فهرست
گزارش روز : گل اول‌های عنایتی در همه‌ی ادوار لیگ؛ کی بیرون می‌آد این گل؟
گزارش روز : گل اول‌های عنایتی در همه‌ی ادوار لیگ؛ کی بیرون می‌آد این گل؟

گزارش روز : گل اول‌های عنایتی در همه‌ی ادوار لیگ؛ کی بیرون می‌آد این گل؟

آی‌اسپورت-غلام‌رضا عنایتی یکی از ستاره‌های خوش‌نام و گل‌زن لیگ برتر است که در سن 37 سالگی نیز اشتهای او برای گل‌زنی کم نشده است و همچنان مشابه همان روزهائی است که در لیگ نخست با پیراهن ابومسلم مشهد با زدن 17 گل موفق شد نخستین آقای گل رقابت‌های لیگ برتر لقب گیرد. عنایتی که لیگ برتر روزهای خاکستری کم نداشته است اما همیشه در مسیر گل‌زنی موفق بوده است و از متوسط‌های لیگ یک سر و گردن بالاتر بوده است، حتی در چهارمین دهه‌ی زندگی خود که دو بار تا کسب عنوان آقای گلی به همراه کریم انصاریفرد در لیگ یازدهم و سیزدهم پیش رفت.

برترین گل‌زن تاریخ لیگ برتر که 131 گل در تمام ادوار حضور خود در لیگ برتر به ثمر رسانده است، لیگ چهاردهم را با پدیده‌ی مشهد، تیم تازه‌وارد زادگاهش استارت زد و در بازی نخست نتوانست گل بزند؛ اما او غالبا گل اول خود را در کدام هفته‌ی لیگ می‌زند؟ این گزارش تحقیقی و ویژه‌ی ماست در پاسخ به این سوال.

لیگ اول؛ هفته‌ی نخست؛ ورزشگاه ثامن‌الائمه مشهد؛ ابومسلم مشهد 3-0 سایپا؛ گل‌زنی در دقایق 18 و 47.

سال تولد عنایتی در فوتبال ایران با گل همراه بود، وقتی او از زمین خاکی‌های مشهد به لیگ برتر کوچ کرد و کار را درآورد.

دستاورد: کسب عنوان آقای گلی با زدن 17 گل در 23 بازی.

لیگ دوم؛ هفته‌ی دوم؛ ورزشگاه ثامن‌الائمه مشهد؛ ابومسلم مشهد 1-1 سپاهان اصفهان؛ گل‌زنی در دقیقه‌ی 42.

عنایتی در لیگ دوم موفق نشد در هفته‌ی نخست برابر نارنجی‌پوشان مطابق فصل گذشته گل‌ بزند و برای زدن نخستین گل تا هفته‌ی دوم و حضور در ورزشگاه ثامن‌الائمه صبر کرد تا همچنان کار را در ثامن‌الائمه را با گل آغاز کند.

دستاورد: جا ماندن از عنوان آقای گلی با زدن 11 گل و اختلاف دو گل نسبت به ادموند بزیک.

لیگ سوم؛ هفته‌ی سوم؛ شموشک نوشهر 1-2 استقلال تهران؛ گل‌زنی در دقیقه‌ی 65.

عنایتی پس از درخشش در ابومسلم راهی استقلال تهران شد و بازهم در امر گل‌زنی در نخستین گام لیگ ناکام بود و برای رسیدن به گل تا هفته‌ی سوم انتظار کشید.

دستاورد: جا ماندن از عنوان آقای گلی با زدن 11 گل و اختلاف 5 گل نسبت به علی دائی.

لیگ چهارم؛ هفته‌ی دوم؛ ورزشگاه آزادی؛ صبای قم 1-1 استقلال تهران؛ گل‌زنی در دقیقه‌ی 5.

لیگ چهارم نیز با گل‌زنی برای عنایتی آغاز نشد، اما او خیلی زود اولین گل خود را در مسیر کسب دومین عنوان آقای گلی را در هفته‌ی دوم به ثمر رساند.

دستاورد: کسب دومین عنوان آقای گلی با زدن 20 گل در 24 بازی.

لیگ پنجم؛ هفته‌ی نخست؛ ورزشگاه آزادی؛ استقلال تهران 4-1صبای قم؛ گل‌زنی در دقایق 25 و 85.

آقای گل لیگ نخست و چهارم بار دیگر در گام نخست از لیگ پنجم موفق شد دبل کند و مشابه لیگ نخست عنوان آقای گلی را از آن خود کند.

دستاورد: کسب سومین عنوان آقای گلی با زدن 21 گل در 29 بازی.

لیگ نهم؛ هفته‌ی سوم؛ ورزشگاه آزادی؛ استقلال تهران 1-0 فولاد خوزستان؛ گل‌زنی در دقیقه‌ی 48.

عنایتی پس از سه فصل حضور در لیگ امارات به استقلال تهران بازگشت تا یک فصل کابوس‌وار را سپری کند و تنها سه گل بزند. او در هفته‌ی نخست موفق به زدن گل نشد و تنها در هفته‌های سوم، یازدهم و پانزدهم گل‌ زد.

دستاورد: زدن تنها سه گل در هفته‌های سوم، یازدهم و پازدهم (!)

لیگ دهم؛ هفته‌ی نخست؛ ورزشگاه اکباتان؛ راه‌آهن تهران 1-1 سپاهان اصفهان؛ گل‌زنی در دقیقه‌ی 51.

عنایتی پس از عبور فصل کابوس‌وار خود در استقلال برای فراموش کردن این فصل راهی سپاهان اصفهان در لیگ دهم شد، اما کابوس همچنان بر سر راه رویای آقای گل لیگ بود و فرضیه‌ی تمام شدن دوران حرفه‌ای او به شدت به گوش می‌رسید، هرچند او در هفته‌ی نخست نیز گل‌ زده بود.

دستاورد: زدن تنها چهار گل در هفته‌های اول، دهم، یازدهم و شانزدهم (!)

لیگ یازدهم؛ هفته‌ی نخست؛ ورزشگاه یادگار امام تبریز؛ تراکتورسازی تبریز 2-3 صبای قم؛ گل‌زنی در دقیقه‌ی 78.

عنایتی لیگ یازدهم را برای دفاع از ارزش‌های خود در صبای قم آغاز کرد و هفته‌ها طول کشید تا او به روزهای اوج بازگردد. او تنها در هفته‌ی نخست گل‌ زده بود و تا زدن دومین گل خود تا هفته‌ی یازدهم صبر کرد و از این پس به مسیر موفقیت بازگشت.

دستاورد: جا ماندن از عنوان آقای گلی با زدن 18 گل و اختلاف سه گل نسبت به کریم انصاریفرد.

لیگ دوازدهم؛ هفته‌ی پنجم؛ ورزشگاه تختی اهواز؛ فولاد خوزستان 0-1 مس کرمان؛ گل‌زنی در دقیقه‌ی 76.

آقای گل سه دوره از لیگ برتر که سه دوره نیز در کورس رقابت با ادموند بزیک، علی دائی و کریم انصاریفرد به رتبه‌ی سوم رسیده بود، به مس کرمان رفت تا شاید با اوضاع بهتر شود و برای چهارمین‌بار عنوان آقای گلی را کسب کند. با این حال او بار دیگر به روزهای متوسط خود بازگشت و برای زدن نخستین گل تا هفته‌ی پنجم صبر کرد.

دستاورد: جا ماندن از عنوان آقای گلی با زدن 11 گل و اختلاف 8 گل نسبت به جلال رافخائی و قرار گرفتن در رتبه‌ی ششم گل‌زنان برتر؛

لیگ سیزدهم؛ هفته‌ی نخست؛ ورزشگاه یادگار امام قم؛صبای قم 1-0 ملوان بندرانزلی؛ گل‌زنی در دقیقه‌ی 24؛

پس از زدن این 11 گل در مس کرمان بار دیگر به صبای قم پیوست و بار دیگر اوج گرفت تا بار دیگر با کریم انصاریفرد برای کسب عنوان آقای گلی رقابت کند، هر چند سرنوشت لیگ یازدهم بازهم برای عنایتی تکرار شد. عنایتی در این فصل نیز کار را با گل‌زنی در هفته‌ی نخست آغاز کرد!

دستاورد: جا ماندن از عنوان آقای گلی با زدن 13 گل و اختلاف یک گل نسبت به کریم انصاریفرد؛

و حالا لیگ چهاردهم. عنایتی که طی دو فصل حضورش در ابومسلم مشهد کار را با گل‌زنی در ورزشگاه ثامن‌الائمه آغاز کرده بود (هفته‌ی نخست لیگ اول و هفته‌ی دوم لیگ دوم)، این‌بار در بازگشت مجدد خود به ورزشگاه ثامن‌الائمه با پیراهن پدیده‌ی مشهد نتوانست گل بزند تا درشرایطی‌که کاپیتان تیم پدیده‌ی مشهد هم هست بار گل‌زنی این باشگاه تازه‌وارد را بر دوش خود بیش از پیش احساس کند. 

     
آی اسپورت
2014-08-04 11:01:31
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر