فهرست
گزارش روز: همه اهواز در انتظار بازگشت بختیار
گزارش روز: همه اهواز در انتظار بازگشت بختیار

گزارش روز: همه اهواز در انتظار بازگشت بختیار

آی اسپورت - بختیار رحمانی، نماد کامل دهه شصتی هایی ست که زود بزرگ شده اند. که از کودکی پریده اند به بزرگسالی و یکهو خودشان را وسط ماجرا یافته اند. تجربه کاپیتاتی تیمی مثل فولاد در 22 سالگی، گواه همین اتفاق است. سن اش اگر به جنگ می رسید، حتما آنجا هم فرمانده می شد. از همان فرمانده های که توی اوج جوانی، به بزرگترهای شان دستور حمله می دادند.

وقتی تنها 17 سال داشت، در لباس زاگرس جوانرود در لیگ برتر نوجوان، مدافعان فولاد را آنقدر عاصی کرد که چشم مسئول آکادمی باشگاه رقیب را گرفت. او به سرعت به تیم جوانان فولاد رفت و ایناسیو یک سال بعد او را به تیم اصلی اضافه کرد تا در 18 سالگی تجربه بازی برای فولاد را داشته باشد. این اتفاق مربوط به سال حضور اهوازی ها در رقابت های دسته اول فوتبال ایران بود و شاید اگر این تیم در لیگ برتر بازی می کرد، فرصت زیادی برای این بازیکن جوان ایجاد نمی شد. او رفته رفته در فولاد جا افتاد تا اینکه مجید جلالی سرمربی این تیم شد و او را یک پست جلوتر برد. کاملی مفرد که از فولاد رفت، بختیار کاپیتان شد و کاپیتان ماند.

در اولین روزهای فصل نقل و انتقالات لیگ چهاردهم، رحمانی که توی لیست نهایی کی روش نیز بود و در آستانه سفر با تیم ملی به برزیل قرار داشت، علاقه اش به باشگاه استقلال را رسانه ای کرد. او که در لیست علی دایی بود، با مصاحبه آبی رنگش به ترک فولاد نزدیک شد اما اهوازی ها که با او قرارداد داشتند، اجازه خروجش را صادر نکردند. از همان روزها حرف و حدیث هایی که پیش تر در مورد کارت پایان خدمت این بازیکن مطرح شده بود، قوت گرفت. سرانجام در فاصله یک هفته به شروع لیگ، معلوم شد که کارت پایان خدمت این بازیکن مشکل دارد و به همین جهت کارت بازی او صادر نخواهد شد. او در حالی مسابقه هفته اول را از دست داده بود که در طول فصل گذشته، تنها در دو مسابقه و هر دو بار نیز به دلیل محرومیت از بازی برای فولاد بازمانده بود. کاپیتان که در فصل گذشته 5 گل و 5 پاس گل در فولاد به ثبت رسانده بود، در رسانه های حتی به ملوان و تراکتور پاس داده شد اما خیلی زود معلوم شد که این ماجرا آنقدر که به نظر می رسیده پیچیده نیست و طبق معمول با تاکتیک ریش سفیدی رفع خواهد شد.

حفظ رحمانی، یکی از معدود دلخوشی های نقل و انتقالاتی طرفداران فولاد و البته خود اسکوچیچ است. این مربی تنها چند روز بعد از امضای قرارداد با اهوازی ها، بختیار را بهترین بازیکن فوتبال ایران معرفی کرد و تاکید کرد که امکان ندارد این مهره را از دست بدهد. فولاد در فصل نقل و انتقالات او را نفروخت اما داستان سربازی، فعلا بازی هفته اول را از او گرفته و بعید به نظر می رسد این بازیکن به هفته دوم لیگ نیز برسد. از دست دادن او برای قهرمانی فصل گذشته لیگ، به مراتب فراتر از جدایی یک بازیکن است. در این روزها همه اهوازی ها به شدت در انتظار بازگشت او به ترکیب تیم شان هستند. آن ها خوب می دانند فولاد بدون بختیار، هیچ شانسی برای تکرار خاطره های خوب فصل گذشته اش ندارد و البته بیرون گود ماندن، می تواند تهدیدی برای فوتبال جوان بااستعداد جنوبی تلقی شود.

 

 

 

  ۴  
آی اسپورت
2014-08-03 19:24:46
نظر دهید

۴ نظر
-
يكشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۳، ۱۹:۵۸
جنوبی نیست کرمانشاهیه
-
يكشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۳، ۲۰:۰۷
اون مغزی که فوتبال رو با جنگ و کاپیتانی یک تیم کم حاشیه رو با فرماندهی جنگ قیاس کنه باید پودر کرد داد کاسه تووالت ازش بسازن چون بیشتر از این کشش نداره!
همه اهواز منتظر بختیار
يكشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۳، ۲۰:۳۲
ریاضیات خبرنگار خیلی ضعیفه. اگه بختیار زمانی که فولاد لیگ یک بود ١٨ سال داشته از سال ٨٦ تا الان ٧ سال گذشته و بختیار ٢٥ ساله شده نه ٢٢ ساله !!! حالا بماند که بختیار تو برنامه ٩٠ گفت شناسنامه شو کوچیکتر گرفته
-
دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۳، ۱۳:۵۱
چرت محض
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر