فهرست
لینه کر: بلاتر در فیفا دیکتاتوری راه انداخته است
لینه کر: بلاتر در فیفا دیکتاتوری راه انداخته است

لینه کر: بلاتر در فیفا دیکتاتوری راه انداخته است

آی اسپورت- گری لینه کر،مهاجم سابق تیم ملی انگلیس و بارسلونا از تصمیم فیفا برای انتخاب قطر به عنوان میزبان جام جهانی به شدت انتقاد کرد. او همچنین سپ بلاتر، رئیس فیفا، را که سال هاست ریاست این نهاد را برعهده دارد، فردی «دیکتاتور» توصیف کرد.

کشور قطر در سال 2010 به عنوان میزبان جام جهانی 2022 انتخاب شد. از آن زمان تاکنون این تصمیم فیفا با انتقادات شدیدی از سوی چهره‌های فوتبالی جهان مواجه شده است. آنها معتقدند که این تصمیم به ضرر فوتبال است، چرا که کشور قطر شرایط میزبانی تورنمنت مهمی مثل جام جهانی را ندارد.

لینه‌کر با مضحک خواندن اعلام قطر به عنوان میزبان جام جهانی گفت:\" فیفا اعتبار خود را با انتخاب قطر به عنوان میزبان جام جهانی زیر سوال برد. این تصمیم‌های فیفا حال من را بر هم می‌زند. در واقع تمام فیفا و مسئولان آن فاسد هستند و این تصمیم نشان دهنده فساد در بالاترین نهاد فوتبالی جهان است. متاسفانه سپ بلاتر در فوتبال دیکتاتوری به راه انداخته و سال‌ها است که بدون هیچ دلیلی ریاست فیفا را بر عهده دارد. فوتبال ورزش بزرگی است که هواداران زیادی در سراسر جهان دارد و انتخاب قطر به عنوان میزبان جام جهانی یک دهن کجی به تمام فوتبال جهان است.

شب قبل از انتخاب قطر به عنوان میزبان جام جهانی 2022 به همراه دیوید بکام بودم و همان شب فهمیدیم که اتفاق‌های عجیبی در حال وقوع است و در واقع این قضیه بودار است. همان جا فهمیدیم که انتخاب قطر از قبل‌ تعیین شده و دیگر هیچ کاری فایده‌ای نداشت.\"

او در پایان درباره راه حل این موضوع گفت:\" تنها راهی که به ذهنم می‌رسد این است که کشورهای بزرگ فوتبال جهان، جام جهانی 2022 را تحریم کنند. تنها با این راه است که فیفا متوجه اشتباه خود به خاطر میزبانی قطر خواهد شد.\"

     
آی اسپورت
2014-08-04 11:31:58
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر