فهرست
ادعای روز؛ سردار از جیوبا بهتر است
ادعای روز؛ سردار از جیوبا بهتر است

ادعای روز؛ سردار از جیوبا بهتر است

آی اسپورت - از وقتی سردار آزمون به زنیت پیوسته کارشناسان ، اهالی فوتبال و رسانه های روسی هر روز در باره این انتقال و کیفیت سردار حرف می زننند.اینکه سردار می تواند قدرت خط حمله زنیت را افزایش دهد یا نه و اینکه به پیشروی این تیم در لیگ اروپا کمک خواهد کرد همه موضوعاتی است که اشخاص و چهره های معتبری در فوتبال روسیه درباره اش صحبت کرده اند.

سایت اسپورت دیلی درباره خرید ایرانی زنیت نوشته است:«سردار آزمون، مهاجم ایرانی در نقل و انتقالات زمستانی با جدایی از روبین کازان به زنیت روسیه پیوست. آمار این بازیکن در لیگ روسیه خیلی فوق‌العاده نیست و البته بد هم نیست. او در ۱۲۹ بازی در لیگ روسیه موفق شده است ۳۳ گل به ثمر برساند. در تیم ملی ایران آمار گلزنی سردار خیلی بهتر است و توانسته در ۴۶ بازی ملی ۲۸ گل به ثمر برساند.

برای سرگئی سماک، سرمربی زنیت خیلی مهم بود که یک مهاجم خوب و انعطاف‌پذیر در اختیار داشته باشد و به همین خاطر سردار آزمونی را به خدمت گرفت که در چند سال گذشته بیش‌تر گل‌های خود را با پای راست به ثمر رسانده است. او هم‌چنین با سر و پای چپ هم گلزنی کرده است تا خودش را متمایز کند. قربان بردیف در وصف او گفته است که کمتر مهاجم مرکزی در دنیا می‌تواند اینقدر خوب هم سر بزند و هم بازی با پای خوبی داشته باشد.

این بازیکن توانایی زیادی در دور زدن مدافعان دارد و می‌تواند به خوبی مدافعان روبرویی خودش را فریب دهد و جلو برود. این همان چیزی است که زنیت به دنبال او بوده است و خرید او را خریدی درست جلوه می‌دهد.به نظر می‌رسد آزمون باید با سباستین دریوسی، آرژانتینی برای حضور در ترکیب ثابت زنیت رقابت کند. او می‌تواند مهاجم خوبی در کنار دزیوبا باشد که میل به حضور در کناره‌ها دارد.»

همچنین بوریس ایگناتیف مربی پیشین تیم ملی فوتبال روسیه در واکنش به اخبار برخی‌ رسانه‌ها مبنی بر بازی سردار آزمون در ترکیب تیم زنیت سن‌پترزبورگ در بازی روز سه‌شنبه مقابل میزبان ترکیه‌ای گفت:«اگر لیونل مسی به زنیت سن‌پترزبورگ می‌آمد او را از همان ابتدا در ترکیب اصلی بازی با فنرباغچه ترکیه قرار می‌دادم اما او سردار آزمون است و مسی نیست.»

ایگناتیف افزود:«به احتمال فراوان سرگئی سماک (سرمربی زنیت) و دستیارانش میزان آمادگی سردار آزمون را ارزیابی می‌کنند. این بازیکن ماه ژانویه در جام ملت‌های آسیا بازی کرده است و شاید آمادگی جسمانی‌اش را از دست نداده بود. در واقع سردار آزمون آماده است. در صورت لزوم او مقابل فنرباغچه ترکیه بازی خواهد کرد اما من شرایطی را نمی‌بینم که سردار آزمون از ابتدا در ترکیب اصلی تیم زنیت به میدان رود. این احتمال را من رد می‌کنم.»

از سوی دیگر گنادی اورلوف که چند روز قبل در مصاحبه‌ رادیویی از سردار آزمون تمجید کرده بود گفت:«سردار آزمون خرید هیجان‌انگیز و خوب زنیت سن‌پترزبورگ است. قربان بردیف، سرمربی روبین‌کازان یک مسلمان بود و به خوبی توانست با سردار آزمون ارتباط برقرار کند. ما اینجا نمی‌خواهیم فقط درباره اعتراف‌ها صحبت کنیم. معتقدم باید درباره توانمندی‌های سرگئی سماک برای بهره‌مندی از سردار آزمون همانند قربان بردیف حرف بزنیم. سردار آزمون بازیکن بسیار توانمند و مستعدی است. بازی هوایی او بلندتر و بهتر از آرتم جیوبا (مهاجم ملی‌پوش زنیت) است. حتی با پاهایش نیز بهتر از جیوبا بازی می‌کند اما الان باید خودش را با سیستم بازی زنیت هماهنگ کند.»

این پیشکسوت و مفسر مطرح فوتبال روسیه سپس با مثبت ارزیابی کردن انتقال سردار آزمون به تیم زنیت گفت:«سردار آزمون و آرتم جیوبا می‌توانند کنار هم زوج جذابی را تشکیل دهند. می‌توانند به خوبی سرزنی کنند و سردار آزمون کیفیت بسیار خوبی دارد. او در هوا همانند یک بازیکن بسکتبال توپ را به سمت دروازه پرتاب می‌کند. سردار آزمون یک والیبالیست است و خانواده‌اش نیز در این رشته فعالیت می‌کنند. وقتی در بازی والیبال به پرواز در می‌آیند پس از توفقی کوتاه ضربه را به جایی از زمین می‌زنند که محافظت نشده است. سردار آزمون همین‌کار را در فوتبال می‌کند.»

سردار در اولین آزمون جدی با زنیت باید در استانبول مقابل فنرباغچه بازی کند که البته باید دید سرگی سماک به او در این مسابقه هم میدان خواهد داد یا خیر.

ایران ورزشی

۹    
آی اسپورت
2019-02-12 01:54:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر