فهرست
گزارش روز: سازمان لیگ به قرارداد کدام بازیکنان مشکوک است؟!
گزارش روز: سازمان لیگ به قرارداد کدام بازیکنان مشکوک است؟!

گزارش روز: سازمان لیگ به قرارداد کدام بازیکنان مشکوک است؟!

آی اسپورت- با انتشار لیست قراردادهای بازیکنان بسیاری اعتقاد داشتند چند  تیم در اعلام قرارداد بازیکنانشان صادقانه عمل نکردند و  لیست قراردادشان چندان صحت ندارد. انگشت اتهامات بیشتر به سمت تیم های استقلال، سپاهان  است که البته باید توجه داشت که بدون در نظر گرفتن تخلفات این دو باشگاه، سقف بودجه ی این باشگاه ها هم رعابت نشده است. هم چنین گفته می شود تیم پیکان هم در یک مورد که مربوط به رحمتی است رقم دقیق قرارداد را اعلام نکرده است.  از همین رو سازمان لیگ این روزها در حال پرس و جو برای آن است تا بازیکنانی که قراردادشان مشکوک است را شناسایی و در صورت عدم صحت مبلغ ذکر شده در لیست، جرایمی برای تیم ها لحاظ کند. در زیر بازیکنانی که در لیست تحت بررسی سازمان لیگ قرار دارند را بررسی می کنیم:

در استقلال، 4 ملی پوش این تیم به طور کاملا واضح بیش از آنچه در لیست شان آمده قرارداد بسته اند. آندو، حیدری ، صادقی و هاشم بیک زاده به ترتیب 2، 1.5 ، 1.4 و 1.3 میلیارد با استقلال قرارداد بسته اند. تا اینجای کار استقلال با 4 تخلف در ردیف اول متهمان قرار دارد، با فرض آنکه قرارداد امیر قلعه نویی در کمال صحت اعلام شده باشد.

باشگاه دیگری که همیشه در مظان اتهام ریخت و پاش در خرید بازیکن قرار دارد سپاهان اصفهان است که امسال هم همین رویه را پیش گرفته و با وجود آنکه به نظر رقم قرارداد اعلامی چند بازیکنش صحت نداشته باشد، اما از سقف بودجه بالا زده اند و منتظر تصمیم سازمان لیگ در اعلام جرایم شان هستند.
اما قرارداد چند بازیکن سپاهان شک و شبهه ی بسیاری را در ذهن بوجود می آورد. علی حمودی یکی از این بازیکنان است که سال گذشته با مبلغ 1 میلیارد و 100 میلیون تومان از استقلال به سپاهان نقل مکان کرد. طبق قراردادی که سال گذشته از این بازیکن لو رفت و در اختیار رسانه ها قرار گرفت، وی برای سال دومش 1 میلیارد و 300 میلیون باید دریافت می کرد که امسال سپاهانی ها مبلغ قرارداد را 1 میلیارد درج کرده اند. از طرف دیگر لوسیانو پریرا هم گفته میشد با قراردادی 650 هزار دلاری از فولاد به سپاهان پیوسته است که سپاهانی ها قرارداد این بازیکن را تنها 1 میلیارد تومان عنوان کرده اند. اگر زرد پوشان با دلار مرجع هم این مبلغ را پرداخت کرده باشند، باز هم بسیار بیشتر از چیزی است که عنوان شده است.

و در آخر اگر فرض را بر این بگیریم که محرم نویدکیا 50 میلیون کمتر از برادرش با سپاهان قرارداد بسته و این واقعیت داشته باشد، قرارداد خلعتبری مطمئنا دور از واقعیت است. این بازیکن با قراردادی 1 میلیارد و 200 میلیون تومانی به سپاهان پیوسته، به علاوه ی اینکه زردپوشان مبلغ 350 هزار دلاری رضایت نامه اش را به عجمان پرداخت کرده اند. اما باشگاه سپاهان تنها مبلغ 1 میلیارد و 200 را در لیست قراردادش آورده است. با این تفاسیر اگر سازمان لیگ بنای برخورد با متخلفان را داشته باشد، سپاهان هم جزو متخلفان اصلی محسوب می شود.

و در آخر عنوان می شود قرارداد 1 میلیارد و 550 میلیونی سید مهدی رحمتی چندان واقعیت ندارد و این بازیکن مطمئنا مبلغی بیش از این را دریافت خواهد کرد.

به نظر شما با توجه به لیست هایی که از تیم های لیگ برتری منتشر شد، چه بازیکن دیگری وجود دارد که رقم عنوان شده در قراردادش فاقد صحت می باشد؟! 

  ۵  
آی اسپورت
2014-08-03 17:22:23
نظر دهید

۵ نظر
علی مومن زاده
يكشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۳، ۱۷:۵۶
من طرفدار سپاهان هستم ولی به نظرم از بین تیمهای مدعی فقط و فقط پرسپولیس رقم واقعی را اعلام کرد
رسول1359
يكشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۳، ۱۸:۰۴
لابد صادقیان که پارسال 1/7 گرفته(طبق مصاحبه فروتن سرپرست ذوب آهن) امسال 950 رضایت داده.یا نوری که پارسال قراردادش 1/4 بوده و طبق همون قرارداد باید 20 درصد افزایش قیمت می گرفته چطور به 900 تا رضایت داده.یا نیلسون چطور از قرارداد 500 هزار دلاری به قرارداد 200 هزار دلاری رسیده.یا رضا نوروزی که خودش به سرپرست سپاهان گفته پیشنهاد یک میلیارد و دویست و پنجاه میلیونی از پرسپولیس داره چطور به 950 تا رضایت داده.بنگر و رضا حقیقی هم کاملا قراردادشون مورد داره.لنگی ها 6 نفرشون مشکوکه. متاسفانه از سایت شما بعید بود همچین گزارش جهت داری منتشر کنید!
-
يكشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۳، ۲۱:۱۷
کو گوش شنوا !!! راستی این موارد فرار از مالیات نیست ؟ در کشور اسلامی فدراسیون فوتبال و سازمانهای دولتی به راحتی خلاف میکنند !! قانون کجاست ؟
sh
يكشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۳، ۲۱:۴۷
آقای رسول1359.......هیچکدام از رقم قراردادهات درست نیست ...خنده دار حرف میزنی...آخه صادقیان تو ذوب آهن 200 میلیون میگرفت و فصل پیش 550 میلیون...این فصل 950 میلیون میگیره...1میلیارد و 700 نیست...پس اگه صادقیان اینقدر میگیره: آندو 4 میلیارد...نکونام 4 میلیلرد...خسرو 3 میلیارد....پس ببین اگه بخوایم همینجوری بگیم ، خنده دار میشه پس منطقی حرف بزن
-
دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۳، ۰۷:۰۷
تازه تو لیست سپاهان بعضی ها جا موندن رسول جان مثل وریا غفوری یا حاج صفی چجوری بیخیال اروپا و یورو گرفتن شد و قرارداد بست.حتما عبذا.. کرمی به عشق پیراهن سپاهان پیشنهاد پرسپولیس و رد کرد رفت سپاهان؟!!هادی عقیلیم از استقلال پیشنهاد داشت موند...!!! شک نکن سپاهان یه چیزی فراتر از این حرفا خرج کرده وگرنه بازیکن نمیاد آسیا و سرخابی هارو ول کنه با این مبلغا بره سپاهان!!! تیمته بهت حق میدم ولی طرفدارا و تیمای دیگه قاق نیستن که!!جالبه نه خبری از وزارت هست نه کمیته انضباطی نه مجلس الان مشکل اصلی اینه که دایی چی گفت وگرنه شما سپاهانیا با بی قانونی خلع صلاح تیمای دیگه حالا حالا قهرمانید!!!!!!!!!!!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر