فهرست
یادداشت روز: 5 تغییر احتمالی بایرن در فصل جدید
یادداشت روز: 5 تغییر احتمالی بایرن در فصل جدید

یادداشت روز: 5 تغییر احتمالی بایرن در فصل جدید

آی اسپورت- بایرن مونیخ در فصل نقل و انتقالات دچار تغییراتی شده است که شاید از مهم ترین این تغییرات بتوان به خروج تونی کروس از تیم و همچنین حضور لواندوفسکی اشاره کرد. لواندوفسکی جای مانژوکیچ را در تیم پر خواهد کرد و مطمئنا حضور با ثبات تری را نسبت به مهاجم کروات پیشین تیم در ترکیب تجربه خواهد کرد. از آن طرف رفتن تونی کروس به رئال مادرید، گواردیولا را قطعا مجبور به ایجاد تغییراتی در ترکیب تیم خواهد کرد. بایرن فصل گذشته گرچه توانست 2 گانه ی جام حذفی و بوندس لیگا را کسب کند اما شکست تحقیر آمیز در لیگ قهرمانان باعث شد تا هواداران این تیم برای فصل جدید در انتظار جام های بیشتری باشند. فصل پیش رو برای سرمربی سابق بارسلونا فصل بسیار مهمی ارزیابی می شود، فصلی که این بار مهم ترین معیار هواداران برای قضاوت موفقیت در لیگ قهرمانان خواهد بود. به همین علت تغییراتی که گواردیولا در تیم به وجود می آورد باید بسیار حساب شده باشد. در زیر قصد داریم به 5 مورد از تغییرات احتمالی گواردیولا در بایرن مونیخ اشاره کنیم:

\"http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/2a93ea85a32.jpg\"


تغییر سیستم بازی تیم به 2-5-3

بایرن مونیخ طی سال های اخیر همواره از سیستم های 4 دفاعه استفاده کرده است. 2-4-4، 1-3-2-4 و 1-4-1-4، 3 سیستمی هستند که مونیخی ها طی سال های اخیر همواره در تیم استفاده کرده اند. گواردیولا نیز فصل گذشته با سیستم 1-4-1-4 در مسابقات حاضر شده بود اما به نظر می رسد که او در فصل پیش رو قصد تغییر سیستم تیم را داشته باشد. پپ در بازی های تدارکاتی سیستم 2-5-3 را بارها مورد آزمایش قرار داده است و باید دید آیا به دید مناسبی در رابطه با این سیستم دست پیدا کرده است یا خیر. بعید نیست که 2-5-3 به سیستم اصلی پپ گواردیولا در فصل 2015-2014 بدل شود.

\"http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/2a93ea85a34.jpg\"حضور دیوید آلابا در خط میانی

توانایی های مدافع اتریشی بایرن مونیخ برای حضور در میانه ی میدان بر کمتر کسی پوشیده است. آلابا برای تیم ملی کشورش بارها در خط میانی بازی کرده است و از توانایی های لازم در این مورد برخوردار است. او بازیکن شوت زنی است که توپ را به خوبی به گردش در می آورد و در عین حال در فاز تدافعی تکل های قدرتمندی می زند. این 3 ویژگی می تواند گواردیولا را مجاب کند تا با توجه به خروج کروس از آلابا در خط میانی استفاده کند. گواردیولا پیش از این بارها نشان داده که به چنین تغییراتی علاقه مند است و هیچ بعید نیست این بار به جای لام، از آلابا در خط میانی تیم بهره ببرد.

\"http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/34d515e8f01.jpg\"حضور خاوی مارتینس در خط دفاع

هافبک اسپانیایی اسبق اتلتیکو بیلبائو از توانایی های متفاوتی برخوردار است. گرچه پست اصلی او حضور در خط هافبک است اما مارتینس توانایی های خوبی از خود برای بازی در مرکز خط دفاع نیز نشان داده است. گواردیولا فصل گذشته و در فینال جام حذفی مقابل دورتموند، از مارتینس در کنار دانته و بواتنگ در خط دفاعی استفاده کرد و این بازیکن به خوبی توانست در تیم نقش « لیبرو» را ایفا کرد. مارتینس زیر نظر یوپ هاینکس نیز در خط دفاعی مورد استفاده قرار گرفته است و از تجربه ی کافی برای بازی در این پست برخوردار است.

\"http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/2a93ea85a35.jpg\"خوان برنات؛ گزینه ی اول حضور در دفاع چپ

اگر دیوید آلابا راهی خط میانی شود آن گاه خوان برنات می تواند به اولین گزینه ی پپ گواردیولا برای بازی در پست دفاع چپ تبدیل شود. مدافع جوان 21 ساله اسپانیایی یک چپ پای تخصصی است و در همه ی رده های تیم های ملی پایه ی اسپانیا در پست دفاع چپ به میدان رفته است. شاید در نگاه اول حضور ثابت چنین جوانی در خط دفاع بایرن مونیخ برای پپ گواردیولا یک ریسک تلقی شود اما سرمربی اسپانیایی بارها نشان داده که به کار با جوانان علاقه مند است. به خصوص اینکه برنات هم وطن او نیز محسوب می شود. گرچه گزینه های با تجربه تری همچون لام یا بداشتوبر نیز برای بازی در این پست وجود دارند اما ممکن است پپ گواردیولا به نیروی جوانی هم وطنش اعتماد کند.

\"http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/2a93ea85a33.jpg\"نقش ریبری در تیم کاهش پیدا خواهد کرد

کمتر کسی وجود دارد که بتواند نقش مهم و تاثیرگذار فرانک ریبری را در موفقیت های بایرن طی سال های اخیر انکار کند. با این حال وینگر فرانسوی فصل گذشته به علت مصدومیت در نیم فصل دوم تاثیرگذاری کمتری در تیم داشت و در فصل پیش رو نیز با توجه به درخشش مهره هایی همچون گوتزه و شکیری در جام جهانی، جایگاهش به شدت در تیم به خطر افتاده است.ریبری اکنون 31 ساله است و رفته رفته باید منتظر کم رنگ تر شدن نقش محووی او در تیم باشیم. گواردیولا گزینه های متنوع خوبی برای پر کردن جای خالی ریبری خواهد داشت.

منبع: bleacherreport

 

     
آی اسپورت
2014-08-03 22:12:10
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر