فهرست
رابطه غیرمعمول نیمارها
رابطه غیرمعمول نیمارها

رابطه غیرمعمول نیمارها

آی اسپورت- مانند بیشتر پسربچه‌های برزیلی وقتی تولد 18 یا 19 سالگی خود را گرفت، برای اینکه نشان دهد بزرگ شده از پدرش ماشین خواست. این موضوع غیرمعمولی نبود. حتی خواسته پدرش هم غیرمعمول نبود. پدرش گفته بود اگر ماشین می‌خواهد باید در فوتبال به شرایط بهتری برسد. تفاوت پدر او با دیگر پدران در این بود که به جای اینکه بخواهد پسرش روی نتایج آزمون ورودی دانشگاه تمرکز کند، از او خواسته بود تا روی قدرت پاهایش کار کند. "به او گفتم اگر ماشین می‌خوای، باید قهرمانی مسابقات زیر 20 سال آمریکای جنوبی را به‌دست بیاری و بهترین گلزن هم بشی".

بله پسر جوان این داستان کسی نیست جز نیمار که با قرارداد 222 میلیون یورویی از پاری‌سن‌ژرمن راهی بارسلونا شد؛ قراردادی که در آن پدرش نقش زیادی داشت. حالا شما این پدر را می‌توانید در نقش خودش، نماینده یا کسی که بیش از هر انسانی روی زندگی نیمار تاثیر گذاشته، ببینید. با این حال او کسی است که اساس این انتقال را چید و نقش مهمی در آن داشت. نیمار از همان روزی که از پدرش قول ماشین گرفت، به حرف او گوش می‌داد. پسر جوان در فوریه سال 2011 به خواسته پدرش، با اولین قهرمانی خود با برزیل از پرو به خانه بازگشت. کفش طلا هم در دست دیگرش بود. چند روز بعد پدرش از یک خودرو پورشه در پارکینگ خانه رونمایی کرد.

در آن زمان نیمار پدر می‌دانست که فرزندش در حال رشد است اما در عین حال می‌خواست به همان شکل عادی تجارت خود را هم حفظ کند. او روی همان قواعد خودش که یک دهه قبل‌تر هم داشت، ایستاد. او می‌دانست پسرش به یک بازیکن خاص تبدیل خواهد شد. نیمار پدر خودش یک فوتبالیست بود که هیچ وقت دوران فوتبالش به جای مهمی ختم نشد. به جایش پیش از اینکه به همراه همسر و دو فرزند کوچکش در یک اتاق کوچک در خانه مادرش در حاشیه شهر ساحلی سانتوس زندگی کند، چندین کار کوچک انجام داد.

این خانواده پایان هفته‌های خود را در باشگاه‌ همگانی آن منطقه فقیرانه سپری می‌کرد؛ جایی که نیمار کوچک می‌توانست طعم فوتبال سالنی را بچشد. در ده سالگی آوازه او به گوش باشگاه پورتوگوئسا که باشگاهی محلی بود، رسید. آنها تلاش می‌کردند تا او را به آکادمی خود بیاورند اما پیش از آن نیمار پدر باید از تحصیل پسر و دخترش رافائلا در یکی از بهترین مدرسه‌های خصوصی شهر مطمئن می‎شد. شاید این نگاه کمی سخت‌گیرانه بود اما نیمار پدر به خوبی شرایط برزیل را درک کرده بود و می‌دانست در دهه 90 میلادی یکی از 5 نوجوان بالای 15 سال در کشورش بی‌سواد است.

پدر نیمار چندین سال بعد در 2005،  در حضور او در آکادمی سانتوس که توسط پله افسانه‌ای خلق شده بود، نقش مهمی داشت. در آن زمان رئال مادرید مراحل آوردن روبینیو به برنابئو را طی می‌کرد و در این بین ایجنت او وگنر ریبیرو نقش مهمی داشت. آنها تلاش می‌کردند همان کاری که بارسلونا با نیمار انجام داد را با پیشنهاد به نیمار 13 ساله و فراهم کردن زندگی راحت برای او و خانواده‌اش در مادرید، انجام دهند.

در آن زمان سانتوس این انتقال را متوقف کرد اما دستمزد ستاره خود را از 150 دلار به 6 هزار دلار در ماه رساند. علاوه بر این نیمار پدر 325 هزار پوند را هم به عنوان پاداش برای ماندن در سانتوس از آنها گرفت. مهمترین چیزی که نیمار پدر از آن اتفاق متوجه شد، این بود که هیچ چیزی نمی‌تواند همکاری او و پسرش را مختل کند. حتی در سال 2010 که نیمار نشان داد بزرگترین ستاره آینده فوتبال برزیل است و تماس‌های زیادی برای حضور او در ترکیب تیم ملی این کشور در جام جهانی آفریقای جنوبی با نیمار پدر گرفته شد. او قوانین خودش را برای پسرش داشت و مانند جواهر از او مراقبت می‌کرد.

خیلی‌ها شک می‌کردند که آیا این جملات برای همان مردی است که بخاطر انتقال جنجالی نیمار به بارسلونا، هم از سوی مقامات اسپانیا و هم برزیل به‌خاطر فرار مالیاتی تحت پیگرد بود؟ از همین جا بود که در خیلی از جاهایی که نام نیمار می‌آمد، نام پدرش هم بود و باعث شد در مورد او احساسات متفاوتی در برزیل شکل بگیرد. البته این حس اشتباه هم نبود. نیمار پدر مانند سایه پشت پسرش بود و در هر انتقال و هر اتفاقی نامش دیده می‌شد. او می‌توانست دستمزد و درآمدهای پسرش را سریعتر از چیزی که تصور می‌شد، از طرفین قرارداد بگیرد. آنها تعریف رابطه پدر و پسری را به مرور زمان تغییر دادند و حالا شاید هزاران نسخه از این رابطه در دنیا دست به دست در حال چرخیدن باشد.

 

۱ ۲  
آی اسپورت
2017-08-10 11:00:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
وحید بارسایی پرسپولیسی
پنجشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۶، ۱۱:۱۶
این حرف رو اینجا میزنم و ببینید کی بهتون ثابت میشه.نیمار دیگه اون پسر بچه 20 ساله تشنه فوتبال نیست که عاشقانه اومد بارسا...کسیه که وقتی هم تیمی های جدیدش درحال تمرین برای بازی هفته دوم جلوی کنگام هستن با رفیقاش رفته یات سواری تو سن تروپه... جاستین بیبر فوتبال با ملیتی البته بسیار دون تر - اساسا از یک برزیلی سلبریتی ورلد کلاسی در حد یه بریتانیایی و آمریکایی و یا حتی کانادایی در نمیاد.. ایشون ماههاست قدم در راه آدریانو و پاتو گذاشته .. یه تجربه ناموفق در پاریس یه انتقال خنده دار به میلان و بعد هم چین و برزیل.. خداحافظ پسر طلایی برزیلی..
...
پنجشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۶، ۱۳:۱۰
اوهوع!داداش پیاده شو باهم بریم
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر