
MOHSEN.N
يكشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۳، ۲۰:۰۲
1-اعتراض دایی شدید نبود..2-اعتراض دایی بهیشتر به قانون بود3-این قانون موحب اتیداد می وشود و بسیار بد نگارش یافته و دست مجری قانون رو باز می ذاره تا هر کاری می خواد انجام بده..
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر